Z życia szkoły2009 / 2010


Konkurs FOX

27 maja 2010


Przegląd zespołów tanecznych

25 maja 2010


III Szkolny konkurs recytatorski kl.1-3

25 maja 2010

reprezentacja kl. V


Międzyszkolny Konkurs GUESS WHERE I AM

25 maja 2010

Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali do finału konkursu GUESS WHERE I AM zorganizowanego przez Gimnazjum 18 i zajęli w nim III miejsce wśród 13 startujących drużyn. Prezentowali wybrane miejsca w formie scenki, wywiadu, prezentacji multimedialnej i filmu. W kolejnych zadaniach zawodnicy zmagali się z zadaniami z zakresu kultury, geografii i historii krajów anglojęzycznych. Przygotowaniem uczniów do konkursu zajęły sie panie Joanna Rynkowska i Agnieszka Żuławska


Sprawdzian z Operonem

17 maja 2010

reprezentacja kl. V


Dzień Europy 2010 - Parada Schumana

7 maja 2010

... z Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego wyruszy Parada Schumana. W rytm tradycyjnych tańców polskich, bębnów, piszczałek, kołatek i śpiewu korowód przejdzie ulicami: Długosza - Aleje Racławickie - Krakowskie Przedmieście - Plac Litewski - Deptak - Plac Łokietka


3 maja

30 kwietnia 2010


Sprzątanie świata

29 kwietnia 2010

Apel

Sprzątamy teren wokół szkoły


Hospicjum "Małego ksiecia"

27 kwietnia 2010


Motocross

27 kwietnia 2010


"Orlik 2012"

9 kwietnia 2010

Otwarto nowy kompleks boisk, powstały w ramach ministerialnego programu "Orlik 2012".To doskonale wyposażone miejsce będzie służyło uczniom SP 42 a także mieszkańcom osiedla Błonie. Na długo oczekiwanej uroczystości pojawili się przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, reprezentanci lubelskiego kuratorium oświaty, działacze instytucji kultury.

Po powitaniu wszystkich przybyłych przez pana dyrektora Jerzego Kolowcę nastąpiły wystąpienia zaproszonych gości. Wszyscy wyrażali radość z zakończenia inwestycji, życzyli wielu sportowych sukcesów. Na ręce pana dyrektora przekazywali też drobne upominki dla użytkowników nowych boisk.

Następnie goście zostali poproszeni o przecięcie wstęgi. Ten moment był przez wszystkich najbardziej wyczekiwany. Uczniów szkoły reprezentowała przewodnicząca szkolnego samorządu, Julia Głowacka.

Poświęcenia nowo otwartego obiektu dokonał ks. Mieczysław Puzewicz - diecezjalny duszpasterz młodzieży. Życzył wszystkim gry fair play i wielu goli. Następnie dał dobry przykład rozpoczynając serię strzałów na bramkę. Z bramkarzami SP 42 i szkoły społecznej mierzyli się też dostojni goście. Na murawie pojawili się spragnieni gry reprezentanci SP 42 i szkoły społecznej. Chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej. Wielkie emocje towarzyszące zawodnikom udzieliły się też widzom, którzy nierzadko wbiegali na boisko. Nie szczędzili gardeł i rak. Można było odnieść wrażenie, że poza boiskiem również rwa pojedynek o to, kto głośniej będzie dopingował swoją drużynę. Po zaciętej walce 2:0 wygrali uczniowie naszej szkoły. Z pewnością w osiągnięciu sukcesu pomógł im bardzo żywiołowy doping koleżanek i kolegów. Po pięknym pojedynku kapitanowie obu drużyn odebrali zasłużone gratulacje.

