Z życia szkoły


2016 / 2017


KONIEC ROKU SZKOLNEGO - KLASY III

23 czerwca 2017


PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO

21 czerwca 2017

Nagrody i prezentacje


SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "JUŻ WIOSNA"

czerwiec 2017

Pod koniec marca b.r. ogłoszony został Szkolny Konkurs Plastyczny "Już wiosna" - dla uczniów oddziału przedszkolnego i klas I-III naszej szkoły. Prace konkursowe o tematyce wiosennej wykonane dowolną techniką w formacie A4 należało przekazać do dnia 17 kwietnia b.r. do organizatorki konkursu p.Anieszki Żuławskiej. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Jury oceniło prace i przyznało nagrody oraz wyróżnienia. Zwycięzcom gratulujemy!

Oddział przedszkolny:
I - Wojciech Kamieński
II - Lena Wodyk
III - Gabriel Połaniecki

Klasy I
I - Milena Iracka - klasa 1a
II - Aleksandra Grzyb - klasa 1b
III - Aleksandra Marczyńska - klasa 1a
Wyróżnienia:
Patrycja Woźniak - klasa 1b
Hanna Szenejko - klasa 1b

Klasy II
I - Florentyna Bolibok - klasa 2c
II - Bartosz Kmicic - klasa 2a
III - Martyna Wilczewska - klasa 2a
Wyróżnienia:
Alicja Paluch - klasa 2b
Antoni Szczygła - klasa 2c
Zuzanna Bidyńska - klasa 2b

Klasy III:
I - Natalia Masierak - klasa 3c
II - Borys Rechulicz - klasa 3b
III - Kinga Wiącek - klasa 3c
Wyróżnienia:
Alicja Lewicka - klasa 3b
Julian Zanni-Lewandowski - klasa 3a
Anna Grzyb - klasa 3a


ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

13 czerwca 2017


WSPINACZKA SPORTOWA

10 czerwca 2017


X Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
„Poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oczami dziecka widziana”
dla uczniów szkół podstawowych z klas I – VI województwa lubelskiego

9 czerwca 2017


XXIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

9 czerwca 2017

XXIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji K.I.Gałczyńskiego to wydarzenie szczególnie ważne w życiu naszej szkoły, ponieważ byliśmy jego organizatorami. W tym roku gościliśmy 19 recytatorów. Ich zmagania oceniało jury pod kierownictwem p. Mieczysława Wojtasa, dyrektora teatru Panoptikum.
Uczennice klasy 5a odniosływ nim wielki sukces.
Zuzanna Goch zajęła II miejsce, natomiast Julia Matuszewska i Malwina Bator otrzymały wyróżnienia.


OTWARTE ZAWODY W GIMNASTYCE SPORTOWEJ

9 czerwca 2017


OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO "FOX"

6 czerwca 2017


OZOBOTY

5 czerwca 2017

Ozoboty to małe inteligentne roboty, które za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie) zabierają w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Dzieco programują zadania, które wykonuje robot.


EKO PIKNIK

4 czerwca 2017

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Ekopikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin. Impreza odbyła się na terenie Ośrodka "Słoneczny Wrotków" nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Tegoroczna edycja Ekopikniku miała charakter szczególny ze względu na odchody 700 - lecia Miasta Lublin. Wśród wykonawców na scenie, uczennice klasy 5a zaprezentowały krótki program artystyczny o tematyce proekologicznej, spójnej z charakterem pikniku. Dziewczynki: Zuzia Goch, Natalka Panasiuk, Noemi Furmanek oraz Wiktoria Kowalik przedstawiły teatrzyk pt. "Mit o Orfeuszu i Eurydyce".


DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca 2017

Nasza kochana szkoła w tym dniu była przede wszystkim WESOŁA!
Dzień Dziecka -był słoneczny, wesoły, pełen śmiechu, gwaru, niespodzianek i słodkości. Bawiliśmy się wszyscy razem blisko szkoły na zielonym boisku. Jednocześnie odbywały się różne zajęcia. Wszystkie ciekawe, atrakcyjne. Trudna była decyzja, co wybrać?
Czy skakać na dmuchanym zamku? zaprzyjaźnić się z "Wiewiórką"?, Poczuć się przez chwilę gladiatorem ze starożytnego Rzymu, a może zawodnikiem sumo? A jeszcze trzeba było znaleźć chwilę na pyszne ciastko albo lepiej dwa! Narysować życzenie, pobawić się z koleżankami chustą animacyjną, pograć w gry planszowe uf……..
No i jeszcze korowód! Barwny, kolorowy , śpiewający i grający. Pięknie wyglądaliśmy wszyscy - bez wyjątku - i całe osiedle nas widziało i zazdrościło!
Było "Bardzo suuuuper!!!" -tak powiedział pewien pierwszoklasista.Wszyscy się pod tym podpisujemy i czekamy już na następne święto dzieci.


MALOWANIE ILUSTRACJI DO WIERSZY K.I.GAŁCZYŃSKIEGO

31 maja 2017


KONKURS NA STRÓJ INSPIROWANY TWÓRCZOŚCIĄ GAŁCZYŃSKIEGO

30 maja 2017


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI K. I. GAŁCZYŃSKIEGO

29 maja 2017

Uczniowie klas IV - VI wzięli udział w X Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji K. i. Gałczyńskiego.
Nagrody zdobyły:
I    - Zuzanna Goch - klasa 5a
II   - Malwina Bator - klasa 5a
III - Julia Matuszewska - klasa 5a
Tym samym dziewczynki zakwalifikowały się do XXIII Międzyszkolnego konkursu Recytatorskiego K.I.Gałczyńskiego.
Wyróżnieni zostali:
- Noemi Furmanek - klasa 5a
- Jakub Żuławski - klasa 4a
- Radosław Klimek - klasa IVa


"AVE MARIA"

27 maja 2017

Nasza uczennica Alicja Lewicka z kl. III b po raz kolejny zdobyła II miejsce w XXII Festiwalu Piosenki Religijnej "Ave Maria" w Garbowie. Serdecznie Ali gratulujemy i życzymy dalszych sukceswów.


