Z życia szkoły


2005 / 2006Wycieczka do Kozłówki i Leonowa

Pod koniec roku szkolnego uczniowie klasy II a wraz z rodzicami i wychowawczynią - panią Ewą Woźniak, udali się na wycieczkę do Kozłówki i Leonowa. Jednym z głównych celów podróży było zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego w Kozłówce. Uczniowie obejrzeli wnętrze i wystrój pomieszczeń w pałacu Zamoyskich, a także usytuowaną obok kaplicę. Spacerując po parku podziwiali piękną roślinność, bawili się przy fontannie oraz zachwycali widokiem dumnie przechadzających się pawi.

W drodze powrotnej odwiedzili mini zoo w Leonowie. Zobaczyli tam różne zwierzęta, między innymi: strusie afrykańskie, lamy, kangura, osiołki. Poznali ciekawostki dotyczące ich życia, jak również sposobu odżywiania.

Dużą atrakcją było dla dzieci wspólne pieczenie kiełbasek, jak też gry i zabawy na świeżym powietrzu na placu zabaw. Dzieci wróciły do Lublina szczęśliwe, z ogromnym bagażem wrażeń i miłych wspomnień. Pobyt w Kozłówce był żywą lekcją historii, a czas spędzony w zoo przyniósł mnóstwo informacji środowiskowo-przyrodniczych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Festyn "Żegnaj szkoło! Witajcie wakacje!"

23 CZERWCA 2006

W promieniach upalnego, czerwcowego słońca rozpoczął się festyn, który dał możliwość zabawy uczniom naszej szkoły, jak również innym mieszkańcom osiedla. Został on zorganizowany przez nauczycieli oraz rodziców skupionych w Stowarzyszeniu wspierającym rozwój naszej placówki. Wśród wielu celów, jakie przyświecały spotkaniu obok budynku naszej szkoły, była chęć zdobycia funduszy na zakup sztandaru.

Były śpiewy, tańce, zawody sportowe, malowanie na sztalugach, ale też malowanie twarzy, czyli wszystko, co służy czystej zabawie i nie podlegało już nauczycielskiej ocenie, bo przecież rozpoczęły się wakacje. Było coś dla ducha, ale też dla ciała: różne łakocie ofiarowane przez sponsorów.

Uczniowie mieli tez możliwość pochwalenia się swoimi talentami i wiedzą w podczas licznych występów i konkursów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

"Bo mnie jest szkoda szkoły..."

22 CZERWCA 2006

"Bo mnie jest szkoda szkoły...". Tak być może myślał niejeden szóstoklasista uczestniczący w uroczystości zakończenia roku szkolnego. To chwila pożegnania z miejscem, gdzie spędziło się sześć lat, nauczycielami oraz z kolegami, z którymi łączyły wspólnie lekcje, przerwy, klasówki, wycieczki i ... Uroczystość rozpoczęła mszą świętą się w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu. Następnie w amfiteatrze odbyło się wręczenie świadectw, nagród, listów pochwalnych dla rodziców.

Zgromadzeni w amfiteatrze mogli wysłuchać piosenek śpiewanych przez chór szkolny przygotowany przez pana Piotra Bauma. Obejrzeli również program artystyczny w wykonaniu uczniów klas szóstych, pracujących pod kierunkiem pań: Agnieszki Adamczyk i Renaty Motyki.


Podsumowanie mijającego roku szkolnego

20 CZERWCA 2006

Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Marzeny Ziółkowskiej przeprowadził apel poświęcony podsumowaniu mijającego roku szkolnego. Podczas jego trwania przedstawiciele klas zaprezentowali osiągnięcia poszczególnych oddziałów. Wręczono również nagrody zwycięzcom konkursów wewnątrzszkolnych oraz konkursu matematycznego "Kangur".

Dyrektor - Jerzy Kolowca wręczył dyplomy uczniom, którzy zdobyli tytuł "Najlepszy z najlepszych". Otrzymali je: Magdalena Sobiecka z klasy IV a, Sebastian Dudek z klasy V a i Elżbieta Ziemba z VI d.

Apel ubarwił występ uczniów uczęszczających do świetlicy. Pracujące tam panie przygotowały z nimi przedstawienie "Eko - Kapturek".


