Wręczenie nagród laureatom konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego przez Włodzimierza Wysocki, z-ca prezydenta miasta Lublin.
Laureatami konkursów w naszej szkole są Michał Kosikowski i Krzysztof Ziemba.
Uczniowie klasy VI a wraz z wychowawczynią - Barbarą Pietrasiewicz, zorganizowali sprzedaż "Gazetki Szkolnej". Dochód został wpłacony na rzecz Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF, który wspiera dzieci z najbiedniejszych rejonów świata.
Dzień Dziecka w klasie "0 a" upłynął pod hasłem zabaw i konkursów. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs "Milionerzy z zerówki". Uczestniczące w nim dzieci miały możliwość zaprezentowania wiedzy zdobytej w klasie "0". Uczniowie brali również udział w zawodach sprawnościowych, m.in.: skokach w workach, noszeniu jajka na łyżce. Na zakończenie odbył się bal z balonikami i słodki poczęstunek. Wychowawczynią klasy jest pani Hanna Adamczyk.
Podczas Koncertu Laureatów XIII Międzyszkolnego Konkursu Poezji K. I. Gałczyńskiego komisja konkursowa w składzie: Kira Gałczyńska, Elżbieta Rojek, Wioletta Żałobniak oraz Mieczysław Wojtas przesłuchała jedenastu recytatorów i przyznała następujące nagrody:
Nagroda I Stopnia - Przemysław Koszewski ze Szkoły Podstawowej nr 34 przygotowany przez panią Mirosławę Marzec za interpretację wiersza "Bajka o siedmiu kwiatkach głupich".
Nagroda II Stopnia - Aleksandra Jarosz ze Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowana przez panie Lidię Kraśkiewicz i Urszulę Raszewską za interpretację wiersza "Wielkanoc Jana Sebastiana Bacha".
Nagroda III Stopnia - Natalia Oboz ze Szkoły Podstawowej nr 23 przygotowana przez pana Adama Ducina za interpretację wiersza "Wiatr w zaułku".
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęćTo szczególny dzień dla całej społeczności naszej szkoły. Po raz kolejny gościliśmy w jej murach specjalnego gościa - panią Kirę Gałczyńską - córkę patrona naszej szkoły, ale też naszego przyjaciela, znajdującego czas, aby spotkać się z nami i porozmawiać o swoim ojcu. Została ona powitana przez dyrektora - Jerzego Kolowcę. Następnie delegacja klas trzecich złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową poświęconą K.I.Gałczyńskiemu. W dalszej części spotkania zwycięzcy konkursu na kostium inspirowany poezją patrona szkoły zaprezentowali swoje przebrania, a uczniowie klas szóstych przedstawili program artystyczny, na który składały się wiersze Gałczyńskiego, jak też wybrane scenki z "Teatrzyku Zielona Gęś". Ważną częścią uroczystości była rozmowa pani Kiry Gałczyńskiej z uczniami. Mieli oni możliwość zaspokojenia swojej ciekawości dotyczącej życia patrona swojej szkoły i zadawania pytań jego córce. Uroczystość zakończyło podziękowanie pani Kirze za przybycie do nas. W imieniu społeczności naszej szkoły zrobili to najmłodsi - uczniowie klasy "0". Spotkanie prowadziła pani Hanna Adamczyk, część artystyczną przygotowała pani Barbara Pietrasiewicz.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęćW III edycji konkursu "Matematyczne Asy z szóstej klasy", organizowanym przez Gimnazjum nr 7 brali udział uczniowie naszej szkoły.
Czterech reprezentantów naszej szkoły: Anna Chomik, - VI b, Sebastian Dudek - VI a, Michał Kosikowski - VI c i Izabela Sławek - VI c wzięło udział w II etapie Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Gimnazjum nr 10.
Sebastian Dudek - uczeń klasy VI a zdobył II miejsce.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Joanna Rynkowska.
Już po raz trzynasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W przesłuchaniach, podczas których recytatorzy przedstawiali po dwa wybrane wiersze autora "Spotkania z matką", naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Lichman z klasy V a, przygotowywany przez panią Janinę Królikowską-Zwolanek, recytujący wiersz "Dyrektor i pomnik" i fragment "Pieśni" oraz Aneta Próchno z klasy VI a - uczennica pani Barbary Pietrasiewicz, która wykonała "Zaproszenie na wycieczkę" i fragment utworu "Polowanie z sokołami". Obydwoje zostali zakwalifikowani do Koncertu Laureatów.