DZIEŃ MATKI W 3C

26 maja 2017


SPARTAKIADA DLA NAJMŁODSZYCH

23 maja 2017


LISTY DO ZIEMI

19 maja 2017


5A W LUBELSKIM RADIO

18 maja 2017


"PIÓREM I PĘDZLEM O LUBLINIE"

18 maja 2017

Wyróżnienia dla naszych uczniów w I Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno- Literackim „700 lat Lublina „Piórem i pędzlem o Lublinie”


Z życia 6A

17 maja 2017


"ŚWIĘTY PRZYJACIEL"

13 maja 2017

W Szkole Podstawowej nr 50 w Lublinie odbył się Ogólnopolski Konkurs Piosenki Religijnej "Święty to przyjaciel". Naszą szkołę reprezentowała Alicja Lewicka z klasy III b. Nasza uczennica rywalizowała w kategorii klas 0-III z uczniami z Warszawy. Ala zdobyła II miejsce za przepiękne wykonanie "Cygańskiej Madonny".
Gratulujemy!


"CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE"

12 maja 2017

Uczennice klasy 5 a - Malwina Bator i Julia Matuszewska wzięły udział w Otwartym Konkursie Parafialnym "Cudze chwalicie, swego nie znacie".
Malwina, która zaprezentowała fragment "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza zajęła I miejsce, natomiast Julka została wyróżniona za interpretację utworu W. Szymborskiej "Miłość od pierwszego wejrzenia".


3B i 3C NA KUL

12 maja 2017


"TU OJCZYZNA, TU NASZ DOM ..."

11 maja 2017

W Szkole Podstawowej nr 51 odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej. Recytatorzy zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar, od wierszy współczesnych po te bardzo dobrze nam znane od dawna, jak np . "Przysięga" M. Konopnickiej. Reprezentantami naszej szkoły były trzy uczennice z kl. 2b, które przygotowała p. Halina Mirosław: Julia Misztal, Zuzanna Bidyńska oraz Kinga Mazurek.
Ze względu na wysoki i wyrównany poziom konkursu jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Ostatecznie I miejsce przyznano Julii Misztal. Gratulujemy!


"MATEMATYKA Z PIĄTKĄ"

10 maja 2017

W Gimnazjum nr 5 odbyło się uroczyste podsumowanie IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych „Matematyka z Piątką” objętego Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin.


SPEED-BALL

9 maja 2017

W ramach ogólnopolskiego projektu, dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, 16 szkół – po jednej w każdym województwie – otrzymało 3 zestawy do gry oraz instruktaż od certyfikowanych trenerów: Przemysława Wolana – Mistrza Polski w Speed-Ball oraz Zbigniewa Bizonia - Wicemistrza Polski. W naszym województwie do sieci "Sportownia Speed-ball Polska" zakwalifikowała się Szkoła Podstawowa nr 42 w Lublinie. Uczniowie do września będą uczestniczyć w regularnych treningach, a następnie dwoje najlepszych zawodników wystąpi na Mistrzostwach Polski, które odbędą się we wrześniu w Krakowie.


TYDZIEŃ DIALOGU MIĘDZYPOKOLENIOWEGO

28 kwietnia 2017

Barwny korowód międzypokoleniowy przeszedł przez Lublin i nas tam nie brakowało.

Czytaj więcej: Kurier Lubelski

MISTRZ KOMPUTERA

27 kwietnia 2017

Uczeń klasy VI Aleksander Adamek uczestniczył w uroczystym podsumowaniu VIII Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ KOMPUTERA” dla uczniów szkół podstawowych. Podczas uroczystości dr inż. Jacek Kęsik przedstawił prezentację na temat „Fotogrametria w dziedzictwie kulturowym”. Na zakończenie odbyły się bardzo ciekawe warsztaty dla uczniów i nauczycieli w Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii:
- "Perełki architektoniczne Lublina – gra planszowa" realizujące zasadę grywalizacji, które poprowadził Pan dr hab. inż. Jerzy Montusiewicz, prof. PL.
- "Praktyczne zastosowanie eye-trackingu” przeprowadzone przez dr Mariusza Dzieńkowskiego".


3 MAJA

27 kwietnia 2017


EKO - ZDROWIE

21 kwietnia 2017


YOU CAN SING

12 kwietnia 2017

To już kolejna edycja Szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej. Dzieci śpiewały indywidualnie, w duetach i tercetach. Piosenki, które rozbrzmiewały podczas konkursu były zaczerpniete zarówno z kart podręczników jak i list przebojów. Wykonawcy nie tylko zachwycali swoim talentem wokalnym ale również umiejętnością zaprezentowania się na scenie. Jury nagrodziło wykonawców na każdym poziomie - łącznie 18 osób.
Gratulujemy!


KIERMASZ WIELKANOCNY

11 kwietnia 2017

Wzorem lat ubiegłych Rada Rodziców zorganizowała Kiermasz Wielkanocny. Na kiermaszu znalazły się stroiki, baranki, pisanki, inne ozdoby oraz słodkości, o które zadbali rodzice ze wszystkich klas. Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem zarówno wśród uczniów jak i ich rodziców.
Gratulujemy wspaniałej inicjatywy!


PORTET SOWY

5 kwietnia 2017

Uczniowie klas trzecich brali udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym organizowanym przez stowarzyszenie promujące wieś Tuliłów pod hasłem ,,Portret sowy".


LUBLIN AIRPORT

5 kwietnia 2017

Nie każdy mieszkaniec Lublina odwiedził do tej pory nasze lotnisko. Wieksza część uczniów klas trzecich na lotnisku w Świdniku była pierwszy raz. Dzieci widziały dwa kolejne lądowania samolotów, obserwowały pas startowy, były w Terminalu Portu lotniczego Lublin oraz widziały start helikoptera.
Wycieczka była bardzo udana.