Dzień Matki i Ojca

19 CZERWCA 2006

Uczniowie klasy II a świętowali Dzień Matki i Ojca. Z tej okazji dzieci, pod kierunkiem wychowawczyni - Ewy Woźniak, przygotowały dla swoich kochanych rodziców montaż słowno - muzyczny. Składały się na niego piosenki, tańce oraz wiersze, których tematem było to wyjątkowe, radosne święto. Rodzice otrzymali również od swoich pociech własnoręcznie wykonane prezenty. Po przedstawieniu cała klasowa rodzinka zebrała się na słodkim poczęstunku.


Międzyszkolny konkurs na piosenkę o Lublinie

13 CZERWCA 2006

Natalia Gryglicka - uczennica klasy V b zajęła II miejsce w "Międzyszkolnym konkursie na piosenkę o Lublinie". Wykonywała ją w muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim podczas Scholariów, które odbyły się w ramach obchodów Dni Lublina. Natalię do występu przygotował jej nauczyciel muzyki - pan Andrzej Cękała.


Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny

2 CZERWCA 2006

"Lubelszczyzna - jeden z najpiękniejszych regionów Polski,
kusi magią krajobrazu, urzekającymi zabytkami,
niepowtarzalna atmosferą malowaną kolorami zmieniającej się przyrody.
Tu żyją i tworzą wspaniali artyści".

Te słowa były przesłaniem Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Plastycznego organizowanego przez Gimnazjum nr 14. Uczennica naszej szkoły - Katarzyna Ząbek zajęła w nim II miejsce w kategorii recytatorskiej. Do konkursu przygotowała ją pani Janina Królikowska-Zwolanek


Dzień Sportu

2 CZERWCA 2006

Zamiast nauki - zajęcia na boisku "Budowlanych". Tak nasi uczniowie spędzili Dzień Sportu rywalizując między sobą w różnorodnych konkurencjach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Zgromadzeni: uczniowie poszczególnych klas i nauczyciele wysłuchali apelu Szkolnego Związku Sportowego. Następnie pani Grażyna Grudzień przedstawiła osiągnięcia sportowe naszych uczniów.

Oto wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Klasy pierwsze
I miejsce - I a
II miejsce - I b
Klasy drugie
I miejsce - II a
II miejsce - II b
Klasy trzecie
I miejsce - III b
II miejsce - III a
Klasy czwarte
I miejsce - IV a
II miejsce - IV b
Klasy piąte
I miejsce - V a
II miejsce - V c
III miejsce - V b
Klasy szóste
I miejsce - VI d
II miejsce - VI c
III miejsce - VI b
IV miejsce - VI a

"Zielona Szkoła"

22-26 MAJA 2006

Klasy piąte uczestniczyły w "Zielonej Szkole" w Lasach Janowskich. Uczniowie poza zajęciami lekcyjnymi: językiem polskim, historią, matematyką, przyrodą, wychowaniem fizycznym, muzyką, plastyką przeżyli wiele atrakcji: jeździli konno, przedzierali się przez gąszcz drzew samochodem terenowym, przemierzyli ścieżkę rowerową, śledzili ślady bobrów, rywalizowali podczas zawodów sportowych, bawili się na dyskotekach, śpiewali przy ognisku. Zwiedzili kościółek w Momotach Górnych, odwiedzili znane z walk partyzanckich Porytowe Wzgórze, obejrzeli wystawę w Muzeum Przyrodniczym, jak również przewędrowali pieszo wiele kilometrów, podczas których poznawali roślinność, zwierzęta oraz historię regionu lubelskiego. Mieli możliwość integrowania się z innymi piątoklasistami podczas wspólnych zajęć lekcyjnych, sportowych i w czasie wolnym od nauki. Nie obyło się bez rywalizacji w czasie zawodów sportowych, jak też konkursu na najlepszy wiersz i rysunek. Podczas "Zielonej Szkoły" zajęcia z uczniami przeprowadzili: Piotr Czaban, Grażyna Grudzień, Ewa Pawlak, Barbara Pietrasiewicz, a w dwu ostatnich dniach pobytu również Urszula Czaban i Rafał Kołodziejczyk.


II edycja Konkursu Matematycznego

23 MAJA 2006

W II edycji Konkursu Matematycznego dla uczniów klas szóstych organizowanym przez Gimnazjum nr 7 brało udział 165 uczniów szkół podstawowych. Dyplomy i nagrody za celujące i bardzo dobre wyniki otrzymali również uczniowie naszej szkoły.