W przerwie meczu można było podziwiać występy zespołów gimnastycznych. Uczennice SP 42 i zaprzyjaźnionej szkoły społecznej doskonale dopingowały kolegów. Na ich popisy widzowie reagowali entuzjastycznie. Niektórzy spontanicznie przyłączali się do występu. Szczególną przyjemność młodszej części publiczności sprawiło obserwowanie szczudlarzy z Osiedlowego Domu Kultury. Wszystkim udzieliła się atmosfera wspaniałej zabawy i wspólnego świętowania. Na zakończenie prowadzący uroczystość uczniowie jeszcze raz podziękowali wszystkim za przybycie, a gości zaprosili na skromny poczęstunek w budynku szkoły

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć


"Pomóż dzieciom przetrwać zimę" - podziękowanie

31 marca 2010


Pisanki wielkanocne - klasa 2a

31 marca 2010

Do uczniów klasy II a przybył miły gość. Gospodyni z Krzczonowa pokazywała dzieciom, jak w tradycyjny sposób przy użyciu wosku przygotować wielkanocne pisanki.


"Lubelszczyzna - Godna Europy Ojczyzna"

10 marca 2010

W gimnazjum nr 14 odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Poezji Regionalnej "Lubelszczyzna - Godna Europy Ojczyzna". Uczestnicy prezentowali po dwa wiersze poetów związanych z Lublinem. Naszą szkołę reprezentowały Alicja Drączkowska z IV c oraz Magdalena Gruszecka i Jagoda Szwałek z Va. Za udział w konkursie uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy.


Dzień Otwartych Drzwi SP 42

3 marca 2010

Dla przybyłych przygotowano wiele atrakcji. Można było poznać historię Śpiącej Królewny, czy obserwować występ szkolnego zespołu gimnastycznego "Stars". Nie zabrakło też zabaw sportowych dla dużych i małych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też "piracka" lekcja języka angielskiego. Wszyscy chętni do nauki i zabawy mogli zaśpiewać piosenkę o morskich rabusiach, czy własnoręcznie wykonać makietę statku. Uczestnicy zajęć informatycznych chętnie dzielili się swoją wiedzą z młodszymi kolegami.


Bal przebierańców

11 lutego 2010

Zabawa dla uczniów klas 0-III na zakończenie karnawału. Bal przebierańców był okazją do wspaniałej zabawy.


VII Festiwalu Piosenki Europejskiej

9 lutego 2010

Tego dnia odbyły się eliminacje do VII Festiwalu Piosenki Europejskiej, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 51. Konkurs przeznaczony dla uczniów klas 0-VI wzbudził w naszej szkole duże zainteresowanie. Warunkiem było wykonanie piosenki autorstwa europejskiego wykonawcy bądź wykonawców. W szranki stanęły 43 osoby. Ich zadaniem było zaśpiewanie piosenki europejskiego wykonawcy.
Niestety zasady konkursu są nieubłagane i do drugiego etapu, który odbędzie się 20 marca w SP 51, mogły przejść tylko dwie osoby. Naszą szkołę będą reprezentowały: Adrianna Galant z klasy I B, która wykonała piosenkę Katie Meluy "Tiger in the night" oraz Aleksandra Radej z klasy III A z utworem Alexandra Rybaka "Roll with the wind".


Konkurs "Enjoy your English"

luty 2010

Młodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Enjoy your English" organizowanym przez Empik School. Pod kierunkiem pani Agnieszki Żuławskiej powstały projekty przedstawiające angielskie słownictwo związane z zimą, ubraniami, szkołą lub zwierzętami.

Za wspaniale wykonane krzyżówki nagrodzone zostały trzy uczennice:

GRATULULEMY!


Igrzyska Szkół Podstawowych m. Lublina w piłce siatkowej 2009/2010

7 - 11 stycznia 2010

reprezentacja kl. Vreprezentacja kl. VI


Prezentacje klas 4 - 6

22 grudnia 2009

W ostatnich dniach przedświątecznej nauki wszystkie klasy prezentowały swoje dotychczasowe osiągnięcia. Różnorodność przygotowanych występów była naprawdę duża. Na sali gimnastycznej pojawiły się baśniowe postaci. Mogliśmy nie tylko poznać nową wersję bajki o Kopciuszku, który nie mył nóżek, ale nawet historię Czerwonego Kapturka opowiedzianą po angielsku. Nie zabrakło też wesołych piosenek, wierszyków a nawet wywiadów. Zarówno występujący jak i widzowie doskonale się bawili.