PINOKIO W LUBLINIE

4 kwietnia 2017

Uczniowie klas młodszych brali udział w kolejnym konkursie dotyczącym naszego miasta. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej na temat "Pinokio w Lublinie. 700- lecie Lublina".
Konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum 7. Troje z naszych uczniów znalazło się w gronie laureatów. Są to:
Oliwa Orzeł kl. III - II miejsce
Agata Smyk kl. IB - III miejsce
Natalia Wieczorek - wyróżnienie

Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w innych konkursach.


DOMOWY OGRÓDEK

31 marca 2017

Na dworze oraz w naszych salach robi się zielono. Ogrodnicy sieją, sadzą, podlewają czyli zajmują się pielęgnacją roślin. Dzieciaki z kl 2b zorganizowały klasowy ogródek w sali 117. Teraz codziennie obserwują swoje kwiaty, zioła i warzywa.
Zobaczymy, co z nich wyrośnie ...


MOLEKULARNA KUCHNIA

31 marca 2017

Gotowanie molekularne to nic innego jak świadome i celowe wywoływanie reakcji chemicznych i zjawisk fizycznych na kuchennym blacie. Potrzebne są do niego solidna wiedza, laboratoryjne wyposażenie i talent. Celem kuchni molekularnej jest otrzymanie czystych smaków, nietypowymi sposobami i niekiedy w bardzo zaskakujących zestawieniach.


"LATO ZACZEKAJ CHWILĘ ..."

31 marca 2017


"OD ZEUSA DO MIDASA"

24 marca 2017

Uczniowie klas piątych po raz czwarty rywalizowali o tytuł eksperta w dziedzinie mitologii.
Do najciekawszych konkurencji należy zaliczyć mitologiczny pokaz mody oraz krótkie przedstawienia, w których piątoklasiści wykazali się znajomością mitów (nie tylko tych z podręcznika) i bawili publiczność znakomitą grą aktorską, zaskakującymi pomysłami scenograficznymi oraz efektownymi kostiumami.

Zmaganiom konkursowym z uwagą przyglądało się jury złożone z pań Genowefy Kalitki, Elżbiety Usar-Kubeckiej, Emilii Kowalskiej i Anny Borowskiej-Sali. Zespoły uczniów z klas 5a i 5b wykazały się znajomością mitów, umiejętnością pracy w grupie pod presją czasu i podejmowania ryzyka w wyborze zadań.
Dodatkową atrakcją tegorocznego konkursu była tablica interaktywna, która umożliwiła publiczności śledzenie rywalizacji i zaangażowanie się w zabawę.
Do sukcesu wydarzenia przyczyniła się współpraca grupy nauczycieli przygotowujących uczniów i niezwykłe zaangażowanie rodziców piątoklasistów.
"Od Zeusa do Midasa" po raz kolejny stał się okazją do ożywienia mitów, pogłębienia wiedzy o nich poprzez znakomitą zabawę angażującą dzieci i dorosłych.


MALI RECYTATORZY

23 marca 2017

Dwoje uczniów naszej szkoły Maksymilian Motyka z klasy 3b oraz Julia Misztal z klasy 2b przygotowani przez panią Hannę Adamczyk oraz przez panią Halinę Mirosław wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Poznajemy twórczość Marii Konopnickiej i sławnych lublinian", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 52 w Lublinie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a jego uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Nasi uczniowie recytowali wspaniale. Wyróżnienie otrzymała Julka. Gratulacje!


HOTEL DLA PSZCZÓŁ

23 marca 2017

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie pod patronatem ",Pszczółki" zorganizował cykl zajęć dotyczących dzikich zapylaczy. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat pszczół, dowiedziały się jak należy budować dla nich hotele.
Na naszym szkolnym boisku stanął ul. Będziemy go obserwować.


KSIĄŻKA ZA CUKIEREK

22 marca 2017

Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski podobnie jak w ubiegłym roku przeprowadzili akcję pod hasłem "Książka za cukierek". Akcja cieszyła się wielkim powodzeniem zarówno wśród uczniów jak i rodziców. Zarówno jedni jak i drudzy przynosili książki, które zostaną włączone do ksiegozbioru naszej szkoły. Ofiarodawcom dziękujemy za cenne dla nas dary, rodzicom za słodkości!


DZIEŃ SKO

22 marca 2017

W ramach Dnia Szkolnej Kasy Oszczędności uczniowie klasy IIIb przygotowali przedstawienie pt.,,Trzy świnki". Rozdano dyplomy w konkursach, które odbyły się pod patronatem SKO, w wielu klasach przeprowadzono pogadanki i zajęcia dotyczące przedsiębiorczośći i oszczędzania.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI

21 marca 2017


ZOSTAŃ ZWIERZOPRZYJACIELEM

18 marca 2017

Szkolna Kasa Oszczędności kolejny raz prowadzi akcję zbiórki pieniędzy na rzecz Fundacji Ex Lege pracującej na rzecz ochrony praw zwierząt. Za pieniądze zebrane w czasie akcji zostanie zakupiona zywność oraz zapewniona opieka medyczna dla chorych, porzuconych i niechcianych zwierząt. W szkole akcję prowadzą uczniowie klasy IIIb.
Dzieci chętnie wspmagają chore zwierzęta. Dziękujemy!


MALI STUDENCI

17 marca 2017

Kolejny raz uczniowie klasy IIIb i IIIc uczestniczyli w zajęciach Uniwersytetu Otwartego KUL. Tym razem dzieci wysłuchały ciekawego wykładu pt. ,,Elegancki uczen czyli ABC dobrego wychowania". Brały udział w niezwykłej lekcji pt. "Czy zwierzęta bawią się w chowanego?" oraz rozwinęły swoją wiedzę na temat bankowości i przedsiębiorczości podczas zajęć ,,Przedsiębiorczy uczeń".


ŚIADECTWO DOBRYCH UCZYNKÓW"

15 marca 2017

Fundacja Dwa Skrzydła Anioła w Lublinie zorganizował konkurs ,,Cukierek za życzliwość i Ty możesz zostać wolontariuszem". Laureatką konkursu z naszej szkoły została Zuzanna B. z klasy IIb. Gratulujemy!