Konkurs na kostium inspirowany twórczością K.I.Gałczyńskiego

MAJ 2006
klasa 1
Ula Grzesiak I a ("Strasna żaba"-żaba)I miejsce
klasa 2
Ewelina Story II a ("Strasna żaba"-żaba)I miejsce
klasa 3
Paulina Kudła III a ("Wróbla Wielkanoc" - drzewo wielkanocne)I miejsce
Iza Kośmiej II a("Na śmierć motyla" - motyl)II miejsce
Kasia Radomska III a (Ogórek - "Dlaczego ogórek nie śpiewa?")II miejsce
Iwonka Mirosław III b (pani w kapeluszu )III miejsce
klasa 4
Ola Kośmiej IV a (wrona )I miejsce
Sylwia Ferańska IV a (wrona)II miejsce
Karolina Ćwikła IV a (matka - "Spotkanie z matką")III miejsce
klasa 5
Ewa Bączyńska V c ("Kroniki Olsztyńskie" - lato)I miejsce
Agnieszka Stosio V b (Hermenegilda Kociubińska)II miejsce
Karolina Włodarczyk V b ("Wrony na drzewie" - wrona)II miejsce
Iza Koczy V b (Hermenegilda Kociubińska)II miejsce
Natalia Gryglicka V b (Hermenegilda Kociubińska)II miejsce
Michał Radomski V a ("Pieśń o żołnierzach z Westerplatte" - żołnierz)II miejsce
Marta Mirosław V a, Diana Omelaniuk V a ("Sen psa" - pies i jego sen)II miejsce
Anna Chomik V b ("Strasna żaba"-żaba)III miejsce
Paulina Krupa V a ("Strasna żaba"-żaba)III miejsce
Sara Budzyńska V a ("Strasna żaba"-pani)III miejsce
Marlena Gawron V c (matka - "Spotkanie z matką")III miejsce

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Koncert Laureatów

12 MAJA 2006

W tym dniu odbył się w naszej szkole Koncert Laureatów Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Swoje interpretacje utworów patrona naszej szkoły prezentowali recytatorzy wyłonieni w eliminacjach. Honorowym członkiem jury była pani Kira Gałczyńska. Obok niej w komisji zasiadali: pani Elżbieta Rojek, pan Zbigniew Dmitroca i pan Mieczysław Wojtas.

Reprezentantka naszej szkoły - uczennica pani Janiny Królikowskiej-Zwolanek - Kasia Ząbek za interpretację utworu "Koń w teatrze" otrzymała Nagrodę II Stopnia.


Kira Gałczyńska

12 MAJA 2006

Naszą szkołę, już kolejny raz, odwiedziła pani Kira Gałczyńska. Reprezentanci uczniów przywitali naszego gościa kwiatami, złożyli również wiązankę pod tablicą patrona szkoły. W kolejnej części spotkania dzieci przygotowane przez panie Hannę Adamczyk i Janinę Królikowską-Zwolanek przedstawiły program, na który składały się utwory autora "Zielonej Gęsi". Dużo emocji wśród zgromadzonych na sali gimnastycznej wzbudziła możliwość zadawania pytań najbliższej Konstantemu Ildefonsowi Gałczyńskiemu osobie. Odpowiedzi udzielane przez gościa były okazją wzbogacenia wiedzy o poecie i jego życiu. Tradycją stało się to, że przy każdej kolejnej wizycie pani Kira Gałczyńska podpisuje książki przeznaczone dla naszych absolwentów. Tak było i tym razem. Tomiki poezji uczniowie klas szóstych otrzymują w dniu zakończenia szkoły.


podsumowanie konkursów przedmiotowych

8 MAJA 2006

Podczas oficjalnej gali na KUL odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2005/06 dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego. Brały w niej udział uczennice naszej szkoły: Katarzyna Ząbek i Elżbieta Ziemba wraz ze swoimi nauczycielkami: Genowefą Kalitką i Janiną Królikowską-Zwolanek oraz dyrektor szkoły - Jerzy Kolowca.


eliminacje do XII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.I.Gałczyńskiego

5 MAJA 2006

Podczas eliminacji do XII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.I.Gałczyńskiego swoje recytatorskie umiejętności ujawniali uczniowie z dziewiętnastu szkół. Naszą szkołę reprezentowały, przygotowywane przez panią Janinę Królikowską-Zwolanek, Katarzyna Ząbek recytująca wiersze "Koń w teatrze" i "Balladę o trzęsących się portkach" oraz Ewa Piotrowska, która wykonała "Gdybym miał jedenaście kapeluszy" i "Skromność". Do Koncertu Laureatów komisja w składzie: Elżbieta Rojek, Zbigniew Dmitroca i Mieczysław Wojtas zawalifikowała Kasię Ząbek.


