Z życia szkoły

2020 / 2021FESTYN NA POCZEKAJCE

11 czerwca 2022

W piękną słoneczną, czerwcową sobotę odbył się już kolejny Festyn Rodzinny na Poczekajce pod hasłem: „Wspólnota to Ty i Ja”. Naszą szkołę reprezentowały dzieci ze szkolnej zerówki, a także uczniowie z klas II a, III b VI a oraz VIII c. Nasi wychowankowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, a także taneczne. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział.


LAUREACI

7 czerwca 2022


DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

1 czerwca 2022


POEZJA K.I.GAŁCZYŃSKIEGO

20 maja 2022


KONKURS WIEDZY I AMERYCE ŁACIŃSKIEJ

10 maja 2022


KONSTYTUCJA 3 MAJA

5 maja 2022


"POZNAJEMY TWÓRCZOŚĆ MARII KONOPNICKIEJ ORAZ ROMANTYKÓW POLSKICH

26 kwietnia 2022


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "LUBLIN MIASTO KULTURY"

25 marca 2022


"ALICJA W KRAINIE CZARÓW"

24 marca 2022

Ogólnopolskim konkurs plastyczny "Alicja w krainie czarów", zorganizowany został przez Miejską i Powiatowa Bibliotekę Publiczną im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.


SP42 MISTRZEM

23 marca 2022


POMAGAMY

1 - 4 marca 2022


REGIONALNY KONKURS INFORMATYCZNY "DZIEŃ BEZPIECZNEGO KOMPUTERA

11 luty 2022


JEDZ Z GŁOWĄ

luty 2022


XXIX OGÓLNOPOLSKA AKCJA CHARYTATYWNA

31 stycznia 2022


KONKURS "CHRZEST POLSKI"

21 grudzień 2022


RAZEM NA ŚWIĘTA - PODZIĘKOWANIE

grudzień 2021

Szanowni Państwo Dyrektorzy,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Razem na Święta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 7 800 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych z całego świata. Dziękujemy za udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie!

W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję.

Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej   www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-7-800-zgloszen-w-akcji-razem-na-swieta--dziekujemy

Z wyrazami szacunku
Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i Nauki


RAZEM NA ŚWIĘTA

grudzień 2021

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Razem na święta"
W ramach akcji wykonaliśmy kartki świąteczne, które zostały przesłane do Domu Pomocy Społecznej „Betania” oraz przekazane rodzicom naszych uczniów. Zorganizowaliśmy zbiórkę słodyczy dla dzieci ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie- oddziału dziecięcego oraz mieszkańców Domu Pomocy "Betania".
Zaangażowaliśmy się również w Ogólnopolską Akcję osobom potrzebującym „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały również ozdoby choinkowe oraz przygotowały pod kierunkiem nauczycielek występ pod hasłem „Wspólne kolędowanie”, który zostanie przesłany rodzicom na znak poszanowania zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych.


POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

listopad 2021

Nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę ".
Zbiórka darów odbędzie się w dniach 22 listopada - 3 grudnia br.
ZBIERAMY: słodycze, żywność długoterminową, artykuły papiernicze
i chemiczne oraz gry planszowe, puzzle, krzyżówki.
Liczymy jak zawsze na Państwa pomoc i hojność. Z góry dziękujemy.

        Koordynator akcji E. Usar-Kubecka pedagog szkolny


SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

listopad 2021

Prace nagrodzone i wyróżnione w szkolnym konkursie "Jesień w obiektywie"


SZKOŁA DO HYMNU - PODZIĘKOWANIE Z AUDZIAŁ W AKCJI

25 listopada 2021

Szanowni Państwo Dyrektorzy,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata.
Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!
W załączeniu przekazuję pamiątkowy dyplom. Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-21-tys-zgloszen-do-akcji-szkola-do-hymnu--wielki-final-inicjatywy-mein.

Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy
Ministerstwo Edukacji i Nauki


SZKOŁA DO HYMNU

10 listopada 2021

11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Upamiętnia ono odzyskanie przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli (1795-1918).
Dzień 11 listopada, który stał się Świętem Niepodległości jest datą symboliczną. Odnosi się do terminu zakończenia I wojny światowej poprzez zawarcie układu rozejmowego w Compiegne, pomiędzy Ententą i Cesarstwem Niemieckim. Związane jest to również z powrotem do Warszawy marszałka Józefa Piłsudskiego, który wcześniej przebywał w więzieniu w Magdeburgu.
Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku. Zniesiono je jednak już 22 lipca 1945 roku, na mocy ustawy Krajowej Rady Narodowej. W 1989 roku przywrócono pierwotne ustalenia z 1937 roku, czyniąc jednocześnie 11 listopada dniem wolnym od pracy.
W naszej szkole obchody Święta Niepodległości odbyły się w środę10 listopada. Z tej okazji uczniowie klas 7b i 7c przygotowali prezentację multimedialną oraz quiz niepodległościowy. Wszyscy uczniowie naszej szkoły przypięli tego dnia biało – czerwone kotyliony


KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI W OCZACH DZIECI I MŁODZIEŻY

październik 2021

Prace nagrodzone i wyróżnione w szkolnym konkursie "Kardynał Stefan Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży"


BEZPIECZNY WF

20 października 2021

Uczniowie klasy 4a wzięli udział w programie Bezpieczny WF - gosciem specjalnym tego wydarzenia był Andrzej Supron Dużo sportowej rywalizacji, niezapomniane emocje. pokazy zapaśnicze.


DZIEŃ PIŻAMY

11 października 2021

Dzień Piżamy - to Dzień Zdrowia i Dzień Solidarności z chorymi dziećmi.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji charytatywnej "Bieg w Piżamach". Biegaliśmy w gescie solidarności z dziećmi chorymi na nowotwory. Akcja była połączona ze zbiórką pieniędzy na zakup pomocy infuzyjnej. Zebraliśmy 1055 zł !!!
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, paniom woźnym, za to,że przebrali się w piżamy, biegali razem z nami i brali udział w składce. Jesteście wspaniali!
Dziękujemy! Renata Motyka, Agnieszka Żuławska - organizatorki biegu


SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

1 paździenika 2021


PODZIĘKOWANIE

23 września 2021

Uniwersytet Jagielloński w maju i czerwcu bieżącego roku przeprowadził wśród uczniów i nauczycieli klas siódmych i ósmych szkół podstawowych w Polsce internetowe badanie ankietowe w ramach projektu badawczego pt. „Auschwitz w pamięci społecznej Polaków po 75 latach”, finansowane przez Narodowe Centrum Nauki. Wszystkim, którzy wzięli udział w badaniu serdecznie dziękuję za wypełnienie ankiet.


LUBELSKI FESTIWAL NAUKI 2021

21-23 września 2021

W dniach 21-23 września klasy 7a, 7b, 7c wzięły udział w pokazach chemicznych zorganizowanych przez pracowników Collegium Pharmaceuticum Uniwerstytetu Medycznego w Lublinie. O niezwykłych właściwościach zwykłej wody opowiadała uczniom naszej szkoły pani dr Justyna Kawka. Było bardzo ciekawie!.


RĘCZNA NA ORLIKU

20 września 2021


PODZIĘKOWANIE

wrzesień 2021


JEDZ Z GŁOWĄ

24 sierpnia 2021


 

Początek strony


Strona główna