Z życia szkoły


2015 / 2016


ŻEGNAJ SZKOŁO - WITAJCIE WAKACJE

24 czerwca 2016

Bezpiecznych i słonecznych wakacji.


ŻEGNAJ SZKOŁO

23 czerwca 2016

Po sześcio lub siedmioletnim okresie edukowania się w Szkole Podstawowej nr 42 uczniowie z żalem rozstali sie z wychowawcami, nauczycielami i kolegami. Piękną i niezwykle wzruszającą uroczystość przygotowali starszym kolegom uczniowie klasy piątej. Jednak i szóstoklasiści mieli mozliwość ostatniej prezentacji swoich talentów. Były to talenty wokalne, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Uroczystość na długo pozostanie w pamięci nie tylko widzów, którymi byli wzruszeni rodzice, uczniowie i nauczyciele, ale przede wszystkim szóstoklasistów, dla których ostatni raz zabrzmiał dzwonek i wszystko to, co działo się w murach naszej szkoły pozostanie wspomnieniem.


PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO

23 czerwca 2016

Uczniowie klas IV-VI wzorem lat ubiegłych przygotowali prezentacje, skecze, piosenki dla koleżanek i kolegów.


RZEPKA

22 czerwca 2016

Mimo, że to dopiero klasa pierwsza i to początek artystycznej drogi naszych uczniów dzieci doskonale wcieliły się w role i z wielkim zaangażowaniem ,,ciągnęły" rzepkę, która w żaden sposób nie chciała opuścić miejsca na grządce. W tej ciężkiej pracy pomogła uczniom Pani Dyrektor, która zastąpiła nieobecnego narratora.


BAJKA O SŁONIU

22 czerwca 2016

Uczniowie klasy IIIa przygotowali i przedstawili kolegom z klas 0-III piękną bajkę o małym słoniątku, które było inne niż wszystkie, bo miało na grzbiecie plamę.


"LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO"

15 czerwca 2016

Kolejny raz uczniowie klas 0- III brali udział w evencie lekkoatletycznym. Kazda klasa uczestniczyła w zabawach z wykorzystaniem sprzetu sportowego jaki otzrymała szkoła w ramach projektu. Radości z uczestnictwa w zawodach nie było końca. Wszyscy chcieli wspaniale pokazać się przed instruktorami MOSiR w Lublinie. Jak stwierdzili prowadzący zabawy, rosną nam młodzi doskonali lekkoatleci.


FARMA ILUZJI - 2B i 2C

14 czerwca 2016


PARAFIADA

10 czerwca 2016

Jak co roku tak i w tym nasza szkoła została zaproszona do udziału w Parafiadzie organizowanej przez Kościół pod wezwaniem Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu.
W pięknych ogrodach Zakonu Kapucynów odbył sie festyn, podczas którego uczniowie wszystkich zaprzyjaźnionych szkół mogli się zaprezentować na scenie. Nas reprezentowali uczniowie klasy pierwszej. Zarówno dzieci jak i dorosli miło spędzili czas.


WARSZTATY ROBOTYCZNE

10 czerwca 2016

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w warsztatach robotycznych Kids TECH organizowanych przez pracownie ROBO i Hex mające swą siedzibę w Galerii Gala. Dzieci na podstawie instrukcji odczytywanej z monitora komputera musiały z klocków LEGO zbudować kuszę, która miała strzelać. Wszyscy to zadanie doskonale wypełnili, chociaż było ono niełatwe. Pod okiem instruktorów wypróbowali swoje roboty. Dzieci uczestniczyły również w pokazach robotów i eksperymentach fizyczno- chemicznych.

WARSZTATY MUZYCZNE

8 czerwca 2016

Dzieci poznawały kolejny instrument muzuczny- perkusję. W trakcie zajęć dzieci również tworzyły muzyką grając określone rytmy na instrumentach perkusyjnych, tańczyły oraz próbowały grać na perkusji. To była nie tylko wspaniała zabawa, ale równiez doskonała lekcja i prawdziwe spotkanie z muzyką.


DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

1 czerwca 2016


"CZYM CHWALI SIĘ LUBLIN"

30 maja 2016

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie plastycznym pod hasłem ,,Czym się Lublin chwali" pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin p. K. Żuka. Dzieci stwierdziły, że Lublin może się pochwalić aqaparkiem, lotniskiem, systemem wypożyczalni rówerów oraz projektem Carnaval Sztukmistrzów. Jednym z laureatów konkursu jest uczeń klasy IIb- Mikołaj, który zajął pierwsze miejsce. Podczas uroczystej gali w Ratuszu nagrody wręczał Zastępca Prezydenta p. K. Komorski.
Mikołaju - gratulujemy!