W tym dniu odbył się Konkurs na kostium inspirowany twórczością I.Gałczyńskiego. Uczniowie przebrani w kostiumy stworzyli, prowadzony przez panią Joannę Rynkowską, korowód, który przeszedł korytarzami szkolnymi. Twórczy wysiłek dzieci oceniała komisja w składzie: Anna Paderewska, Małgorzata Jasińska, Janina Królikowska-Zwolanek, Piotr Czaban i Grażyna Grudzień. Organizacją konkursu zajęły się panie Genowefa Kalitka i Barbara Pietrasiewicz..
Zwycięzcami zostali:
KLASY 0 | |
I miejsce | Gabrysia Woźniak Łucja Birska Natalia Wyrzykowska |
III miejsce | Piotruś Krzak |
KLASY I | |
Wyróżnienie | Ania Szponder |
KLASY III | |
I miejsce | Klaudia Krupa III b |
II miejsce | Paulina Sobczyńska III b Ewelina Story III a |
KLASY IV | |
I miejsce | Paulina Kudła IV a |
II miejsce | Wojtek Wójcik IV a |
III miejsce | Agata Kępa IV a |
KLASY V | |
I miejsce | Aleksandra Kośmiej V a |
II miejsce | Dorota Mirosław V b |
III miejsce | Paweł Zaborski V a |
KLASY VI | |
I miejsce | Kasia Pawłowska w duecie z Sarą Budzyńską VI a |
II miejsce | Marlena Gawron VI c |
III miejsce | Paulina Bakiera VI a |
Trzeciego maja 2007 roku minęła 216 rocznica uchwalenia konstytucji, czyli ustawy zasadniczej dawnej Rzeczypospolitej. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie tak nowoczesna konstytucja. Upamiętniając to doniosłe wydarzenie uczniowie klas IV-VI obejrzeli montaż słowno-muzyczny. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VI c pod kierunkiem wychowawczyni - pani Ewy Zielińskiej. Apel uświetnił występ chóru szkolnego prowadzonego przez panią Annę Borowską-Salę.
Pod koniec kwietnia uczniowie klas 0 - III uczestniczyli w konkursie plastycznym "Poezja K.I.Gałczyńskiego w oczach dzieci". Jury w składzie: Anna Baran, Ewa Szewczyk i Mariola Wójcik wybrało najlepsze prace.
Nagrodzeni uczniowie:
"Jesteście bohaterami dla swoich rodziców. To z Was powinni być dumni wasi profesorowie" - powiedział wojewoda Wojciech Żukowski, zwracając się do zdolnej młodzieży zgromadzonej na uroczystym podsumowaniu wyników konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2006/2007. Wojewoda gratulował laureatom, ich rodzicom i nauczycielom. W trakcie spotkania wyróżniono w sumie 443 uczestników konkursów przedmiotowych z gimnazjów i szkół podstawowych. Podczas uroczystości naszym uczniom: Michałowi Kosikowskiemu z klasy VI c i Krzysztofowi Ziembie z VI a towarzyszyli ich nauczyciele - panie Genowefa Kalitka i Ewa Pawlak oraz dyrektor szkoły - pan Jerzy Kolowca.
Dzień Ziemi to coroczna akcja, której celem jest promocja ekologii w społeczeństwie. To także forma protestu przeciwko działaniu na szkodę człowieka. Po raz kolejny w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie klas czwartych, piątych oraz szóstej "b", pod opieką nauczycielki przyrody - pani Urszuli Czaban, przygotowali przedstawienie pt. "Pomyśl o naszej Ziemi". Prezentując wiersze, humorystyczną fraszkę: "Kłótnia dwóch ryb" oraz przedstawienie: "Podróż do Śmieciolandii", uczniowie zwrócili uwagę na fakt, że nasza planeta coraz bardziej niszczeje. Na zakończenie apelu uczniowie odczytali napisane przez siebie życzenia dla Ziemi z okazji jej święta.