CHECK IT

15 marca 2017

To już czwarta edycja jednego z największych wydarzeń informatycznych. W ramach konferencji odbywa się szereg prelekcji i warsztatów z zakresu informatyki oraz prezentacji zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Nowością tegorocznej edycji są warsztaty dla najmłodszych uczestników - uczniów szkół podstawowych klas 1-3. Młodzi uczniowie mogą poznać świat robotyki, a także wziąć udział w warsztatach z kreatywnego myślenia, które jest niezbędne w branży informatycznej. Wydarzenie jest częścią Dni Lubelskiej Wyżyny IT 2017.
Uczniowie klasy Ia uczestniczyli w warsztatach "Lego to coś więcej niż same klocki - czyli jak zmienić świat budując roboty?". Tworzyli swojego pierwszego robota i wydawali mu rozkazy!


DZIEŃ OTWARTY W SP 42

11 marca 2017

W ramach "Dnia otwartego" gościliśmy naszych przyszłych kolegów, którzy od września będą uczęszczać do naszej szkoły.
Przewodnikami po szkole byli uczniowie klas V i VI, którzy doskonale wywiązali sie ze swojej roli. Opowiadali, oprowadzali, bawili się z młodszymi kolegami. Dzieci, które odwiedziły naszą szkołę uczestniczyły w zajęciach plastycznych, językowych, słuchały czytanych baśni, brały udział w zajęciach komputerowych, oglądały specjalnie dla nich przygotowane przedstawienie, uczestniczyły w zajęciach sportowych.
Mamy nadzieję, że nasza szkoła im się spodobała.


MISTRZYNIE POLSKI

10 marca 2017

W naszej szkole gościły wielokrotne Mistrzynie Polski w Piłce Ręcznej. Swoją obecnością zaszczyciły nas: Sylwia Matuszczyk, Aleksandra Uzar, Katarzyna Kozimur i współpracująca z nami na co dzień Małgorzata Rola. Nie mogło również zabraknąć klubowej maskotki Kozigrodka. Dziewczyny poprowadziły zajęcia wychowania fizycznego w klasie "0", zachęcając tym samym do aktywności sportowej i rozwijając zainteresowania piłką ręczną wśród najmłodszych. Kozigrodek wraz z Mistrzyniami odwiedził również klasę I "a" gdzie wychowawczynią jest Pani Anna Czajka oraz klasę II "b" gdzie wychowawczynią jest Pani Halina Mirosław. Radość dzieci była ogromna. Całe wydarzenie zostało udokumentowane na fotografiach.


"DZIK JEST DZIKI, DZIK JEST ZŁY"

9 marca 2017

Uczniowie klas I- III wzięli udział w programie Straży Miejskiej pod hasłem "DZIK JEST DZIKI, DZIK JEST ZŁY".
Powiększający się z dnia na dzień zasięg zabudowań ludzkich, bogata w zwierzęcy pokarm roślinność parków i ogrodów, ograniczona liczebność drapieżników i co ważne - stosunkowo łatwy dostęp do pokarmu (świadome dokarmianie, śmietniska, wysypiska odpadów organicznych itp.), wszystko to i nie tylko powoduje, że problem oraz sam fakt istnienia dzikich zwierząt w miastach i na ich obrzeżach powiększa się każdego dnia.
Coraz częstsze pojawianie się dzikich zwierząt na terenie miasta jest następstwem urbanizacji i ekspansji człowieka. Wiele z nich zaadaptowało się do nowych warunków życia w pobliżu naszych domów, czego skutkiem jest wzrost ich liczebności oraz coraz częstsze sytuacje konfliktowe.
Celem programu jest przekazanie informacji o zwyczajach dzikich zwierząt oraz wskazówek, jak należy prawidłowo zachowywać się podczas przypadkowego kontaktu z nimi.


ZDROWO I KOLOROWO W IIIC

8 marca 2017

Uczniowie klasy IIIc w ramach projektu "Moje urodziny" nauczyli się przygotowywać pyszne. kolorowe kanapki, którymi się wzajemnie częstowali.
To były smaczne zajęcia.


BEZPIECZNY INTERNET

8 marca 2017

W pierwszym semestrze uczniowie 6b uczestniczyli w cyklu warsztatów o bezpieczeństwie w internecie.
W marcu zdobytą wcześniej wiedzą podzielili się z kolegami. Pokazali, czym może się skończyć zbyt długie przebywanie w cyberprzestrzeni. Podpowiedzieli też, jak się zabezpieczyć przed zagrożeniami czyhającymi w sieci. Uczniowie, którzy zapamiętali najwięcej sposobów na walkę z wirusami i oszustami internetowymi otrzymali specjalnie zaprojektowane przypinki.


CO SŁYCHAĆ W SP42?

7 marca 2017


ZDROWO I KOLOROWO W IIIB

3 marca 2017

Idzie wiosna a z nią kolorowe warzywa, które swoim wyglądem i zapachem zachęcają do ich wykorzystania w kuchni. Uczniowie klasy IIIb przypomnieli sobie zasady zdrowego żywienia, a w ramach projektu "Moje urodziny" nauczyli się przygotowywać pyszne. kolorowe kanapki, którymi się wzajemnie częstowali. Były wspaniałe, smaczne zajęcia.


MÓJ DOM = MOJA FIRMA

24 lutego 2017

Uczniowie klasy szóstej na lekcji matematyki uczyli się jak należy zarządzać domowymi finansami.


