Z życia szkoły


2011 / 2012


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS SZÓSTYCH

28 czerwca 2012

Na tę wyjątkową chwilę w życiu szkoły złożyły się zarówno część oficjalna, podczas której wystąpili dyrektor szkoły, przedstawiciel Rady Rodziców i reprezentant szóstoklasistów, jak też program artystyczny "Wspomnień czar" będący prezentacją ważnych wydarzeń, jakie szczególnie zapadły w pamięci absolwentów. Podczas tej uroczystości wręczono nagrody "Najlepszy z najlepszych" oraz świadectwa z wyróżnieniem. Pozostali szóstoklasiści otrzymali świadectwa w czasie spotkania z wychowawcą. W programie artystycznym udział wzięli uczniowie klas 6 a i 5 a. Do występu przygotowała ich pani Renata Motyka i pani Joanna Rynkowska


APEL PODSUMOWUJĄCY ROK SZKOLNY

28 czerwca 2012

Podczas spotkania uczniów klas 4-6 dyrektor Genowefa Kalika przedstawiła wyniki tegorocznej klasyfikacji. W dalszej części wręczono uczniom dyplomy i nagrody za udział w konkursach szkolnych i międzyszkolnych.

nagrodzeni

Następnie poszczególne klasy zaprezentowały piosenki, scenki muzyczne, krótkie programy teatralne i kabaretowe, przygotowane pod kierunkiem wychowawców.


RODZINNY FESTYN PARAFIALNY

16 czerwca 2012

Nasza szkoła wzięła udział w Rodzinnym Festynie Parafialnym zorganizowanym przez Parafię Niepokalanego Serca Maryi i Św. Franciszka. Jego hasłem przewodnim były słowa: "Wspólnota - to Ty i ja z Błogosławionym Janem Pawłem II". Na program zaprezentowany przez naszych uczniów składał się występ zespołu "Słoneczne Nutki" prowadzonego przez panią Mariolę Wójcik oraz tańce w wykonaniu zespołu pracującego pod kierunkiem pani Marzeny Jakubowskiej. W dalszej części festynu swój skecz "Lekcja polskiego" przedstawił Teatr "Zaczarowana dorożka". Prowadzi go pani Ewa Surdacka. Jako ostatnia wystąpiła Ada Galant, która wykonała piosenkę "Przez Krakowskie Przedmieście".


KONKURS MATEMATYCZNY "TRÓJKĄT - 2012"

15 czerwca 2012

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w XV edycji konkursu organizowanego pod honorowym patronatem pani Ewy Dumkiewicz-Sprawki. Michał Baranowski z 3 b - uczeń pani Anny Baran zajął I miejsce.


APEL PAPIESKI

6 czerwca 2012

Uczniowie klas 4 a i 6 a przedstawili inscenizację z okazji 25 rocznicy wizyty Bł. Jana Pawła II w Lublinie. Przybliżała ona dzieciom fakty z życia papieża oraz ciekawostki z przygotowań do Jego wizyty w Lublinie. Podczas inscenizacji wyświetlano slajdy prezentujące ważne momenty w przebiegu tej historycznej chwili. Uroczystość przygotowali: pani Renata Kozaczuk, pani Emilia Kowalska i pan Tomasz Szwaj.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY "RACHMISTRZ 2012"

5 czerwca 2012

Michał Baranowski z klasy 3 b zdobył I miejsce, a Ada Galant z tej samej klasy - wyróżnienie. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 30. Michał i Ada są uczniami pani Anny Baran.


MIĘDZYKLASOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS VI "RECOMMEND LUBLIN REGION TO A TOURIST"

5 czerwca 2012

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 11. Jego celem było popularyzowanie walorów naszego regionu, promowanie mniej znanych miejsc oraz motywowanie do nauki języka angielskiego. Za wykonanie przewodnika-broszurki uczennice klasy VI a - Magdalena Turska i Anna Sendejewicz otrzymały I miejsce, a Anna Ligęza - VI a i Paulina Kasperek - VI c - II miejsce. Laureatki to uczennice Joanny Rynkowskiej i Renaty Motyki.


DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO I DZEŃ DZIECKA

1 czerwca 2012

Na boisku "Orlik" po odczytaniu apelu olimpijskiego odbyły się zawody sportowe: wyścigi w rzędach, biegi krótkie oraz gry i zabawy: przeciąganie liny, konkurs rzutów karnych, małe gry piłkarskie, rzuty do kosza na czas, gra w dwa ognie. Po sprawdzeniu umiejętności zespołowych i indywidualnych ogłoszono wyniki i wręczono puchary zwycięzcom. Organizacją zawodów zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego - pani Grażyna Grudzień i Jacek Ignasiak.