W związku ze Światowym Dniem Książki biblioteka przeprowadziła plebiscyt noszący tytuł "Szkolna Czytelnicza Lista Przebojów". Uczniowie wybierali dziesięć najciekawszych ich zdaniem książek. W głosowaniu brało udział 46 osób z klas I-VI. Bestsellerem Szkoły Podstawowej nr 42 została seria: "Harry Potter" autorstwa Joanne Kathleen Rowling.
Wszystkie wytypowane książki (poza pierwszym miejscem) otrzymały taką samą liczbę głosów. Wśród wszystkich uczestników plebiscytu wylosowano jedną osobę, która została obdarowana nagrodą książkową. To Gabrysia Taczała z klasy IV a. Losował Wojtek Zakrzewski kl. II b.
Tego dnia odbyła się Akcja Sprzątania Lublina pt. "Posprzątajmy Lublin na wiosnę". W akcji prowadzonej przez pana Piotra Czabana wzięły udział wszystkie klasy z naszej szkoły.
Jak co roku, w ramach obchodów Dni Patrona Szkoły, odbył się konkurs "Życie i twórczość K.I.Gałczyńskiego". Uczniowie klas IV - VI rozwiązywali test sprawdzający wiedzę dotyczącą życia i twórczości autora "Zaczarowanej dorożki".
Wyniki konkursu:
Organizacją konkursu zajęła się pani Janina Królikowska-Zwolanek.
W XII Konkursie Plastycznym - "Mój świat. Człowiek i przestrzeń - kosmos" organizowanym przez Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" w Lublinie zostali nagrodzeni uczniowie naszej szkoły: Daniel Jankowski - kl. IV b i Katarzyna Hołowiecka - kl. IV a. Prace tych uczniów zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej. Uczniów przygotowała pani Ewa Szewczyk
W Szkole Podstawowej nr 23 odbył się "Międzyszkolny konkurs recytatorski poezji europejskiej". Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie z klasy czwartej i piątej. Jednym z nich był Radosław Kasperski, który zdobył I miejsce w kategorii poezji recytowanej w języku rosyjskim. Do występu przygotowała go pani Ewa Zielińska. Drugi uczeń - Daniel Jankowski otrzymał wyróżnienie w kategorii poezji recytowanej w języku angielskim. Pracował on pod kierunkiem pani Renaty Motyki.
Klasa "0 a" wraz z wychowawczynią - panią Hanną Adamczyk, witała wiosnę. Dzieci przygotowały kolorowe, wiosenne wianuszki. Wspólnie bawiły się, tańczyły i brały udział w licznych konkursach.
Samorząd Uczniowski wraz z panią Marzeną Ziółkowską zorganizował "Konkurs Piosenki Różnej". Startowało w nim 34 uczniów z klas IV-VI. Uczestnicy zaśpiewali 20 piosenek w różnych językach
Najlepsi okazali się:
- wśród szóstoklasistów:
I miejsce - Marta Świderska i Angelika Story
II miejsce - Aneta Próchno
III miejsce - Agnieszka Stosio
- wśród piątoklasistów:
I miejsce - Karolina Ćwikła, Rebeka Czaban i Monika Karman
II miejsce - Bartek Seweryn i Marek Krzyżanowski
III miejsce - Agnieszka Gotchold i Adrianna Zych
-wśród czwartoklasistów:
I miejsce -Paulina Kudła
II miejsce - Martyna Babiniec i Milena Wachowska
III miejsce - Alicja Michałek
wyróżnienie - Paulina Krupa, Katarzyna Pawłowska, Paulina Maluga i Natalia Gryglicka
"Kangurze matematycznym 2007" wynik bardzo dobry uzyskali: Jędrzej Kukiełka - IV a, Małgorzata Ząbek - IV b, wyróżnienia: Krzysztof Ziemba - VI a, Jakub Soboń - IV a i Patryk Szymański - III b.
W tym konkursie nasza szkołę reprezentowali:
Biblioteka przy współpracy nauczycieli świetlicy przeprowadziła konkurs dla uczniów klas I-III - ZIMA- ŚNIEŻNA PANI. Uczestnicy wykazywali się wiadomościami związanymi z tematyką zimową, znajomością treści książek, wiedzą przyrodniczą oraz umiejętnością kojarzenia i sprawnego udzielania informacji.
Test rozwiązywało pięćdziesiąt jeden osób z klas I-III. Laureatami zostały dwadzieścia cztery osoby. Otrzymały one dyplomiki- wyróżnienia.