"WIERSZE ŚNIEGIEM PRZYPRÓSZONE"

22 lutego 2017

Nasze trzy ambitne uczennice z klasy II "b" Zuzanna Bidyńska, Kinga Mazurek i Natalia Wieczorek pod kierunkiem pani Haliny Mirosław brały udział w III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Wiersze śniegiem prószone".
W konkursie brało dział ponad 70 reprezentantów lubelskich placówek z klas I-III. Nasze uczennice recytowały wspaniale i zabawie, zwracając swoją uwagę jury. Wyróżnienie otrzymała Zuzia. Gratulacje dla wszystkich dziewczyn, byłyście wspaniale. Przed tak wielką publicznością, mało kto potrafi sobie poradzić z tremą.
Życzymy Wam dalszych sukcesów !


KARNAWAŁ KLAS IV-VI

8 lutego 2017

Karnawał, to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Uczniowie chętnie wzięli udział w zabawie karnawałowej połączonej z konkursem na "Najpiękniejszą maskę karnawału 2017".


TWÓRCZA INFORMATYKA Z BALTIE

8 lutego 2017

Jaś z klasy pierwszej i Maciek z klasy czwartej uczestniczyli w seminarium „Nauka programowania Baltie z lekcją pokazową”

Seminarium zostało zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie we współpracy z międzynarodowym stowarzyszeniem TIB (Twórcza Informatyka z Baltie). W trakcie lekcji pokazowej przedstawiono, jak efektywnie prowadzić lekcje z programowania już od pierwszej klasy szkoły podstawowej, jak zachęcić uczniów do twórczej pracy. Uczniowie podczas tego spotkania zrobili swój pierwszy mini program komputerowy.


XIII REGIONALNY KONKURS INFORMATYCZNY "Dzień Bezpiecznego Komputera"

3 lutego 2017

Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół Energetycznych w Lublinie we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem: "Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin i Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat zapobiegania zagrożeniom płynącym z Internetu i promocja bezpieczeństwa sieciowego i komputerowego.

W etapie regionalnym Gabrysia i Andrzej zdobyli wyróżnienie. GRATULUJEMY!


WYMARZONY BAL KARNAWAŁOWY KLAS I -III

31stycznia 2017

Czekały przygotowane stroje i dobre humory. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Królowały na niej ksieżniczki, koty, rycerze i inne postaci z filmów i bajek. Zabawę prowadzili muzycy SZKOŁY ROCKA. Rodzice postarali się, aby radosnej zabawie towarzyszyły słodkie poczęstunki.
Zabawa była wspaniała!


"ŁACZY NAS CIEPŁO"

11 stycznia 2017

,,Łączy nas ciepło" to temat konkursu rysunkowego, który został ogłoszony w listopadzie br. przez Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z Lublina, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło 28 grudnia 2016 r. Agata Smyk - kl. II - wyróżnienie.MIĘDZYSZKOLNY KONKURS NA BOMBKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

22 grudnia 2016

Kolejny raz w naszej szkole odbył się Konkurs na Bombkę tym razem pod patronatem Arcybiskupa Lubelskiego.

Na konkurs wpłynęło bardzo wiele prac wykonanych różnymi technikami. Jury oceniające prace miało nie lada problem, aby wybrać te najpiękniejsze. Liczyła się pomysłowość oraz samodzielność wykonania pracy i ogólny wygląd.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!


"OSZCZĘDZAJ - SPEŁNIAJ SWOJE MARZENIA"

20 grudnia 2016

Uczniowie klas I- III wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Oszczędzaj - spełniaj swoje marzenia" organizowanym przez Szkolną Kasę Oszczędności. Zadaniem dzieci było przedstawienie środkami plastycznymi swoich marzeń, które mogą się spełnić jeżeli zaoszczędzą pieniądze. Jedni marzą o zwierzątku inni o rolkach jeszcze inni o ciekawej wycieczce. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem. Jury wybrało i nagrodziło 18 prac. Galeria nagrodzonych prac została zaprezentowana w Banku Spółdzielczym w Radzyniu Podlaskim Oddział Lublin przy ul. Kawaleryjskiej.

Przez tydzień klienci banku mogli podziwiać prace dzieci. To dodatkowa nagroda. Gratulujemy!


JASEŁKA

20 grudnia 2016

Tradycją naszej szkoły jest to, że uczniowie przed Świętami Bożego Narodzenia przygotowują i przedstawiają Jasełka.

W tym roku przedstawienie przygotowywali zarówno młodsi jak i starsi uczniowie. Uczennice klasy II a śpiewały kolędy, Michaś z klasy IIb grał na flecie, Oliwka z IIIc na skrzypcach, a Hania również z klasy IIIc na keyboardzie. W rolę Józefa, Maryi, aniołków, diabła, króla i innych wcielili się uczniowie klasy Vb i VI b. Reżyserami przedstawienia byli nasi nauczyciele religii p. Kasia i p. Tomek.

Przedstawienie było bardzo ładne. Dziękujemy!
Uczniowie zaprezentowali swoje talenty. Gratulujemy!


KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

20 grudnia 2016

Pod patronatem Rady Rodziców odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Uczniowie oraz rodzice przygotowali choinki, świeczniki, bombki, aniołki, stroiki i inne przedmioty, które później sprzedawali podczas kiermaszu. Rodzice nie zapomnieli o przygotowaniu pysznego ciasta dla łasuchów. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem zarówno wśród uczniów jak i rodziców. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na potrzeby szkoły. Dziękujemy!


PIENIĄDZE MAMY, BO OSZCZĘDZAMY

19 grudnia 2016

Uczniowie klas I- III uczestniczyli w lekcjach dotyczących oszczędzania.

Dzieci z klasy IIIb w trakcie zajęć kolejny raz uświadomiły sobie jakie posiadają talenty oraz jakie talenty zauważyli u nich ich koleżanki i koledzy. Uczyły się jak rozsądnie wydawać pieniądze podczas szkolnej wycieczki, aby zaoszczędzić. Okazało się, że jednak nie wszyscy mają talent do oszczędzania i warto posłuchać innych, by dowiedzieć się w jaki sposób i dlaczego warto oszczedzać.

Była to nie tylko ciekawa lekcja ale również dobra zabawa.