Konkurs "Skojarzenia"

26 KWIETNIA 2006

Nauczyciele pracujący w szkolnej bibliotece przeprowadzili konkurs dla klas szóstych pod tytułem Skojarzenia. Jego celami były: popularyzacja lektur szkolnych, przypomnienie i utrwalenie treści utworu - jego głównych wątków, postaci, a także: tytułu i autora. Konkurs pisały 43 osoby. Wszystkie prawidłowe odpowiedzi podała Agata Malesa z klasy VI a. Otrzymuje ona - jako zwycięzca - nagrodę książkową. Dyplomy - wyróżnienia trafią do: Michała Kamińskiego - kl. VI d, Tomka Spryszaka - kl. VI d, Michała Wójcika - kl.VI c.
Konkurs opracowano na podstawie - "Biblioteka w Szkole" 02/2006


"Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata"

26 KWIETNIA 2006

dyplomTego dnia odbyło się w Szkole Podstawowej nr 23 wręczenie nagród połączone z wernisażem IV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod honorowym patronatem lubelskiego Kuratora Oświaty - "Polscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata". Na konkurs wpłynęły 453 prace plastyczne, wśród nich ucznia klasy IV b - Mateusza Chęcia, który otrzymał wyróżnienie. Jego opiekunką była pani Ewa Szewczyk.


konkurs "Mix"

KWIECIEŃ 2006

W naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs "Mix", sprawdzający umiejętności z języka angielskiego. Wzięło w nim udział 56 osób z klas IV - VI.

Wśród czwartoklasistów Agnieszka Gziut zajęła czwarte miejsce w kraju. Wyróżnienia otrzymali: Karolina Ćwikła, Magda Sobiecka, Monika Kozieł, Paweł Zaborski, Bartek Mitura i Radosław Kasperski. Najlepszy piątoklasista z naszej szkoły to Michał Kosikowski z klasy V c - czwarte miejsce w kraju. Wyróżnienia otrzymali Krzysztof Królikowski i Sebastian Dudek z klasy V a. Spośród uczniów klas szóstych na wyróżnienie zasłużyli: Marta Czaban, Krzysztof Rusak, Milena Jankowska, Michał Sawa i Piotr Porębski.


KONKURS - "ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ K.I.GAŁCZYŃSKIEGO

24 KWIETNIA 2006

Drużyny składające się z uczniów klas IV-VI prezentowały swoją wiedzę dotyczącą życia i twórczości patrona szkoły. Organizacją konkursu zajęła się pani Janina Królikowska-Zwolanek.

 • Klasy IV:
  I miejsce - IV a - Karolina Ćwikła, Sylwia Ferańska, Paweł Zaborski
  II miejsce - IV b
 • Klasy V:
  I miejsce - V b- Rafał Bakalarczyk, Mateusz Kosik, Krzysztof Ziemba
  II miejsce - V c,
  III miejsce - V a
 • Klasy VI:
  I miejsce - VI c - Marta Czaban, Nina Hetmańska, Michał Wójcik
  II miejsce - VI d,
  III miejsce - VI a,
  IV miejsce - VI b

 • Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych Miasta Lublina

  19 KWIETNIA 2006

  Podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych Miasta Lublina w mini siatkówce dziewcząt uczennice z klas piątych zdobyły III miejsce. W skład reprezentacji szkoły wchodziły:

 • Sara Budzyńska - kl. V a
 • Kamila Gębała - kl. V c
 • Dominika Grzesiak - kl. V c
 • Karolina Kopiel - kl. V a
 • Paulina Maluga - kl. V c
 • Opiekunką grupy była pani Grażyna Grudzień

  "Loteria Wielkanocna"

  6 - 12 KWIETNIA 2006

  W dniach 6-12 kwietnia odbyła się w naszej szkole "Loteria Wielkanocna". Dochód uzyskany podczas jej trwania zostanie przeznaczony na zakup nowego sztandaru szkoły. Fantami były przedmioty wykonane przez uczniów na zajęciach plastyki i techniki: kartki świąteczne, stroiki, pisanki. Sprzedano losy na sumę 367 złotych. Organizacją loterii zajęły się panie Ewa Szewczyk i Anna Czajka.


  "Bądź bezpieczny na drodze"

  7 KWIETNIA 2006dyplom

  W hali widowiskowo - sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej III Wojewódzkiego Konkursu Szkolnego "Bądź bezpieczny na drodze", zorganizowanego pod patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie. Jacek Kochaniec z klasy IV a - uczeń pani Ewy Szewczyk, za zadanie wytwórcze z techniki, został laureatem tego konkursu.