Tradycją naszej szkoły stał się "Konkurs Poezji i Piosenki Angielskiej". Odbył się on w dwu turach. Pierwsza dla klas: I-III i druga - dla klas IV-VI.
I miejsce | Paulina Sobczyńska i Sylwia Tarka |
II miejsce | Daniel Sołtan |
III miejsce | Małgosia Rzeczycka i Agnieszka Spryszak |
I miejsce | Daniel Jankowski |
II miejsce | Bartek Mitura |
III miejsce | Małgosia Ząbek |
I miejsce | Ania Chomik |
II miejsce | Paulina Krupa i Aneta Próchno |
III miejsce | Agnieszka Stosio, Karolina Ćwikła i Magda Sobiecka. |
Podczas tegorocznego "Dnia Otwartego Szkoły" przybyli do nas rodzice wraz ze swoimi dziećmi - przyszłymi uczniami naszej szkoły. Zostali oni przywitani przez przedstawicieli Samorządu Szkolnego. Mieli również możliwość obejrzenia występu swoich starszych kolegów uczęszczających do świetlicy, prezentujących przedstawienie "Dwunastu braci" oraz obejrzeli występ zespołu aerobikowego.
Mali goście mogli zapoznać się z pracą koła informatycznego, muzycznego, plastycznego oraz języka angielskiego. Na pamiątkę pobytu w naszej szkole otrzymali informatory.
W naszej szkole odbył się "Turniej Tańca Disco-solo". Wzięły w nim udział następujące placówki: Szkoła Podstawowa nr 51, Szkoła Podstawowa nr 42, Klub Osiedlowy Błonie i Klub Osiedlowy "Między Nami". Do konkursu przystąpiły dzieci i młodzież w dwóch kategoriach tanecznych: grupa początkująca i grupa zaawansowana. W całej imprezie wzięło udział 70 tancerzy przygotowywanych od dawna pod okiem nauczycieli tańca. Turniej uświetniły następujące zespoły: "Bursztynki" i "Atomówki" ze Szkoły Podstawowej nr 51, "Iskierki" i "Stars" oraz "Mandarynki" ze Szkoły Podstawowej nr 42, "Animacja" z Klubu Osiedlowego Błonie i zespół taneczny z Klubu "Między Nami". Impreza została przygotowana przez Marzenę Jakubowską przy współpracy z młodymi instruktorami i starszymi tancerzami. Dzięki dobrej współpracy ze Szkołą nr 42 udało się zorganizować tak wspaniały turniej, który został uświetniony dyplomami i słodyczami.
Dnia 18 stycznia 2007 r. odbyła się Zabawa Karnawałowa, na której zbierano pieniądze na zakup karmy dla zwierząt przebywających w Schronisku "DINGO". Zebrano 98 zł, za które zakupiono 30 kg karmy. Organizatorem zbiórki był Samorząd Szkolny wraz z panią Marzeną Ziółkowską.
Panie Małgorzata Jasińska i Elżbieta Żywicka, przy współpracy nauczycielki historii - pani Ewy Zielińskiej i plastyki - pani Ewy Szewczyk, przeprowadziły konkurs dla uczniów klas IV-VI - ZNAM LUBELSKIE LEGENDY.
Sprawdzał on znajomość legend związanych z Lublinem, jak również kształcił umiejętność kojarzenia i sprawnego udzielania informacji. Test rozwiązywało piętnaście osób z klas IV-VI. Wśród nich najlepszą wiedzą w tym zakresie odznaczył się Mariusz Kondratowicz z klasy VI a, który otrzymał wyróżnienie.
Pani Ewa Szewczyk zorganizowała dla uczniów klas czwartych Szkolny Konkurs Plastyczny - "Legendy lubelskie". Miał on rozwijać wrażliwość plastyczną dzieci, jak również rozbudzać zainteresowanie historią naszego miasta oraz mobilizować do przeczytania legend z nim związanych.