PROJEKT "BEZPIECZNA E-SZKOŁA"

19 grudnia 2016

Od września do grudnia klasa 6b uczestniczyła w projekcie Bezpieczna e-szkoła realizowanym przez fundację 5Medium. Na warsztatach uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z internetu, a następnie wymyślali działania, dzięki którym swoją wiedzę mogli przekazać innym. Przygotowali plakaty informacyjne. Zaprojektowali zakładki do książek i przypinki.

Z dużym zaangażowaniem tworzyli scenki mówiące o tym, jak walczyć z zagrożeniami w cyberprzestrzeni. Wszystkie te działania zostały zaprezentowane w Chatce Żaka na gali podsumowującej cały projekt.


MALI STUDENCI - 3BC

16 grudnia 2016

Uczniowie klasy IIIb i IIIc kolejny raz uczestniczyli w zajęciach Uniwersytetu Otwartego KUL.

Tym razem dzieci dowiedziały się jak ubierano się przed wiekami. Miały możliwość samodzielnego zaprojektowania stroju dla wybranego bohatera bajki. W ramach zajęć "Bezpieczny uczeń" spotkały się ze strażakiem. Pochwaliły się swoją dotychczasową wiedzą na temat bezpecznego obchodzenia się z ogniem. Dowiedziały się jakie zadania stawiane są strażakom. Czym należy gasić pożary. Jaki ekwipunek posiada każdy strażak. Najciekawszą częścią zajęć było przymierzanie strażackiego hełmu.


WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE 2B

14 grudnia 2016

Uczniowie klas I- III uczestniczyli w Warsztatach Bożonarodzeniowych organizowanych przez Szkołę Rocka. Podczas zajęć dzieci śpiewały kolędy, tworzyły do nich akompaniament, uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz tworzyły słuchowisko muzyczne na temat narodzin Jezusa.

Podczas zajęć zabawa była doskonała. Nie było to pierwsze spotkanie ze Szkołą Rocka i mamy nadzieję, że nie ostatnie.


PARYSKIE KLIMATY - MIASTO URODZIN I ŚMIERCI ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO

grudzień 2016

Tematem konkursu było wykonanie pracy plastycznej będącej ilustracją dawnego lub obecnego Paryża, przedstawiająca obyczaje, życie codzienne, architekturę i klimat tego miasta.

GRATULUJEMY!


"SZOPKA BOŻONARODZENIOWA"

9 grudnia 2016

GRATULUJEMY!


ZUPEŁNIE INNA BAWIALNIA TROLEJBUS

8 grudnia 2016

Klasa 2b i 2c odkrywały magię świąt w bawialni TROLEJBUS biorąc udział w warsztatach w Pracowni Świętego Mikołaja.

W stolarni dzieci tworzyły drewniane klocki elfów.
W dekoratorni zdobiły klocki tworząc opowieści mikołajkowe.
W kuchni piekły słodkie pierniki.
W studiu grały orkiestrze reniferów.

Zabawa była rewelacyjna, co widać na zdjęciach.


KONKURS "JEDZ Z GŁOWĄ"

8 grudnia 2016

W konkursie uczestniczyło 25 szkół podstawowych z klas I-III. Nadesłano 365 prac w tym 355 prac plastycznych oraz 10 jadłospisów dekadowych obiadu szkolnego.
Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o zdrowej żywności oraz zasadach zdrowego odżywiania; zachęcenie dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników stołówek szkolnych do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowego odżywiania, a także rozwijanie samodzielności i kreatywności uczniów oraz ich umiejętności artystycznych.

Konkurs jest jednym z elementów programu, który koncentruje się na organizacji żywienia na terenie szkół oraz edukacji w zakresie prawidłowych nawyków zdrowego odżywiania.

GRATULUJEMY!


MIKOŁAJ

6 grudnia 2016

Uczniów naszej szkoły odwiedził Mikołaj.W wielkich worach, które ze sobą przynióśł znalazły się prezenty dla wszystkich uczniów. Radości nie było końca. Już dziś zapraszamy Cię Mikołaju, abyś odwiedził nas znowu za rok!


"SZOPKA BOŻONARODZENIOWA"

6 grudnia 2016

W tym roku Natalia, Zuzia i Julka zostały wyróznione w etapie szkolnym Konkursu Technicznego dla Szkół podstawowych "Szopka Bożonarodzeniowa”

Każda szopka jest wykonana inną techniką, każda postać została uformowana własnoręcznie z masy solnej, szyszek lub innych materiałów.
Prace konkursowe zostaną wyeksponowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 43. Rozstrzygnięcie etapu międzyszkolnego nastąpi w dniu 9 grudnia 2016 r.

Trzymamy kciuki!


RYBOMANIA W 3A

1 grudnia 2016

Uczniowie klasy IIIa mieli możliwość oglądania niezwykłych ryb w ogromnych akwariach. Dla wielu z nich była to niezapomniana przygoda.


"LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO"

29 listopada 2016

Uczniowie klas III wzięli udział Międzyszkolnych Zawodach,,Lekkoatletyka dla każdego".

    Dzieci brały udział w nastepujących konkurencjach:
  1. Bieg slalomowy + drabinka koordynacyjna.
  2. Skok w dal z miejsca.
  3. Rzut piłką lekarską zza głowy w przód (autem) – 1kg.
  4. Bieg przez płotki (niskie).
  5. Rzut dziecięcym oszczepem piankowym.

Należało wykazać się więc szybkością, dobrą koordynacją, siłą, jednym słowem doskonałą sprawnością fizyczną. Nasza drużyna zaprezentowała się doskonale. Zajęliśmy pierwsze miejsce i otrzymaliśmy wspaniały puchar.

Jesteśmy dumni z naszych wspaniałych sportowców. Gratulujemy!


ANDRZEJKOWY WIECZÓR WRÓŻB W III B

29 listopada 2016

Na ten jedyny taki wieczór dzieci z klasy IIIb czekały cały rok. Mimo tego, że każdy wie, że to tylko zabawa wszyscy z wypiekami na twarzy czekali na to, aby dowiedzić się jak będzie miał na imię przyszy mąż lub żona, co go czeka w karierze szkolnej w przyszłym roku lub jaka planeta mu sprzyja, Śmiechu było co niemiara. Jedni byli zadowoleni inni trochę mniej, ale wszystkim dopisywał dobry humor.