ZNACZEK POCZTOWY

19 maja 2016

Uczniowie klas I- III wzięli udział w III Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym na projekt znaczka pocztowego o tematyce ekologicznej – „Rośliny chronione w Polsce” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 51 w Lublinie. Zgodnie z przyjętym regulaminem jury nagrodziło prace uczniów odznaczajace się szczególną pomysłowością, oryginalnością ujęcia tematu a także pracą włożoną w efekt finalny, wśród nich była także nasza praca, którą wykonała uczennica klasy IIc.


,,KOCHAM OJCZYZNĘ WIĘCEJ NIŻ WŁASNE SERCE"

27 maja 2016

Uczennica klasy IIIa Weronika K. zdobyła I miejsce w kategorii- konkurs plastyczny.


"ZADYMA Z GAŁCZYŃSKIM"

16 maja - 20 maja 2016

Od 23 lat każdego roku w maju odbywa się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji K.I. Gałczyńskiego. Od ubiegłego roku konkursowi towarzyszy cykl imprez związanych z naszym patronem pod wspólną nazwą ,,Zadyma z Gałczyńskim".

Poniedziałek - 16 maja - malowanie ilustracji do wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczynskiego

Wtorek 17 maja - Konkurs Recytatorski Poezji K. I. Gałczyńskiego - uczniowie klas 0-III

Środa 18 maja - Konkurs na strój inspirowany twórczością Gałczyńskiego

Czwartek 19 maja - Spotkanie z córką poety p. Kirą Gałczyńską

Czwartek 19 maja - Wojewódzki konkurs plastyczny "Poezja K. I. Gałczyńskiego oczami dziecka widziana"

Piątek 20 maja - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji K.I.Gałczyńskiego dla uczniów klas IV-VI

Po raz dwudziesty drugi odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji K.I.Gałczyńskiego dla uczniów klas IV-VI. Gościem honorowym była Pani Kira Galczyńska. Czterdziestu czterech uczestników konkursu recytowało po dwa wybrane przez siebie wiersze K. I. Gałczyńskiego. Jury oceniało dobór utworów, ich rozumienie, dykcję, ogólny wyraz artystyczny. Wybór był dosyć trudny. Jury wybrało trzech laureatów.
Po konkursowych zmaganiach odbyły się warsztaty dla nauczycieli i uczniów na temat sztuki recytacji.
Podsumowaniem artystycznych zmagań był występ Teatru Panoptikum.


LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

13 maja 2016

W Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, odbyła się uroczysta Gala Podsumowująca Konkursy Przedmiotowe i Tematyczne organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Z naszej szkoły udział wzięli: Alicja Pomorska – laureatka konkursu przedmiotowego z przyrody i Michal Machnikowski – laureat konkursu przedmiotowego z matematyki. Do konkursów uczniów przygotowały pania: Urszula Czaban i Ewa Pawlak.


RECYKLING

13 maja 2016

Rada Rodziców działająca przy naszej szkole przygotowała cykl imprez dla uczniów pod wspólnym hasłem "I co z tym recyklingiem?"
Na spotkanie został zaproszony pracownik SITA SA, który przybliżył dziecim kolejny raz informacje dotyczące recyklingu i gospodarki odpadami. Wspólnie z dziećmi ustalił co to jest recycling, co dzieje się z odpadami od momentu, kiedy wyrzucimy je do kosza na śmieci, jak segregować odpady i dlaczego warto to robić.
Kolejnym etapem zabawy było quiz na temat recyklingu, w którym mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie klas I-III i IV- VI.
Następnie odbył się pokaz mody pod hasłem "Prawie każdy śmieć można na siebie nałożyć!?"
Ostatnim etapem zabawy było roztrzygniecie konkursu na robota/stwora wykonanego ze niepotrzebnych rzeczy "Sztuczna inteligencja".
Podczas całej imprezy trwała zbiórka makulatury, korków i baterii.