I miejsce | Paulina Kudła klasa IV a |
II miejsce | Iwona Mirosław z klasa IV b |
III miejsce | Kasia Kłyś klasa i Edyta Chodorek klasa IV a |
Ten dzień był szczególny dla uczniów klasy "0", ich rodziców oraz babci i dziadków. Dzieci przygotowały wraz ze swoją wychowawczynią - panią Hanną Adamczyk, swoje pierwsze przedstawienie - "Jasełka". Choć mali aktorzy mieli wielką tremę, śpiewali, tańczyli i recytowali jak prawdziwi artyści. "Jasełka" bardzo się podobały oglądającym, a mamom i babciom zakręciły się łzy w oczach. Zaś dla dzieci występ był wielkim przeżyciem i dobrą zabawą.
Dyplom od Dzielnicowego Domu Kultury S.M. "Czechów" w Lublinie dla Ewy Bączyńskiej za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym w VI Konkursowym Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Kolędniczych "Szczodraki 2007".
Boże Narodzenie to czas radości, dzielenia się z innymi szczególną miłością, życzliwością i troską - to dar bycia z innymi. Ten okres liturgiczny szczególnie lubią dzieci. Bóg w osobie Jezusa schodzi na Ziemię i jest taki malutki i bliski.
Właśnie w tym czasie przypominamy sobie tamte wydarzenia, niejako na żywo, odgrywając je w jasełkach. W naszej szkole stały się one tradycją. Także w tym roku nasi uczniowie przygotowali i przedstawiali dla całej społeczności szkolnej pełne wzruszeń i radości jasełka. Dziękujemy naszym małym artystom, a także tym wszystkim, którzy przyczynili się do ich powstania.
Uczniowie klas młodszych naszej szkoły brali udział w "Koncercie kolęd" przygotowanym i przeprowadzonym przez muzyków z Filharmonii Lubelskiej.
Jednym z punktów programu było wspólne śpiewanie kolęd, co sprawiło dzieciom dużo radości.
Panie pracujące w bibliotece: Małgorzata Jasińska i Elżbieta Żywicka przeprowadziły wśród uczniów klas trzecich konkurs literacki: "Czy znasz "Kajtkowe przygody"? Miał on na celu sprawdzenie znajomości lektury, zwrócenie uwagi na los zwierząt oraz kształcenie umiejętności kojarzenia i sprawnego udzielania informacji. Test rozwiązywało 31 osób z klas III a i III b.
Julia Głowacka - III a, Melania Nowicka - III a, Ilona Turowska - III a, Filip Kozera - III a, Magdalena Urban - III b. |
Do klas 0 A i I A przyszedł dawno oczekiwany Mikołaj. Jego piękny, czerwony strój, laska i długa broda na początku u niektórych uczniów wzbudziły niepokój. Znikł on jednak, gdy niezwykły gość rozpakował worek z prezentami. Znalazły się w nim klocki "Lego", torebeczki i słodycze. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i doskonale się bawili. Dziękując Mikołajowi za przybycie, uczniowie z klasy 0 A zaprezentowali przedstawienie pt. "Santa Claus".
W tym dniu odbyło się propagujące czytelnictwo przedstawienie pt. "Stan chorobowy". Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Wilk i inne literackie postaci zachęcały do czytania bajek i baśni.
Panie Małgorzata Jasińska i Elżbieta Żywicka przeprowadziły konkurs literacko-plastyczny dla kl. IV-VI: "Wypada nie wypada, czyli savoir - vivre dla nastolatków". Do jego celów należało: propagowanie zasad kulturalnego zachowania się uczniów w każdych okolicznościach - w szkole i poza nią oraz rozwijanie zdolności plastycznych dzieci. Test rozwiązywało 16 osób z klas IV-VI.
Laureat | Grzegorz Wac kl. 5b |
wyróżnienia | Adam Cegłowski kl.5a Bartek Mitura kl. 5b Piotr Koźmala kl. 5b |
Organizacją konkursu plastycznego zajmowała się pani Ewa Szewczyk. Najlepsi w tej części konkursu okazali się:
I miejsce | Małgorzata Ząbek - IV b Marek Krzyżanowski - V b |
II miejsce | Katarzyna Kłyś - IV a Justyna Krzysiak - V b |
III miejsce | Katarzyna Hołowiecka - IV a |
Wyróżnione prace wyeksponowano na gazetce pokonkursowej, a dyplomy i wyróżnienia wręczone zostaną na apelu podsumowującym I semestr.
W tym dniu odbyło się propagujące czytelnictwo przedstawienie pt. "Stan chorobowy". Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Wilk i inne literackie postaci zachęcały do czytania bajek i baśni.
