2020 / 2021

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

PIERWSZE PRAWO JAZDY

23 czerwca 2021

Dnia 23 czerwca 2021r. uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych naszej szkoły wykazali się umiejętnościami praktycznymi w zakresie jazdy na rowerze z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego. Część praktyczna egzaminu na kartę rowerową była poprzedzona uzyskaniem wyniku pozytywnego z wiadomości teoretycznych. Wysiłek i zaangażowanie czwartoklasistów oraz uczniów klas starszych zaowocowały zdobyciem dokumentu uprawniającego do samodzielnego i bezpiecznego poruszania się na rowerze.
Kartę rowerową odbierze wkrótce 46 osób spośród 56, które przystąpiły do egzaminu.
Gratulujemy sukcesu
Beata Ochnicka
Jacek Ignasiak

Laureaci konkursów

2 czerwca 2021

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2020/21 brały udział w międzyszkolnych konkursach plastycznych i zdobyły szereg nagród.

Konkurs "Portret mojej mamy" - I miejsce Wiktoria klasa II b

Konkurs "W maju jak w gaju" - III miejsce ex aequo zajęły uczennice: Natalia i Karolina klasa I a oraz Aniela klasa II b i Sara klasa II a

Konkurs "Możesz mieć marzeń sto, gdy oszczędzasz w SKO" - I miejsce - Natalia klasa I a i Daria klasa II b; II miejsce - Liliana klasa II b i Karolina klasa I a; III miejsce - Filip klasa I b i Wiktoria klasa II b; wyróżnienia - Gabriela klasa Ib i Natalia klasa II b

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY

30 kwietnia 2021

KOSMICZNI PODRÓŻNICY

3 marca 2021

ŻOŁNIERZE WYKLĘCI

1 marca 2021

21 stycznia 2021

ŚWIĄTECZNE OZDOBY Z RECYKLINGU

grudzień 2020

Zespół, w skład którego weszli wychowawcy klas 4-6 oraz organizator konkursu "Świąteczne ozdoby z recyklingu", dokonał oceny prac przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Jednym z głównych kryteriów było wykorzystanie przez twórców szeroko rozumianego recyklingu: należało zastosować odpady szklane, papierowe, włókiennicze, z tworzyw sztucznych… , nadając im drugie życie.

Dokonano wyboru najpiękniejszych, najbardziej kreatywnych oraz efektownych ozdób świątecznych.
Oto wyniki konkursu:
          I miejsce Zofia, klasa 4a
          II miejsce Igor, klasa 6a
          III miejsce Hanna, klasa 5a, Michał, klasa 6b
          Wyróżnienia:Maria, klasa 6a, Agata, klasa 6b
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Beata Ochnicka

Prezentacja nagrodzonych prac

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada 2020

Wystarczy uśmiech, dobre słowo. Naprawdę niewiele trzeba by być życzliwym dla drugiego człowieka. Postarajmy się by dzisiejszy dzień był szczęśliwym dla każdego z nas :-)))

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości, Pozdrowień i dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to w 1973 roku dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny między Egiptem a Izraelem. Chcieli pokac światu, że walka zbrojna szkodzi. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

Główną ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.
Jak obchodzić ten dzień?
Wystarczy skierować do drugiego człowieka uśmiech,miłe słowo czy ciepłe spojrzenie.
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką.

Dlatego w imieniu Samorządu Uczniowskiego życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły
wspaniałego Dnia Życzliwości.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

30 października 2020

ZAJĘCIA DLA PRZYSZŁYCH ROWERZYSTÓW

22 października 2020

Dnia 22 października 2020r. odbyły się zajęcia, które dla uczniów klas piątych naszej szkoły przeprowadził pan Michał Wolny. W miłej atmosferze uczniowie zdobywali wiedzę z zakresu bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Szczególną uwagę poświęcono prawom i obowiązkom rowerzystów oraz infrastrukturze rowerowej naszego miasta.
Wiosną zaprosimy pana Michała ponownie do naszej szkoły, by zrealizować plany związane z egzaminem praktycznym na kartę rowerową.

SPOTKANIE - WOJSKO OBRONY TERYTORIALNEJ

1 października 2020

W ramach akcji, którą wspierało Kuratorium Oświaty w Lublinie zaprosiliśmy na spotkania w klasach 7 i 8 przedstawicieli Wojska Obrony Terytorialnej.
Spotkanie miało formę szkolenia w zakresie właściwego zachowywania się w warunkach epidemicznych w związku z trwającą pandemią COVID-19.
Żołnierze przeprowadzili również akcję informacyjna dotyczącą pracy w wojsku i wybory takiej ścieżki zawodowej.

SPOTKANIE Z PISARKĄ JOANNĄ OLECH

24 września 2020

Spotkanie zorganizowane przez Biblio Lublin w ramach Międzypokoleniowego festiwalu literatury dziecięcej Ojce i dziatki
- http://www.biblio.lublin.pl/art,501,ojce-i-dziatki-miedzypokoleniowy-festiwal-literatury-dzieciecej

NARODOWE CZYTANIE

5 września 2020

Czytali uczniowie klas siódmych.