Z życia szkoły

2019 / 2020DZIEŃ OTWARTY

6 marca 2020


LODOWISKO

21 lutego 2020

W ramach zajęć integracyjnych uczniowie klas szóstych wybrali się na lodowisko. Zimne powietrze nie przeszkadzało w wesołej zabawie.HAŁAS SZKODZI ZDROWIU

14 lutego 2020


PODZIĘKOWANIE

10 lutego 2020


XVI REGIONALNY KONKURS INFORMATYCZNY DZIEŃ BEZPIECZNEGO KOMPUTERA

7 lutego 2020


JASEŁKA

9 stycznia 2020


LEKCJE Z TEMIDĄ

20 grudnia 2019

czytaj więcej


SZKOLNY KONCERT KOLĘD I PIOSENEK BOŻONARODZENIOWYCH

19 grudnia 2019

W ramach Wigilii Szkolnej odbył się po raz pierwszy Szkolny Koncert Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych. Każda klasa przygotowała jedna kolędę celem zaprezentowania jej podczas koncertu.
Wydarzenie wzbogaciły występy solistów (Julii Zakrzewskiej VIIb, Kornelii Maliszewskiej VIIb) oraz klasy Vc, która wykonała dwie piosenki akompaniując sobie na istrumentach perkusyjnych (metalofonach, ksylofonach, dzwonkach chromatycznych...). Było zabawnie, wzruszająco, po prostu śpiewająco! Mamy nadzieję na kolejną edycję!


KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

12 grudnia 2019

"STOP CYBERPRZEMOCY"

3 grudnia 2019

"STOP CYBERPRZEMOCY” - program, którego celem jest zwiększenie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz nabycie umiejętności prawidłowego reagowania w przypadku zagrożenia związanego z korzystaniem z sieci.


ANDRZEJKI

26, 29 listopada 2019

Zabawa Andrzejkowa dla klas 4 - tych i 5 - tych odbyła się 26.11.2019 r, natomiast dla klas 6, 7 i 8 nieco później , bo 29.11.2019 r. Bawiliśmy się świetnie, a rodzice zadbali by na stołach nie zabrakło pysznych przekąsek.
Pomyśleliśmy też o potrzebujących. W trakcie Andrzejek odbyła się też zbiórka słodyczy na rzecz dzieci z Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.
Było super, o czym świadczą te zdjęcia !


DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada 2019


"NAJPIĘKNIEJSZA OPOWIEŚĆ BIBLIJNA"

14 listopada 2019

Nasza uczennica z "zeróweczki" Paulinka Wilczewska zdobyła II Miejsce w Archidiecezjalnym Konkursie " Najpiękniejsza Opowieść Biblijna".
Gratulujemy!


WSPÓLNE CZYTANIE W NASZEJ SZKOLNEJ BIBLIOTECE

listopad 2019

W naszej bibliotece niejednokrotnie ma miejsce wspólne czytanie. Uczniowie w ciekawy sposób spędzają czas podczas dłuższych przerw między lekcjami dokonując w zabawny sposób interpretacji tekstów literackich (głównie wierszy). Poznają przy tym możliwości wyrażania różnych emocji zapisanych słowami autorów czytanych wspólnie źródeł. Zajęcia dostarczają dużo wartościowej i edukacyjnej rozrywki, ośmielają nieśmiałych, integrują grupę rówieśniczą, zachęcają do sięgania po literaturę w wolnych chwilach.


ZIÓRKA MAKULATURY

14 listopada 2019


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada 2019

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.
Godz. 11:11 wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego

Odświętnie ubrana szkoła, uczniowie z własnoręcznie wykonanymi kotylionami - śpiewali pieśni ptriotyczne i uczestniczyli w grze szkolnej.


"ŚWIĘTYJAN PAWEŁ II W RÓŹNYCH ZAKĄTKACH ŚWIATA"

8 listopada 2019

Wśród prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły na Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej jedna z nich została nagrodzona.


PODZIĘKOWANIE

31 października 2019

 


SZKOLNY KONKURS "JESIEŃ W OBIEKTYWIE"

29 października 2019

 


"STOP PRZEMOCY"

28 października 2019

Uczennica klasy 6 wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie na prezentację multimedialną pod patronatem Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie i Fundacji Modyfiq pod tytułem "STOP PRZEMOCY".


DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH w SP 42

24-25 października 2019

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nauczyciele z naszej biblioteki szkolnej zorganizowali ciekawe imprezy. W czwartek miały miejsce interesujące prezentacje multimedialne z omówieniem historii powstania pisma i książek. Przekaz wzbogacono ciekawostkami oraz projekcją filmową. Prezentacje dostosowano odpowiednio do wieku uczniów młodszych i starszych. Pięknie udekorowaną bibliotekę (adekwatnie do święta) licznie odwiedzali uczniowie z nauczycielami podczas lekcji oraz przerw.
W piątek zorganizowano konkurs detektywistyczny. Uczniowie mieli za zadanie wyszukać ukryte na korytarzach tytuły książek i ustalić ich autorów. Konkurs spotkał się z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów. Przez cały dzień dostarczył uczniom wiedzy, rozrywki oraz pozytywnych emocji. Najlepsi z "detektywów książkowych" otrzymają nagrody oraz dyplomy..


WIZYTA W BANKU

14 października 2019

Uczniowie klas 4a, 5c, 6a, 6b i 6c uczestniczyli w Dniach Otwartych Narodowego Banku Polskiego. Poznali funkcje i zadania banku centralnego w Polsce, mogli dotknąć autentyczną sztabę złota. Oglądali wystawy tematyczne oraz banknoty i monety kolekcjonerskie. Uczestniczyli również w konkursie wiedzy z nagrodami. Zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły.


JESIEŃ W ŚWIETLICY

30 września 2019

 


NOWI CZYTELNICY

13 września 2019

Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki


WITAJ SZKOŁO

2 września 2019

Uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście powitani w naszej szkole oraz złożyli ślubowanie.


 

Początek strony


Strona główna