Inscenizację przygotowały panie pracujące w świetlicy: Anna Paderewska i Maryla Wielgus zajęły się recytacją wierszy, Wiesława Aspras - piosenkami, Luiza Jurak i Ewa Szewczyk - kostiumami i dekoracją. Przedstawienie obejrzały klasy 0 -III wraz z wychowawczyniami.
Klasy 0 A i I A wybrały się na wycieczkę na dworzec kolejowy. Jeden z ojców - pracownik PKP pokazał uczniom wiele ciekawych miejsc, zazwyczaj niedostępnych dla "zwykłych" podróżnych. Dzieci zobaczyły m.in. pokój monitoringu dworca, stanowiska pracy dyżurnego ruchu oraz megafonistki, która zapowiada pociągi. Bardzo zaciekawiła wszystkich hala napraw lokomotyw spalinowych oraz obrotnica do zmiany kierunku jazdy lokomotyw. Największą atrakcją była jednak możliwość wejścia i obejrzenia w środku starego parowozu, który przez wiele lat pracował ciągnąc pociągi pospieszne, a teraz upamiętnia 111 lat pracy parowozów w Lokomotywowni Lublin. Na koniec wszyscy uczestnicy wyprawy dostali prezenty na pamiątkę wizyty w lubelskiej PKP. Według uczestników wycieczki, była ona bardzo udana i sprawiła wszystkim wiele radości.
Klub Osiedlowy "Łęgi" ogłosił konkurs plastyczny pt. "Letnie krajobrazy - wakacyjne przygody". Wzięli w nim udział uczniowie pani Ewy Szewczyk z klas IV-VI.
I miejsce zdobyła uczennica klasy VI b - Anna Boryga. Otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową.
Panie Małgorzata Jasińska i Elżbieta Żywicka, pracujące w bibliotece, wspólnie z nauczycielami świetlicy szkolnej przeprowadziły konkurs czytelniczy i plastyczny dla kl. I-III: PTASIE RADIO NADAŁO. Popularyzował on twórczość Juliana Tuwima, propagował czytelnictwo wśród uczniów, kształtował wyobraźnię plastyczną dzieci, ich wrażliwość estetyczną, promował również ich twórczość. W konkursie czytelniczym uczestniczyły 22 osoby. Bezbłędnie rozwiązało test 13 osób (uzyskały maksymalną liczbę punktów - 11).
KONKURS PLASTYCZNY
Odbył się również 25 października 2006. Wzięło w nim udział 16 uczniów. Prace oceniono i wręczono nagrody. Pochodziły one zasobów świetlicy.
W tych dniach biblioteka przeprowadziła konkurs Mądrej głowie... - przeznaczony dla uczniów klas IV - VI. Sprawdzał on znajomość powiedzeń i przysłów polskich, budził zainteresowanie językiem ojczystym oraz kulturowym poradnikiem, jakim są przysłowia i ich praktyczna użyteczność.
W konkursie uczestniczyło dwadzieścia jeden osób. Nikt nie rozwiązał testu bezbłędnie. Laureaci otrzymali wyróżnienia - dyplomy. Najwyższą liczbę punktów (17/18) uzyskali: MAREK KRZYŻANOWSKI - klasa V b, GRZEGORZ WAC - klasa V b.
Klasy III a i III b wraz z wychowawczyniami - paniami Ewą Woźniak i Mariolą Wójcik, wybrały się na wycieczkę do Motycza Leśnego. Uczestniczyły tam w warsztatach przyrodniczych, których celem było utrwalenie wiadomości o lesie, występującej w nim roślinności oraz jego mieszkańcach. Podczas spaceru po lesie dzieci zbierały liście. Wykorzystały je podczas wykonywania zielników. Następnie uczniowie odbyli spacer na pole, gdzie obserwowali jesienne prace rolników i rośliny ozime.
W kuchni dzieci miały możliwość samodzielnego wykonywania bułeczek i dekorowania ich dżemem lub serem. Po upieczeniu w piecu było to ich danie na podwieczorek.
Wiele przyjemności uczestnikom wyprawy do Motycza sprawiło spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, gry i zabawy na placu zabaw, gra w siatkówkę i piłkę nożną. Do domu wszyscy wracali pełni niezwykłych wrażeń.
