Festyn Trzech Pokoleń ożywił osiedle Błonie muzyką, śmiechem, pachnącą grochówką i pieczoną kiełbaską.
Całość zaczęła się o godz. 16. Na początku teatrzyki i zespoły uczniów SP nr 42 i wychowanków klubu Błonie, czyli dzieci dla dzieci. I dla dorosłych też oczywiście. Z każdą kolejną godziną, występy zmieniały swój charakter. Od przedstawień i występów tanecznych maluchów, przez pokazy break dance i akrobacje rowerowe, aż do zespołu ukraińskiego i dramy. Festyn zakończył pokaz sztucznych ogni.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
"Do mety przybywa sie tylko po to,
by wyruszyć znowu dalej.
A tam gdzie jesteśmy obecnie,
to tylko etap naszej drogi"
To motto towarzyszyło uczniom klas szóstych, którzy odebrali z rąk dyrektora J. Kolowcy i wychowawców J. Zwolanek i P. Czabana świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.
Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez panie: E. Kudłę i A. Borowską-Salę.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
W czasie apelu podsumowującego rok szkolny, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski i panią Marzenę Ziółkowską, pani w-ce dyrektor Genowefa Kalitka wręczyła dyplomy i nagrody uczestnikom konkursów szkolnych i międzyszkolnych.
W Międzynarodowm Konkursie Matematycznm KANGUR 2008 wyróżnienia otrzymali:
Wojciech Zakrzewski kl.III
Jędrzej Kukiełka kl.Va
Jakub Soboń kl.Va
Krzysztof Jaszczuk kl.Vb
Małgorzata Ząbek kl.Vb
Rafał Hułas kl.VIa
Marcin Sapko kl.VIa
Wyniki konkursu fotograficznego "Cudze chwalicie - swego nie znacie"
I miejsce - Emil Janczak kl. V b
II miejsce - Paweł Zaborski kl. VI a
III miejsce - Katarzyna Radomska kl. V a
Wyniki konkursu plastycznego "Dzieci nie jedzą śmieci"
I miejsce - Iza Kośmiej kl. V b
II miejsce - Wiktoria Orzeł kl. IV a
III miejsce - Ewelina Story kl. IV a, Ania Dzięcioł kl. V a
Klasy IV, V i VI zaprezentowały krótkie programy o swoich osiągnięciach z minionego roku szkolnego.
W tym dniu odbyła się MINIOLIMPIADA zorganizowana w ramach akcji "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Impreza sportowa organizowana była przez Szkołę Podstawową nr 30 w Lublinie. Uczniowie startowali w wielu atrakcyjnych konkurencjach tj. chodzenie zespołowe na deskach, rzuty piłki do korfballa, sprawnościowe tory przeszkód, pływanie, jazda na rolkach i wiele innych.
Mariusz Wielgosz uczeń klasy VI b zdobył brązowy medal w konkurencji - rolki.
I Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oczami dziecka widziana" dla uczniów szkół podstawowych z klas I - VI roztrzygnięty.
Komisja w składzie:
Anna Borowska-Sala, Jolanta Wabik-Wilegus, Ewa Szewczyk nagrodziła:
Nargody | Ola Karkoszka - SP32 Klaudia Prokop - SP22 Ilona Ziń - D.K."Czechów" |
Wyróżnienia: | Joanna Pasterska - SP21 Michał Iwaniak - SP30 Maciej Tosiek - SP22 Monika Gałkowska - SP28 Aleksandra Gulip - SP27 Wiktoria Orzeł - SP 42 |
Nargody | Mikołaj Szulc - D.K."Czechów" Zuzanna Płecha - SP21 Klaudia Warsz - SP4 Klaudia Pietrzak - SP50 |
Wyróżnienia: | Agata Łukaszuk - SP27 Alicja Pasztelan - Stowarzyszenie "Ignaś" Julia Kowal - SP21 Małgorzata Baran - SP42 Anna Flisiak - D.K."Czechów" |
Komisja w składzie:
Janina Królikowska - Zwolanek (przewodnicząca), Małgorzata Jasińska, Anna Paderewska, Elżbieta Żywicka nagrodziła:
I miejsce | ŁUCJA BIRSKA kl. I a |
II miejsce | MILENA ZAGOZDON kl. II a |
III miejsce | ALICJA DRĄCZKOWSKA kl. II b OLA RADEJ kl. I a |
Wyróżnienia otrzymali: | MICHAŁ KOTIUK kl. II a MIŁOSZ BUDA kl. III b |
Udział w nim wzięli uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej nr 42. Celami konkursu było poznanie twórczości K. I. Gałczyńskiego, umożliwienie wspólnej zabawy i rozwijanie wyobraźni plastycznej.