KONKURS NA KOSTIUM INSPIROWANY TWÓRCZOŚCIĄ K.I.GAŁCZYŃSKIEGO

29 maja 2012

Uczniowie klas 0-3 zaprezentowali się w kostiumach, które w pomysłowy sposób nawiązywały do twórczości patrona naszej szkoły. Komisja, w skład której wchodziły panie: Janina Zwolanek, Małgorzata Jasińska i Hanna Adamczyk wyłoniła laureatów. Zostali nimi : Maria Sendejewicz z 2 b - I miejsce, Barbara Adamek z 3 a - II miejsce, Gabriela Dąbrowska z 1 a i Zuzanna Goch z klasy 0 - III miejsce. Wyróżniono również Julię Pietraszek z klasy 0, Gabrielę Skibę z 3 b, Adę Galant z 3 b oraz Zuzannę Matwiej z 2 b.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

26 maja 2012

Został on zorganizowany przez nauczycieli świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2. Nasza szkołę reprezentował zespół przygotowany przez panią Mariolę Wójcik. Zdobył on III miejsce w kategorii "Zespół", zaś Katarzyna Buda - III miejsce w kategorii "Solista".


KONKURS ANGIELSKIEJ PIOSENKI DZIECIĘCEJ "YOU CAN SING"

25 maja 2012

Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 34 i Wydawnictwo Macmillan. Nasi uczniowie rywalizowali z kolegami z 12 szkół. Izabella Krupka z klasy II b zajęła III miejsce.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI K.I.GAŁCZYŃSKIEGO

18 maja 2012

Jak co roku był to wyjątkowy dzień w naszej szkole. Uczniowie z lubelskich szkół recytowali dwa wybrane wiersze naszego patrona. Tegorocznymi laureatami XVIII edycji konkursu zostali: Artur Stępniak - SP nr 24 - Nagroda I Stopnia, Julia Samek - SP nr 50 - Nagroda II Stopnia, Adrian Porzuc - SP nr 24 - Nagroda III Stopnia. Komisja przyznała również cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Paulina Iwan - SP 50, Anna Milczach - SP 42, Wiktoria Wrzyszcz - SP Paderewski oraz Oliwia Paszkowska - SP 34. Organizacją konkursu zajęły się panie Hanna Adamczyk i Janina Królikowska-Zwolanek.


IV SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI K.I.GAŁCZYŃSKIEGO.

17 maja 2012

Uczniowie klas 0-3 wzięli udział w IV Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji K.I.Gałczyńskiego. Jego celem było wzbudzenie zainteresowania poezją patrona oraz przygotowanie dzieci do udziału w życiu kulturalnym szkoły. Jury wyłoniło laureatów. Zostali nimi: Ada Galant z 3 b oraz Mikołaj Szczuchniak z 2 b - I miejsce, Karolina Nowak z 2 a - II miejsce, Natalia Kucaba z 2 b - III miejsce. Wyróżniono również: Ewelinę Dąbrowską z 1 a, Kubę Mędyka z 1 b, Marcelinę Berecką z 3 b, Zuzannę Radzikowską z 3 b i Darię Wach z 3 a.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY "ROZUMNIENIE CZYTANEGO TEKSTU"

14 maja 2012

J.Krasucki, A.Galant i M.Baranowski udowodnili swoje wysokie kompetencje z zakresu rozumienia czytanego tekstu, osiągając najlepszy wynik i uzyskali I miejsce. J.Chołodzyńska zajęła II miejsce.


ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja 2012r


"DZIEŃ ZIEMI"

22 kwietnia 2012r


"SPRZĄTANIE ŚWIATA"

20 kwietnia 2012r


WIELKANOC

4 kwietnia 2012r


SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

2 kwietnia 2012r

Konkurs propagujący naukę języka angielskiego poprzez formę piosenki był skierowany do uczniów klas 0 - 6. Uczniowie prezentowali się solo, w duecie lub grupach wokalnych. Zwycięzcy zostali wyłonieni w dwu grupach wiekowych.

W skład komisji oceniającej występy wchodziły panie: Agnieszka Żuławska, Joanna Rynkowska i Renata Motyka.


KONKURS PLASTYCZNY DLA ŚWIETLIC SZKOLNYCH "WIOSENNA ŁĄKA"

marzec 2012r

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 50. Uczestnicy - uczniowie klas I-III, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne, przedstawiali sceny zaobserwowane w przyrodzie. W kategorii klas III pierwsze miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły - Klaudia Torczyk. Jej praca powstała pod kierunkiem pani Jolanty Wabik-Wielgus.