Z okazji Dnia Nauczyciela została zaprezentowana inscenizacja słowno-muzyczna pt. "Umówmy się na spotkanie". Przygotowały ją panie ze świetlicy. Anna Paderewska i Maria Wielgus pracowały z dziećmi nad recytacją wierszy, nad piosenkami - Wiesława Aspras, a dekoracjami i wykonaniem serduszek dla nauczycielek - Luiza Jurak i Ewa Szewczyk. Montaż przedstawiono uczniom i nauczycielom z klas 0-III.
W tym dniu w szkolnej bibliotece odbyła się loteria fantowa. Jej organizacją zajęły się panie Małgorzata Jasińska i Elżbieta Żywicka.
Fanty zbierano przez dwa lata. Były nimi maskotki ofiarowane przez dzieci. Wszystkie losy wygrywały. Każdy z nich kosztował 1 zł. Pieniądze uzyskane z loterii - 141 zł organizatorki przeznaczyły na zakup książek do biblioteki.
W lubelskim ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród zwycięzcom ogólnopolskiego konkursu "Zachowaj trzeźwy umysł". Wśród nagrodzonych byli uczniowie VI c, którzy wykonali pod kierunkiem wychowawczyni, pani Ewy Zielińskiej, pracę zbiorową. W nagrodę otrzymali z rąk prezydenta miasta radiomagnetofon i pięciokilowy kosz cukierków.
Konkurs miał trzy cele: promowanie zachowań prospołecznych i prozdrowotnych, przeciwdziałanie używania alkoholu, narkotyków oraz stosowania przemocy, a także promocję sportu jako alternatywy wobec patologii.
To dzień, w którym odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2006/07. Została ona poprzedzona mszą świętą w kościele św. Jadwigi. Celebrował ją arcybiskup Józef Życiński. Wygłosił on kazanie na temat systemu wartości, jakimi powinien się kierować każdy człowiek. Mszy towarzyszył śpiew chóru III LO i poczty sztandarowe większości gimnazjów i liceów lubelskich.
Następnie wszyscy zaproszeni goście przeszli do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 52, która była gospodarzem uroczystości. Na sali byli obecni: prezydent Lublina - Andrzej Pruszkowski, wojewoda lubelski - Wojciech Żukowski, kurator oświaty, przedstawiciel ministra edukacji oraz reprezentanci lubelskich wyższych uczelni.
Na początku uroczystości wprowadzono poczty sztandarowe wszystkich szkół i odegrano hymn państwowy. Następnie odczytany został list ministra edukacji. Potem zabrał głos wojewoda lubelski, a w dalszej części spotkania prezydent wręczył nominacje dyrektorom szkół i placówek oświatowych. Wśród nich był dyrektor naszej szkoły - pan Jerzy Kolowca.
Kolejnym elementem uroczystości było wręczenie stypendiów najlepszym uczniom lubelskich szkół. W tym gronie znalazł się uczeń naszej szkoły - Sebastian Dudek. Uroczystości zakończyły się prezentacją programu artystycznego w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 52.
Takimi słowami witali uczniowie klas czwartych swoich najmłodszych kolegów, którzy dzisiaj stali się uczniami naszej szkoły. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie zgromadzili się uczniowie, rodzice i zaproszeni goście. Pani dyrektor Genowefa Kalitka bardzo serdecznie przywitała uczniów klas pierwszych i ich wychowawczynie: Annę Baran, Mariannę Szymańską i Grażynę Mączkę.
Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie, w czasie którego pierwszacy obiecali być dobrymi uczniami, kolegami i Polakami. Po złożeniu przyrzeczenia pani dyrektor dotykając długim piórem ramion kolejne dzieci pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 42. Każde z nich otrzymało też pamiątkowy dyplom.
Po tych podniosłych chwilach nastąpiła część artystyczna, przygotowana przez uczniów klasy I "a" i ich wychowawczynię - panią Annę Baran. Uczniowie wierszem i piosenką wyrażali swoją radość z powodu tego, że już są uczniami naszej szkoły.
Miejmy nadzieję, że to miłe uczucie zostanie w nich aż do ostatniego dnia pobytu wśród nas, do momentu kiedy to jako absolwenci naszej szkoły opuszczą jej mury.
Życzymy im samych sukcesów.