AUTOCHODZIK

28 listopada 2016

Uczniowie klas 0-III uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych organizowanych przez Straż Miejską Miasta Lublin.
Dzieci poprzez zabawę uczyły się przygotowania do samodzielnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Celem programu jest budowanie z jednej strony świadomości zagrożeń, na które narażone są dzieci, z drugiej zaś właściwych na nie reakcji. Budowanie właściwych nawyków staje się kluczem do utrwalenia prawidłowych postaw na drodze w przyszłości. Wchodzące w skład zestawu elementy, wykonane są ze specjalnych tkanin wypełnionych gąbką, które dzieci między innymi mogą zakładać. Jednakże, aby założyć na siebie atrapę samochodu, muszą co ważne, zapiąć najpierw pasy. Zestaw zawiera modele różnych pojazdów, znaki drogowe, sygnalizatory, elementy takie jak słupki, pachołki i zebrę. W zabawach z wykorzystaniem zestawu, dzieci angażują zmysły wzroku, słuchu, dotyku poprzez działanie na konkretach. Jest więc to pomoc edukacyjna zaprojektowana odpowiednio do potrzeb i predyspozycji rozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.


KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW Z NASZEJ SZKOŁY

25 listopada 2016

Trzy uczennice z klasy II b: Zuzanna Bidyńska, Julia Misztal oraz Natalia Wieczorek brały udział w Jesiennym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Centrum Kultury w Lublinie i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a jego uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Swój udział w zmaganiach recytatorskich zgłosiło ponad 50 placówek z powiatu lubelskiego, a uczestnicy byli w różnym wieku.
Wszystkie recytatorki z naszej szkoły deklamowały pięknie. Julka Misztal została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego, w którym również zdobyła nagrodę.
Gratulacje dla wszystkich dziewczyn, byłyście wspaniale! Życzymy Wam dalszych sukcesów.


ANDRZEJKI

24 listopada 2016

Samorząd Uczniowski Klas IV-VI zorganizował dyskotekę andrzejkową. Imprezę poprzedzało wiele przygotowań. Każda klasa miała swój przydział zadań do wykonania. Włączyli sie również rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.

Zabawa była doskonała !


PIŁKARZEM BYĆ

24 listopada 2016

Uczniowie klasy IIIb uczestniczyli w zajęciach sportowych prowadzonych przez trenerów Klubu Sportowego Bronowice w Lublinie.

Zarówno chłopcy jak i dziewczynki doskonale się bawili wykonując kolejne ćwiczenia proponowane przez trenerów. Postawa piłkarska, prowadzenie piłki w przód lub w tył, strzał na bramkę nie stanowią już problemu dla małych piłkarzy. Czekamy na kolejne zajęcia z profesjonalistami.


"LEGENDA O BAZYLISZKU"

22 listopada 2016

Uczniowie klasy Va razem ze swoją nauczycielką j. polskiego przygotowali krótkie przedstawienie. Była to ,,Legenda o Bazyliszku".

Podczas lekcji uczniowie przygotowali stroje, dekoracje oraz nauczyli się swoich ról. Reżyserem została wychowawczyni. Młodzi aktorzy pochwalili się swoimi talentami przed publicznością, którą stanowili uczniowie klasy IIIb. Dla nich też była to wspaniała lekcja.


ODWIEDŹ NAS I ZROZUM LAS

22 listopada 2016

Co to jest biblioteka? Chyba każdy zna odpowiedź na to pytanie, ale czy na pewno?

Klasa III a wybrała się do biblioteki, a tam….LAS. Najzwyklejszy i niezwykły.
Można go było zobaczyć, usłyszeć, dotknąć… .

W tę krainę szumu, szczebiotu, porykiwań, tropów zwierząt, śladów zębów bobra, zrzuconych poroży, miękkiego futerka zająca i szczeciny dzika zabrali nas leśnicy. Oni las znają i kochają i dlatego zajęcia były rewelacyjne.

Gratulujemy pomysłu i cieszymy się ,że poznaliśmy las.


POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

21 listopada 2016


HURA MAKULATURA

21 listopada 2016

Wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w zbiórkach makulatury SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Zebraliśmy 8240 kg, a uzyskana kwota ze zbiórek makulatury w trakcie trwania konkursu "Hura Makulatura 2016" to 2472,00 zł.
Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców zdecydowała o zakupie sprzętu audio do pracowni lekcyjnych i gier edukacyjnych do świetlicy szkolnej.


XX JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI

17 listopada 2016

Uczniowie klasy IIb wzięli udział w XX Jesiennym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Centrum Kultury w Lublinie.


"POWIEDZ KOTKU CO MASZ W ŚRODKU..."

17 listopada 2016

,,Powiedz Kotku, co masz w środku..."- to temat kolejnych zajęć, w których uczestniczyli uczniowie klas III na Uniwersytecie Otwartym KUL.

Podczas tych zajęć dzieci poznały budowę wewnętrzną człowieka, dowiedziały się za co odpowiadają poszczególne narządy. Miały również okazję spotkać się z filozofem i wspólnie szukać odpowiedzi na pytanie - czym jest dobro. Największe emocje towarzyszyły dzieciom podczas zajęć z pierwszej pomocy. Dowiedziały sie na czym polega pierwsza pomoc w określonych sytuacjach. Nauczyły się opatrywać rany, bandażować przedramię postepowac w przypadku oparzenia i odmrożenia. To były bardzo ciekawe zajęcia tym bardziej, że każy mógł być zarówno osobą poszkodowaną jak i ratownikiem.


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2016


HURA MAKULATURA

10 listopada 2016

Nasza kolejna zbiórka uwieńczona sukcesem - pełny kontener po raz trzeci.