WARSZTATY REGIONALNE

26 marca 2012r


MAMY LAUREATA

20 marca 2012

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Wojewódzka Komisja Konkursowa przyznała tytuł laureata Konkursu Przyrodniczego uczniowi naszej szkoły - Mateuszowi Krzyżanowskiemu. Finalistą w tym samym konkursie został Krzysztof Puławski. Uczniów przygotował pan Piotr Czaban. Gratulujemy!


MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY"

15 marca 2012

Jego honorowym patronem jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs przeprowadza się jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Spośród biorących w nim udział uczniów naszej szkoły wynik bardzo dobry otrzymał Michał Baranowski - III b, a Dominika Stępniewska - III a, Maryla Szwałek - III a, Michał Machnikowski - II b, Michał Kopiel - VI c i Paulina Kasperek - VI c - otrzymali wyróżnienia. Organizacją konkursu w naszej szkole zajęła się pani Ewa Pawlak


KONKURS JĘZYKOWY "GUESS WHAT I PAINTED"

13 marca 2012

W finale konkursu organizowanego przez Gimnazjum nr 18 wzięły udział uczennice naszej szkoły: Aleksandra Jarosz i Aleksandra Radej z klasy 5 a. Ich nauczycielką jest pani Joanna Rynkowska.


OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX

28 lutego 2012

Jego laureatką została Nina Sujka z klasy IV b , a wyniki dobre otrzymali: Klaudia Denis z klasy 6 a, Aleksandra Radej oraz Jakub Zaręba z 5 a.


PRAWO W PIGUŁCE

24 lutego 2012r


DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

17 lutego 2012r


PRZEDSZKOLAKI W SZKOLE

17 lutego 2012r


JASEŁKA W DOMU OPIEKI SPOŁECZNEJ "BETANIA"

24 stycznia 2012r


II PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK"

18 stycznia 2012r

W Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Swoje talenty wokalne przedstawiało w nim 36 solistów i 19 zespołów muzycznych. Naszą szkołę reprezentował duet: Ada Galant i Michał Baranowski z klasy 3 b. Zdobył on II miejsce. Do konkursu przygotowała uczniów pani Anna Baran.

W Szkole Podstawowej nr 4 w Lublinie odbył się II Przegląd Kolęd i Pastorałek pod honorowym patronatem Ks. Bp. Archidiecezji Lubelskiej Artura Mizińskiego.
W konkursie uczestniczyło 36 solistów i 19 zespołów muzycznych z kilkunastu lubelskich szkół.
Nasi uczniowie z klasy III B Ada Galant i Michał Baranowski zajęli drugie miejsce w kategorii zespoły "Duet" wykonując kolędę "Mizerna cicha". Ada i Michał otrzymali dyplomy oraz pamiątkową statuetkę.


KONKURS LEKSYKALNO-PLASTYCZNY "ENJOY YUOR ENGLISH

16 stycznia 2012r.

Zgodnie z regulaminem konkursu zorganizowanego przez Szkołę Języków Obcych Empik School w Lublinie uczniowie wykonywali słownik obrazkowy w formie plakatu z podpisami w języku angielskim. Z przyjemnością informujemy, że Aleksandra Balczyńska z klasy III a zdobyła II miejsce, a Maciej Zieliński z klasy II a - III miejsce.


JASEŁKA MISYJNE

20 - 21 grudnia 2011r

Kontynuując piękną tradycję przedstawień Bożonarodzeniowych w naszej szkole odbyły się JASEŁKA MISYJNE pod tytułem "Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody".
Na scenie pojawili się przedstawiciele różnych ras z całego świata, aby szukać Nowonarodzonego.Tegoroczne Jasełka przygotowali uczniowie klas IIIb, V a oraz VIa i VIb pod opieką nauczycieli religii. Widzami jasełek byli wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz dzieci z przedszkola nr 31, 69 i 48. Pozwoliło to wszystkim poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Całość wspaniale prezentowała się na tle pięknej dekoracji sali gimnastycznej, jaką stworzyły bombki z Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Bombka Bożonarodzeniowa"


"BOMKA BOŻONARODZENIOWA"

16 grudnia 2011r.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród laureatom
MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "Bombka Bożonarodzeniowa", adresowanego do uczniów Szkół Podstawowych z archidiecezji lubelskiej.
Organizatorem konkursu była nasza szkoła oraz parafia św. Wojciecha. Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Nadesłano 1238 bombek z ponad 80 szkół województwa lubelskiego. Do końca stycznia ponad 200 bombek można oglądać na wystawie pokonkursowej w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Lublinie przy ul. Chopina 6.
Znaczna część ozdób została ofiarowana do Domu Społecznego "Betania", Domu Dziecka i Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie.
Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy.