"PINOKIO SPOTYKA INNĄ POSTAĆ LITERACKĄ"

29 kwietnia 2016

wyróżnienia: Julia Łukasiak "Pinokio spotyka Geralta", Emilia Szwałek "Pinokio spotyka Koziołka Matołka"


MISTYCZNE PEJZAŻE

29 kwietnia 2016


MARSZ MIĘDZYPOKOLENIOWY

29 kwietnia 2016

MISTRZOWIE ORTOGRAFII

29 kwietnia 2016


3 MAJA

29 kwietnia 2016


MALI STUDENCI

27 kwietnia 2016

Uczniowie klas II uczestniczyli w zajęciach ,,Uniwersytetu Otwartego KUL". Podczas zajęć dzieci utrwaliły wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w sieci oraz poznały elementy historii sztuki. Na prezentowanych obrazach wyszukiwały zwierzęta i określały ich znaczenie. Zabawa była doskonała.

(53kB)


DZIEŃ ZIEMI

27 kwietnia 2016


"JAKA JESTEŚ EUROPO"

27 kwietnia 2016


ZNACZENIE OWADÓW ZAPYLAJĄCYCH - LEKCJA W 2C

18 kwietnia 2016


ROBOTY Z SUROWCÓW WTÓRNYCH

13 kwietnia 2016


KONKURS MITOLOGICZNY

13 kwietnia 2016


ZNACZENIE OWADÓW ZAPYLAJĄCYCH - LEKCJA W 2B

11 kwietnia 2016


KRÓLOWA MLEKA

6 kwietnia 2016


SPRAWDZIAN 2016

5 kwietnia 2016


WIELKANOC 2B

22 marca 2016


TWÓJ DAR DLA HOSPICJUM

22 marca 2016


KIERMASZ WIELKANOCNY

22 marca 2016


WYCIECZKA 1B i 2C

21 marca 2016


"Z NAMI BEZPIECZNIE I EKOLOGICZNIE" 5A

21 marca 2016

Dzieciom najbardziej podobały się pokazy: akcji ratowniczej, z udziałem strażaka zjeżdzającego po linie razem z poszkodowanym, snajpera prezentującego się w stroju zapewniającym "wtopienie" się w otoczenie oraz antyterrorystów.


"JAŚ I MAŁGOSIA" 2B

18 marca 2016


WARSZTATY WIELKANOCNE 2B

11 marca 2016


YOU CAN SING

9 marca 2016


DZIEŃ OTWARTY

3 marca 2016


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

12 lutego 2016


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

9 lutego 2016


KSIĄŻKA ZA CUKIEREK

8 lutego 2016


BAL KARNAWAŁOWY

28 stycznia 2016


"WIERSZE ŚNIEGIEM PRZYPRÓSZONE"

27 stycznia 2016


BAL KARNAWAŁOWY

27 stycznia 2016


"JEZUS MALUSIEŃKI"

16 stycznia 2016


UNIWERSYTET OTWARTY KUL

15 stycznia 2016


"MOJA PRZYGODA W SZKOLNEJ BIBLIOTECE"

13 stycznia 2016

<

<

II Wojewódzki Konkurs Literacko – Plastyczny Poświęcony Bibliotekom Szkolnym zgromadził tych, którzy chcieli się podzielić swoją pasją czytania. Tematem konkursu była ,,Moja przygoda w bibliotece szkolnej”.
Uczniowie klas starszych (IV-VI) mogli za pomocą wiersza lub opowiadania opisać swoje doświadczenia z czytaniem. Uczniowie klas I-III swoją przygodę z książkami mogli zilustrować dowolną technika plastyczną.


WIGILIA

22 grudnia 2015


ZAJĘCIA CHEMICZNE

21 grudnia 2015


KOLĘDOWANIE

18 grudnia 2015


TEATR ALULANDIA

17 grudnia 2015


JASEŁKA W DPS BETANIA

17 grudnia 2015


Międzyszkolny Konkurs "BOMBKA BOŻONARODZENIOWA"

16 grudnia 2015


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

16 grudnia 2015


DOGOTERAPIA W 3A

16 grudnia 2015


XIX JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI

14 grudnia 2015


MYŚL W RUCHU

8 grudnia 2015


"LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO"

7 grudnia 2015

Międzyszkolne Zawody dla Szkół Podstawowych w ramach programu "Lekkoatletyka dla Każdego".

Uczniowie z klas II i III sprawdzali swoje umiejętności w 5 konkurencjach:
 • Bieg slalomowy
 • Skok w dal z miejsca
 • Bieg po drabince koordynacyjnej
 • Rzut oszczepem dziecięcym
 • Bieg przez płotki

 • HURA MAKULATURA

  7 grudnia 2015

  V edycja konkursu „Hura Makulatura” została rozstrzygnięta. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu odbyło się w Trybunale Koronnym. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez Wydział Ochrony Środowiska były pokazy z wykorzystaniem makulatury i efektownych urządzeń fizycznych.