Tego dnia uczniowie przyszli na lekcje przebrani w kostiumy, nie tylko na czas konkursu, ale przez cały czas pobytu w szkole. Do konkursu przystąpili uczniowie w kostiumach wykonanych samodzielnie lub przy pomocy rodziców. Uczestnicy wykazali się oryginalnością, pomysłowością, fantazją. Wystąpili między innymi w przebraniu zaczarowanej dorożki, strasnej zaby, dzikiego wina, kruka. Komisja oceniała kostiumy w czasie przemarszu przebranych uczniów korytarzami szkolnymi. Oceniając uwzględniała: widoczny związek z konkretnym utworem Gałczyńskiego, pomysłowość i oryginalność, estetykę.
Tego dnia odbył się uroczysty apel. Uczniowie przypomnieli postaci patriotów, którzy doprowadzili do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. A była to 217 rocznica. Wysłuchaliśmy okolicznościowych wierszy i pieśni oddających klimat tamtych czasów.
Część artystyczną przygotowała p. Janina Zwolanek z uczniami klasy VIa, a muzyczną p. Anna Borowska-Sala z uczniami z klas IV i V.
Koło Naukowe Amatorów Antyku, którego opiekunem jest dr Dariusz Słapek przygotowało pokaz historyczny dotyczący SPORTU ANTYCZNEGO. Uczniowie klas 4 i 5 mogli posłuchać o genezie powstania olimpiad, dyscyplinach sportowych i przebiegu igrzysk olimpijskich.
W szkolnym konkursie "Książki dla dużych i małych" zostali nagodzeni uczniowie:
Uczniowie klas 6 przygotowani przez p. Joannę Rynkowską wzięli udział w Konkursie Języka Angielskiego. Konkurs został organizowany przez Gimnazjum nr 8 w Lublinie
9 lutego 2008
Jasełka-misteria, odgrywane nie tylko przez kukiełki, ale przede wszystkim przez żywych małych aktorów, wczuwających się w akcję inscenizacji, którą tworzą: poszukiwanie przez Świętą Rodzinę noclegu, zapowiedzi narodzenia Mesjasza, przyjście na świat Dzieciątka w stajence i towarzyszące mu różne cuda; czułość i macierzyńska miłość Najświętszej Rodzicielki; pokłon pasterzy, uwielbienie i współczucie zwierząt dla nowo narodzonego Mesjasza, który "drżał z zimna wielkiego"; nienawiść Heroda i jego niecne zamiary; pokłon Trzech Królów.
W rolę aktorów wcielili się uczniowie klas czwartych i piątych pod opieką siostry Patrycji
Od 03 października do 14 grudnia bieżącego roku w naszej szkole realizowany był program "Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży".
Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonali piękne prace, które później udekorowały wystrój naszej szkoły. Chcemy też tutaj zaprezentować je innym.
Uczennica klasy 4a Alicja Kułak otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym
Nasi uczniowie pod opieką p.E. Żywickiej uczestniczyli w spotkaniu z Beatą Ostrowicką, znaną autorką książek dla dzieci : "Niezwykłe wakacje", " Eliksir przygód", " Tajemnica szkatułki', " Opowieści ze starego strychu".
Pytaniom nie było końca: skąd czerpie pomysły, jak powstaje książka, czy bohaterowie to osoby, które zna bądź znała itp.
P. Ostrowiecka szybko nawiązała kontakt z publicznością, spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci miały możliwość zakupu książki i otrzymania autografu Autorki.