"SZOPKA BOŻONARODZENIOWA"

13 grudnia 2011r

W III edycji konkursu technicznego dla klas IV-VI SP pt.: Szopka Bożonarodzeniowa zostało wyłonionych 6 zwiciężców, jednym z nich zostal uczeń naszej szkołyi.


MIKOŁAJKI

6 grudnia 2011r


"MOJE BOŻE NARODZENIE"

grudzień 2011

Nagroda dla Zuzi Radzikowskiej oraz wyróżnienie dla Klaudii Torczyk, uczennic klasy 3b w XX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Moje Boże Narodzenie" zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie. Prace w technice suchej pasteli powstały na dodatkowych zajęciach plastycznych.


PODZIĘKOWANIE

listopad 2011


"JESTEM KIBICEM Z KLASĄ"

29 listopada 2011

Rysunek Julii Łukasiak, uczennicy klasy 2b, wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Jestem kibicem z klasą", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 37 im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku, w listopadzie 2011r. Pracę wykonano w technice suchej pasteli, na zajęciach prowadzonych przez p. Jolantę Wabik-Wielgus.


CZY UMIEMY ZROBIĆ PIZZĘ?

25 listopada 2011

Klasa I b w pizzerii


"NASTROJE JESIENI"

24 listopada 2011

Prace plastyczne uczennic klasy 2b, nagrodzone w konkursie plastycznym pt. "Nastroje jesieni", zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku. Rysunki wykonano w technice suchej pasteli pod kierunkiem Jolanty Wabik-Wielgus.


"JESIENNE DUSZKI I LEŚNE SKRZATY"

23 listopada 2011

Wyklejanka z materiałów przyrodniczych wykonana przez Natalię Lewicką uczennicę klasy 2b pod kierunkiem Jolanty Wabik-Wielgus. Praca nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt."Jesienne Duszki, Leśne Skrzaty", zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie.


TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA PSSP

20 listopada 2011

Ze względu na opady deszczu mecze rozegrano w nowej siedzibie szkoły.
SP 42 reprezentowali: Michał Oleksak, Emil Kwiatkowski, Mateusz Radzikowski, Karol Kowalski, Radosław Kozieł, Michał Kopiel, Grzegorz Altmajer, Michał Kotiuk, Cezary Lizinkiewicz, Adam Chołdzyński, Bartosz Grzywa.
Najlepszym strzelcem został Mateusz Radzikowski, który zdobył 6 goli. Emila Kwiatkowskiego uznano najlepszym bramkarzem turnieju.
Weseli piłkarze wrócili do szkoły z nagrodą za zajęcie III. miejsca.


"DARY JESIENI"

16 listopada 2011

Rysunki Olgi Grochowicz ucz. kl.1b oraz Dominiki Stepniewskiej ucz, kl.3b, nagrodzone w Konkursie Plastycznym Dla Świetlic Miasta Lublin pt. "Dary Jesieni".Praca Olgi wykonana w technice akwareli, praca Dominiki w technice suchej pasteli.Oba rysunki powstały na zajęciach prowadzonych przez Jolantę Wabik-Wielgus.


Z WIZYTĄ W SANDOMIERZU

4 listopada 2011

Klasy IV a i V a uczestniczyły w wycieczce do Sandomierza i Nowej Dęby. Zwiedzając Sandomierz uczniowie mieli okazję poznać zabytki znajdujące się w tym mieście: Bramę Opatowską, Dom Długosza, ratusz z okalającym go rynkiem, zamek i katedrę. Innym punktem programu był spacer przez Wąwóz św. Jadwigi, który jesienią przy tak pięknej pogodzie wyglądał naprawdę magicznie. Niespodziewaną atrakcją wycieczki stało się spotkanie z ekipą filmową kręcącą kolejne odcinki "Ojca Mateusza". Potem uczniowie pojechali do Nowej Dęby, gdzie w fabryce bombek obserwowali, jak powstają ozdoby choinkowe. Szczególne wrażenie zrobiła możliwość samodzielnego wykonania bombki. Stała się ona cenną pamiątką przywiezioną do domu.