MÓJ RÓŻANIEC

9 listopada 2016

Jak co roku w październiku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu "Mój różaniec". Zadaniem uczestników było wykonanie różańców według własnego pomysłu. Uczniowie jak zawsze wykonali swoje prace profesjonalnie i z ogromną wyobraźnią. Nie zabrakło różańców z koralików, jarzębiny i kasztanów, ale na uwagę zasługują także te oryginalne: ze śrubek, żelek, papieru a nawet zmywaków kuchennych :)
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy!


RADOSNA NIEPODLEGŁOŚĆ

9 listopada 2016

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.
Dzieci z klasy IIIa przygotowały incenizację - krótką historię oręża polskiego, a wspólnie z klasą IIIc koncert pieśni patriotycznych. Piękne dekoracje, historyczne stroje, pieśni wprowadziły widzów w nastrój zadumy i nostalgii.
Jednak największą niespodzianką był dla dzieci Legionista od Piłsudskiego.Chłopak jak malowany, w pełnym rynsztunku, piękną polszczyzną, w bardzo przystępny sposób opowiedział dzieciom o narodzinach drugiej Rzeczypospolitej. Pozwolił każdemu uczniowi dotknąć części swojego wyposażenia, przymierzyć czapkę, obejrzeć z bliska orzełka. Cierpliwie odpowiadał na pytania.

Taka lekcja historii i patriotyzmu na długo zostanie w pamięci uczniów.


STUDENCI Z PIERWSZEJ I TRZECIEJ KLASY

20 października 2016

W ramach Uniwersytetu otwartego KUL uczniowie klas pierwszych i trzecich uczestniczyli w zajęciach organizowanych na terenie uczelni. Dzieci poznały różne rodzaje lalek, którymi posługują się aktorzy w teatrze. Dowiedzieli się z czego składa się czasteczka wody. Przypomnieli i utrwalili sobie wiedzę na temat krążenia wody w przyrodzie. Dodatkowo gościem była pani Policjantka, która przypomnieła najważniejsze zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz w domu. Okazało się, że trzecioklasiści mają doskonałą wiedzę na temat bezpieczeństwa. Jednak przypominania i utrwalania nigdy nie jest zbyt wiele.


17 października 2016

Uczniowie klas I- III w ramach programu “Lekkoatletyka dla każdego” poprzez gry i zabawy kształtowali wybrane cechy motoryczne i poznawali konkurencje lekkoatletyczne. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. Po zmaganiach i dobrej zabawie mali zawodnicy otrzymali dyplomy.


HURA MAKULATURA

13 października 2016


"MOJA BEZPIECZNA PRZYGODA WAKACYJNA"

11 października 2016


PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA

11 października 2016

Uczniowie naszej szkoły należą do Szkolnej Kasy Oszczędności. W ramach Programu Talentowisko uczniowie biorą udział w różnych konkursach, wycieczkach i lekcjach. Tym razem uczniowie klas szóstych przygotowywali na zajęciach informatycznych plakaty promujące oszczędzanie pod hasłem "Październik miesiącem oszczedzania".
Pomysły były bardzo ciekawe...


"CO KRYJE STARY KUFER?"

6 października 2016 Uczniowie klas trzecich wzięli udział w Projekcie ,, Dzielnicowe inspiracje".

Projekt realizowany jest ze środków Miast Lublin w ramach Programu Dzielnice Kultury. ,,Co kryje stary kufer ? to zajęcia poświęcone zaznajomieniu lub przypomnieniu uczniom jak wyglądały kiedyś popularne obecnie przedmioty. Dzieci mogły zobaczyć stuletni telefon, spróbować prać na tarze, zobaczyły stare banknoty i monety oraz dawne zabawki. To była bardzo ciekawa lekcja historiii.


30 września 2016

Wrzesień chłopcy zakończyli bardzo radośnie. We wszystkich klasach dziewczynki przygotowały niespodzianki dla swoich kolegów, w niektórych wybierano MISTERA KLASY lub SUPER KOLEGĘ w innych obdarowywano chłopców drobnymi upominkami lub słodkościami.


POZNAJEMY DAWNE ZAWODY

22 września 2016

Uczniowie klasy IIIb i IIIc uczestniczyli w cyklu zajęć na temat ginących zawodów w Muzeum Wsi Lubelskiej. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały sie jak dawniej funkcjonowała poczta, zobaczyły stary telefon i dowiedziały się na czym polegało telegrafowanie, miały mozliwość zaadresowania koperty wiecznym piórem. Uczniowie odwiedzili również warsztat tkacki, byli u rymarza, kowala i olejarza. W każdym z tych miejsc próbowali swoich sił podczas wykonywania konkretnych zadań. Po zakończonych zajęciach był czas na zabawę. Zdaniem dzieci to była super wycieczka.


HURA MAKULATURA

15 września 2016

Kolejny już raz nasz szkoła bierze udział w konkursie proekologicznym ,,Hura makulatura".
Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży właściwych postaw proekologicznych poprzez angażowanie ich we wspólne przedsięwzięcia, związane z selektywną zbiórką odpadów. Dodatkowym efektem konkursu jest wzbogacenie placówek oświatowych o pomoce dydaktyczne, zakupione za środki pozyskane ze sprzedaży makulatury. Biorąc udział w poprzednich edycjach nasza szkoła wzbogaciła się o tablicę interaktywną oraz telewizor. Dzięki temu uczniowie mogą korzystać i uczą się zastosowań nowych technologii.


WITAJ PIERWSZA KLASO

1 września 2016

Tradycją naszej szkoły jest uroczyste ślubowanie uczniów klas piwrwszych. W tym roku społeczność naszej szkoły powiększyła się o 45 nowych uczniów. Zarówno dzieci jak i ich rodzice z bijącymi sercami przestąpili próg naszej szkoły. Co ich tutaj czeka, jak odnajdą się w nowej rzeczywistości, czy będą mieli kolegów, jakie osiągną sukcesy- to pytania, które zaprzątały głowy uczestników uroczystości ślubowania.


 

Początek strony


Strona główna