Beatę Ostrowiecką gościła Filia nr 24 biblioteki im. H. Łopacińskiego przy ul. Juranda.
Zgodnie ze starym zwyczajem uczniów klas pierwszych odwiedził Mikołaj. Rozdał dzieciom wspaniałe upominki
Obchody 100-lecia urodzin Astrid Lindgren biblioteka szkolna rozpoczęła od przedstawienia uczniom dorobku twórczego pisarki - wystawka.
Klasy 3 a i b uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych przygotowanych przez filię nr 24 biblioteki im. H. Łopacińskiego. Chętni złożyli prace plastyczne, które wzięły udział w konkursie biblioteki. Podsumowaniem działań biblioteki publicznej było wręczenie nagród uczestnikom konkursu. Z naszej szkoły nagrodzono: Paulinę Piasecką, Paulinę Flis, Ulę Grzesiak, Agatę Kawalec, Karolinę Niezgodę, Lenę Sawicką, Jagodę Szwałek kl. III a,
Dominikę Kuchtę bibliotece kl. III b. W/w osoby otrzymały: książki, dyplomy i nagrody pocieszenia.
W bibliotece szkolnej obchody zakończy konkurs czytelniczy dotyczący znajomości " Dzieci z Bullerbyn" (kl. 3 a i b).
Pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki.
Uczniowie uroczyście przysięgali:
My uczniowie pierwszej klasy
Tobie, książko, przyrzekamy,
Że szanować Cię będziemy,
Krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
Przestrzegać będziemy pilnie
I z Twych rad, i Twych mądrości
Korzystać od dziś usilnie!
Od tej pory mogą wypożyczać książki i korzystać z podręcznego księgozbioru.
Uczniowie klas IV - VI wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Dnia Niepodległości. Program artystyczny pod kierunkiem p. Emilii Kowalskiej przygotowali uczniowie klasy Vb. O oprawe muzyczna zadbała p. Anna Borowska-Sala.
Uroczyste spotkanie było nie tylko pretekstem do wysłuchania piosenek legionowych i okolicznosciowych utworów poetyckich. Pomogło przede wszystkim przypomnieć sobie, w jaki sposób Polacy dążyli do niepodległośći odzyskanej 11 listopada 1918 roku
Klasa I A i I B odwiedziły Ogród Botaniczny. Podczas wycieczki dzieci rozróżniały i nazywały drzewa, krzewy oraz rośliny zielne. Podziwiały piękno przyrody jesienią. Zbierały i bawiły się kolorowymi liśćmi.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Dzieci uczęszczające do swietlicy wspólnie z dziećmi z Kółka Teatralnego przygotowały montaż słowno - muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Biblioteka rozstrzygnęła konkurs ogłoszony przed wakacjami.
Celami konkursu były:
- rozbudzenie zainteresowań tworzeniem tekstów literackich;
- promowanie czytelnictwa;
- rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia wśród dzieci.
Jury (nauczyciele bibliotekarze) oceniało prace w oparciu o następujące kryteria:
- zachowanie elementów istotnych dla gatunku (bajka);
- oryginalność treści;
- czystość i schludność pracy
Prace złożyło 9 osób z klasy III a.
Nagrodę książkową przyznano Lenie Sawickiej.
Podziękowania za udział w konkursie otrzymali:
Karol Kwiatek,
Paulina Flis,
Weronika Wodniak,
Karolina Niezgoda,
Ola Wodyk,
Paweł Ligęza,
Agata Kawalec,
Paulina Piasecka.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to jeden z najważniejszych dni w życiu szkoły. Tradycją jest, że w pierwszym dniu nauki nowi uczniowie składają szkolne przyrzeczenia. W bieżącym roku szkolnym 50 uczniów wstąpiło w szeregi braci szkolnej Szkoły Podstawowej nr42.
Wychowawcy:
klasa I A - p. Hanna Adamczyk
klasy I B - p. Ewa Woźniak
Uroczystość uświetniły występy uczniów klasy IV A i młodych artystów z klas I. Część artystyczna została przygotowana pod kierunkiem p. Ewy Woźniak