"RODZINA - MOJE MIEJSCE NA ZIEMI"

4 listopada 2011

Rysunek Patrycji Gajowiak, uczennicy klasy 2b, wyróżniony w XI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "RODZINA - MOJE MIEJSCE NA ZIEMI".Praca wykonana techniką mieszaną pod kierunkiem Jolanty Wabik-Wielgus.


1b W BIBLIOTECE

4 listopada 2011


"MÓJ RÓŻANIEC"

pażdziernik 2011

Blisko 100 uczniów zrobiło własnoręcznie róźańce i wzięło udział w konkursie. Najlepsze prace zostały nagrodzone i wyróźnione. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy.


"IDZIE LASEM PANI JESIEŃ"

28 pażdziernika 2011

Rysunki uczniów klasy 3b, nagrodzone i wyróżnione w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Idzie Lasem Pani Jesień".Prace wykonane techniką suchej pasteli pod kierunkiem Jolanty Wabik-Wielgus.


LEKCJA W OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

24 października 2011

W szkole realizowany był projekt "Organizacja programów upowszechniających wiedzę z zakresu edukacji ekologicznej".
Uczniowie brali udział w różnego rodzaju zajęciach pokazujących zagrożenia, jakie rozwój cywilizacji może stwarzać dla środowiska naturalnego.
Odwiedzili między innymi oczyszczalnię ścieków na Hajdowie. Zdbyta w ten sposób wiedza została wykorzystana do zorganizowania na ulicach osiedla happeningu promującego selektywną zbiórkę odpadów.
Projekt powstał we współpracy z Lubelską Fundacją Ochrony Środowiska Naturalnego, Gminą Lublin oraz Samorządem Szkolnym. Koordynatorką była p. Urszula Czaban.


"LIPA 2011"

21 października 2011

Nasza uczennica Ada Galant z klasy 3 b - została laureatką XV Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej "Lipa 2011". Wiersz Ady został wybrany spośród 1262 nadesłanych z całej Polski. Finał "Lipy" odbył się w Bielsku-Białej. Podczas uroczystości laureatka otrzymała z rąk przewodniczącego jury - Tomasza Jastruna i Prezydenta Miasta Bielsko-Biała dyplom i nagrodę. Adzie i jej nauczycielce - Annie Baran serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.


"JESIENNE NUTKI 2011"

18 października 2011

Z wielką radością informujemy, że nasza uczennica z klasy 3 b - Ada Galant otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Piosenki "Jesienne Nutki 2011" zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją". Ada wykonała piosenkę "Wróżki". Młodej wokalistce i jej wychowawczyni - Annie Baran gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


IV BIEG PAPIESKI

18 października 2011

Trzynastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV Biegu Papieskim i zajęli bardzo wysokie - 5 i 6 miejsce. Impreza odbyła się w 33 rocznicę inauguracji pontyfikatu papieża Jana Pawła II oraz 24 rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II w naszym mieście.
Bieg odbył się 18.10.2011 roku na ulicach naszego miasta.


PRZENOŚNE PLANETARIUM

14 października 2011

Na zajęciach dzieci poznały zjawiska związane z dobowym i rocznym ruchem Ziemi, fazami Księżyca, podziwiali między innymi księżyce Saturna. Wszyscy uczestnicy pokazów długo je wspominali.


CENTRUM NAUKI KOPERNIK

13 października 2011


1a i 2b W FABRYCE BOMBEK

10 października 2011


1a W BIBLIOTECE

1 października 2011


Z WIZYTĄ W OGRODZIE BOTANICZNYM

23 września 2011

Klasy 4a i 4b z wychowawcami panią Renatą Motyką i Agnieszka Żuławską wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego. Przewodnikiem był pan Piotr Czaban.
Pogoda dopisywała, dobre humory też.


LUBELSKI FESTIWAL NAUKI

17 - 23 września 2011


"WITAJ PIERWSZA KLASO"

1 września 2011

Ten dzień był szczególnie ważny dla uczniów, którzy rozpoczęli naukę w klasach pierwszych.
Po serdecznym przywitaniu wszystkich przez pana Jacka Ignasiaka oraz uczennicę klasy 3b odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Następnie zgodnie z tradycją każde dziecko zostało pasowane na ucznia Szkoły Podstawowej nr 42 przez panią dyr. Genowefę Kalitkę. Od swojego wychowawcy uczniowie otrzymali z tej okazji dyplom z życzeniami sukcesów w nauce.
Po tych doniosłych chwilach nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów kl. 1a i kl.4a pod kierunkiem pani Ewy Wozniak oraz pani Haliny Mirosław.

Życzymy wszystkim pierwszakom wielu sukcesów w każdej dziedzinie!


 

Początek strony


Strona główna