  MIKOŁAJ

  7 grudnia 2015


  "MÓJ PRZYJACIEL MIŚ"

  5 grudnia 2015


  NAJMNIEJSZA FABRYKA SŁODYCZY - CUKIER LUKIER

  1 grudnia 2015

  Manufakturę słodyczy - Cukier Lukier odwiedziła klasa II c. Słodka zabawa dostarczyła dzieciom mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Zobaczyły jak powstają kolorowe lizaki i cukierki. Same doświadczyły pracy cukiernika - zrobiły lizaka, następnie degustowały cukierkowe karmelki o różnych smakach.
  Było wesoło i słodko!


  PIERWSZA POMOC

  26 listopada 2015


  ANDRZEJKI W 2B

  26 listopada 2015


  PODZIĘKOWANIE

  26 listopada 2015


  ZEBRA W SZKOLE

  23 listopada 2015


  WIZYTA W BIBLIOTECE - 2C

  23 listopada 2015


  WIZYTA W BIBLIOTECE - 2B

  20 listopada 2015


  11 LISTOPADA

  10 listopada 2015


  JESIEŃ W OBIEKTYWIE

  6 listopada 2015


  SZPITAL PLUSZOWEGO MISIA

  5 listopada 2015


  DZIEŃ PAPIESKI

  16 października 2015

  Wzorem lat ubiegłych uczniowie włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Papieskiego. Pomogliśmy w zbiórce ofiar na fundusz stypendialny przeznaczony dla dzieci i młodzieży z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.
  Uczniowie - wolontariusze jak zwykle nie zawiedli!


  STRAŻ MIEJSKA W SZKOLE

  15 października 2015

  (38kB)

  (38kB)


  LUBLIN KIBICUJE BEZPIECZNIE

  8 października 2015

  Grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w meczu koszykówki w ramach projektu LUBLIN KIBICUJE BEZPIECZNIE. Podczas meczu poznaliśmy czym jest kulturalne i prawdziwe kibicowanie w sporcie. Tylko wynik meczu nie był do końca satysfakcjonujący :)


  2B i 2C

  2 października 2015


  1B i 1C W WOJCIECHOWIE

  29 września 2015


  3A i 3B W WARSZAWIE

  24 września 2015


  FESTIWAL NAUKI

  22 września 2015


  MYŚL W RUCHU

  21 września 2015


  SZKOŁA PRZYJAZNA BEZPIECZEŃSTWU

  18 września 2015

  Jesteśmy szkołą przyjazną bezpieczeństwu!

  W minionym roku szkolnym 2014/2015 klasy pierwsze 1a, 1b, 1c brały udział w projekcie Fundacji PKP Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu.

  Celem tych zajęć było wykształcenie u dzieci nawyku bezpiecznych zachowań i stosowania się do zasad obowiązujących w różnych sytuacjach.
  Zamierzone efekty zostały osiągnięte - uczniowie starają się stosować poznane zasady bezpieczeństwa.
  Nasze zajęcia (opisane i sfotografowane)zostały ocenione przez organizatorów projektu. Zostaliśmy wyróżnieni biletem pierwszej klasy SPB. Był to grant w wysokości 5000zł i zaproszenie na piknik "Beni i bezpieczny powrót do szkoły".

  Festyn 18 września 2015 r. był fantastyczny!!

  Zostaliśmy wspaniale przyjęci i ugoszczeni przez organizatorów. Każde dziecko otrzymało upominki i poczęstunek, a przywitał nas sam Beni. Dzieci, uczniowie klasy 2a, 2b i 2c spędziły ponad 5 godzin w prawdziwej krainie zabawy, na trampolinach, zjeżdżalniach, torach przeszkód, grach, zabawach, konkursach z nagrodami, bitwach poduszkowych, eksperymentach z szalonymi naukowcami…

  Naprawdę nie sposób wymienić wszystkich atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Arena w Pruszkowie była miejscem im przyjaznym i ze wszech miar bezpiecznym.

  To naprawdę był super dzień i wspaniała nagroda!!!
  Dziękujemy Fundacji PKP za doskonały program i jego niezwykłe podsumowanie.

  Jednak największy sukces programu "Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu", to przede wszystkim większe bezpieczeństwo - wszyscy staramy się dbać o nasze wspólne bezpieczeństwo, a nasza szkoła jest nam przyjazna..


   

  Początek strony


  Strona główna