klasa 4aklasa 4bklasa4c

klasa 5aklasa 5b

klasa 6aklasa 6b


Prezentacje klas 0 - 3

21 grudnia 2009


Jasełka

18 grudnia 2009

Uczniowie naszej szkoły oglądali jasełka przygotowane przez piątoklasistów pod kierunkiem pana Tomasza Szwaja. Wszystkim doskonale znana historia narodzenia Jezusa została przedstawiona w bardzo nowatorski sposób. Okazało się bowiem, że uratowaniu Dzieciątka dużą rolę odegrała pokojówka Heroda podsłuchująca swego władcę. Nie bez znaczenia był też fakt, że pastuszkowie doskonale potrafili posługiwać się bronią, dzięki czemu obezwładnili dowódcę wojsk jadących do Betlejem. Przedstawienie uświetnił też występ szkolnego chóru prowadzonego przez panią Annę Borowską - Salę.


Konkurs "Nasza szkoła - SP 42"

14 grudnia 2009
Konkurs pisało 67 osób z klas IV - VI

Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.


Mikołaj w klasach II i III

4 grudnia 2009

Do młodszych dzieci przyszedł długo oczekiwany Mikołaj. Przyniesione przez niego prezenty sprawiły wszystkim wiele radości. Widok brodatego biskupa i roześmianych twarzy młodszych kolegów cieszył też starszych uczniów i nauczycieli.


Dyskoteka

25 listopada 2009

Tego dnia odbyła się dyskoteka andrzejkowa organizowana przez samorząd uczniowski szkoły. Wszystkim przybyłym dopisywały humory. Tańcom, hulankom i wspólnym zabawom nie było końca.


11listopada

9 listopada 2009

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w uroczystej akademii z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. "Rok 1918 - mówili - po 123 latach niewoli budzi się Polska. Wolność przyszła późną jesienią - wieczorem. Wyobrażasz sobie, jaki to był radosny dzień?"
O tym, co wydarzyło się 91 lat temu opowiadali i okolicznościowe wiersze recytowali uczniowie klas IV a, b i c.
W wykonaniu chóru szkolnego usłyszeliśmy "Rotę", "Legiony", "O mój rozmarynie" uroczystość przygotowały panie Anna Zwolanek i Anna Borowska-Sala. O dekoracje zadbały panie Anna Paderewska, Luiza Jurak, Wiesława Aspras i Mariola Wójcik.


"Spacerkiem po Lublinie"

10 i 12 listopada 2009

Klasy IV a, b, c uczestniczyły w lekcji bibliotecznej "Spacerkiem po Lublinie". Lekcje zostały zorganizowane i odbyły sie w Filii nr 24 Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.


Konkurs literacki "Piękna jest moja Ojczyzna"

28 października 2009

Rozgrywki piłkarskie

30 września 2009

Szkolna drużyna piłki nożnej wzięła udział w turnieju.

Skład zespołu był nastepujący:
Gierlasiński Sebastian 6a
Raczkowski Michał5b
Spaczyński Sebastian 6a
Ligęza Paweł 5a
Kyć Jarosław 6b
Lejwoda Michał 6b
Zatorski Konrad 6b
Kijak Sebastian 5a
Rywalizowano w sportowej i koleżeńskiej atmosferze. Wynik nie zapewnił awansu do dalszych rozgrywek, ale ambitna z pełnym zaangażowaniem gra wszystkich zawodników zasługuje na wyróżnienie i gratulacje!


Ślubujemy

1 września 2009

Przyrzekamy uczyć sie pilnie.
Przyrzekamy szanować wszystkich,
którzy pracują w szkole po to,
aby nam było w niej dobrze.
Będziemy starać sie być
dobrymi kolegami i koleżankami.
Będziemy przyjaciółmi zwierząt i roślin.
Chcemy nauką i zachowaniem
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

 

 


 

Początek strony


Strona główna