



Samorząd Uczniowski
Samorząd Uczniowski - rok szkolny 2021 / 2022
- Maksymilian Motyka -przewodniczący
- Hubert Borkowski - zastępca przewodniczącego
- Zofia Mazur- sekretarz
Demokratyczna organizacja zrzeszająca wszystkich uczniów danej szkoły w celu reprezentowania ich interesów wobec nauczycieli, rodziców i administracji szkolnej.
Zakres kompetencji samorządu uczniowskiego określa Art. 85. ustawy z 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (tekst jedn.: Dz.U. z 2020 r. poz. 910 ze zm.)
Samorząd uczniowski
- W szkole i placówce działa samorząd uczniowski, zwany dalej samorządem".
- Samorząd tworzą wszyscy uczniowie szkoły lub placówki.
- Zasady wybierania i działania organów samorządu określa regulamin uchwalany przez ogół uczniów w głosowaniu równym, tajnym i powszechnym. Organy samorządu są jedynymi reprezentantami ogółu uczniów.
- Regulamin samorządu nie może być sprzeczny ze statutem szkoły lub placówki.
- Samorząd może przedstawiać radzie szkoły lub placówki, radzie pedagogicznej oraz dyrektorowi wnioski i opinie we wszystkich sprawach szkoły lub placówki, w szczególności dotyczących realizacji podstawowych praw uczniów, takich jak:
1) prawo do zapoznawania się z programem nauczania, z jego treścią, celem i stawianymi wymaganiami;
2) prawo do jawnej i umotywowanej oceny postępów w nauce i zachowaniu;
3) prawo do organizacji życia szkolnego, umożliwiające zachowanie właściwych proporcji między wysiłkiem szkolnym a możliwością rozwijania i zaspokajania własnych zainteresowań;
4) prawo redagowania i wydawania gazety szkolnej;
5) prawo organizowania działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami organizacyjnymi w porozumieniu z dyrektorem;
6) prawo wyboru nauczyciela pełniącego rolę opiekuna samorządu.
- Samorząd w porozumieniu z dyrektorem szkoły lub placówki może podejmować działania z zakresu wolontariatu.
- Samorząd może ze swojego składu wyłonić radę wolontariatu.
- Minister właściwy do spraw oświaty i wychowania określi, w drodze rozporządzenia, typy szkół i placówek, w których nie tworzy się samorządu uczniowskiego ze względu na konieczność stosowania w szkole lub placówce specjalnej organizacji nauki i metod pracy, a także ze względów wychowawczych, opiekuńczych i resocjalizacyjnych.
- Samorząd w szkole dla dorosłych, branżowej szkole II stopnia, szkole policealnej, policealnej szkole artystycznej lub placówce kształcenia ustawicznego, w celu wspierania działalności statutowej szkoły lub placówki, może gromadzić fundusze z dobrowolnych składek i innych źródeł. Zasady wydatkowania tych funduszy określa regulamin, o którym mowa w ust. 3.
HURA MAKULATURA 2016
Wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w zbiórkach makulatury SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!
Zebraliśmy 8240 kg, a uzyskana kwota ze zbiórek makulatury w trakcie trwania konkursu "Hura Makulatura 2016" to 2472,00 zł.
Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców zdecydowała o zakupie sprzętu audio do pracowni lekcyjnych i gier edukacyjnych do świetlicy szkolnej.

HURA MAKULATURA 2015


Strona główna