   

   

   

   


  Konkurs Ortograficzny

  5 KWIETNIA 2006

  LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

  KLASY IV
  Mistrz OrtografiiPaweł Omiotek - IV a
  I miejsceMarek Krzyżanowski - IV b
  II miejsceMateusz Lichman - IV a
  III miejsceWeronika Dobrzyńska - IV a
  Magdalena Sobiecka - IV a

   

  KLASY V
  Mistrz OrtografiiSebastian Dudek - V a
  I miejsceMichał Kosikowski - V c
  II miejsceAnna Chomik - V b
  III miejsceEwa Bączyńska - V c

   

  KLASY VI
  Mistrz OrtografiiMarta Czaban - VI c
  I miejsceMałgorzata Kosińska - VI b
  II miejsceKatarzyna Ząbek - VI d
  Elżbieta Ziemba - VI d
  Tomasz Spryszak - VI d
  III miejsceAgata Malesa - VI a

   

  Organizacją konkursu w klasach IV zajęła się pani Janina Królikowska-Zwolanek, w klasach V - Barbara Pietrasiewicz, a w VI - Iwona Gładkowska-Skrobas.


  Szkolny Konkurs Plastyczny

  KWIECIEŃ 2006

  Po raz kolejny odbył się, organizowany w tym roku przez panią Ewę Szewczyk, Szkolny Konkurs Plastyczny polegający na narysowaniu ilustracji do wybranego wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

  I miejsce

   

  II miejsceIII miejsce


  PRZY WIELKANOCNYM STOLE W KLASIE II A

  KWIECIEŃ 2006

  Pobyt w szkole, to nie tylko nauka i zabawa, ale także wspólne przeżywanie i pielęgnowanie naszych polskich tradycji. Dzieci z klasy II a wraz z wychowawczynią - panią Ewą Woźniak, często obchodzą różne klasowe uroczystości. Tuż przed Wielkanocą realizowano zagadnienie programowe - "Na wielkanocnym stole kolor miesza się z kolorem". Uczniowie przynieśli do klasy różne ozdoby świąteczne do dekoracji stołu, słodycze, ciasta, napoje. Począwszy od nakrycia stołu białym obrusem, aż po ustawienie elementów dekoracyjnych i różnych smakołyków, wszystkie czynności były wykonywane przez dzieci. Pracami kierowała wychowawczyni oraz jedna z mam - pani Barbara Adamowicz. Przy pięknie nakrytym i zastawionym stole uczniowie rozmawiali o świątecznych przygotowaniach w ich domach, a także o tradycjach i zwyczajach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Następnie w "klasowej rodzinie" dzielono się jajkiem, składano sobie życzenia i częstowano się łakociami: babami, mazurkami, makowcami i wiosennymi kanapkami. Na pożegnanie każde z dzieci otrzymało czekoladowego zajączka i kolorową pisankę.

  Wielkanoc klasy IIaWielkanoc klasy IIa


  konkurs "Legendy lubelskie"

  MARZEC 2006

  Uczniowie klasy "0 a" wykonali, pod kierunkiem wychowawczyni - pani Anny Baran, prace plastyczne na konkurs "Legendy lubelskie". Został on zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury. Spośród 414 prac, które wpłynęły na konkurs, jury wyłoniło 96. Laureatami zostali również uczniowie z naszej szkoły. Autorami wyróżnionych prac są: Milena Zagozdon, Agnieszka Spryszak i Michał Mirosław. Rysunki można obejrzeć w Galerii Po Schodach w Sali Belkowej i Głównej.


  Przegląd Zespołów Aerobikowych Szkół Podstawowych

  31 MARCA 2006

  dyplomW III Przeglądzie Zespołów Aerobikowych Szkół Podstawowych naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły:

 • Zespół I: Natalia Gryglicka, Angelika Story, Marta Świderska, Karolina Włodarczyk z klasy V b oraz Katarzyna Pawłowska, Aneta Próchno z klasy V a.
 • Zespół II: Anna Boryga, Anna Chomik, Iza Koczy, Dominika Majchrowska, Agnieszka Stosio i Beata Surma z klasy V b.

 • Uczennice do przeglądu przygotowała pani Grażyna Grudzień.

   


  Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Krajów Unii Europejskiej

  28 MARCA 2006

  W Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Krajów Unii Europejskiej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 23 wzięło udział dwadzieścia szkół z terenu Lublina i okolic. Naszą szkołę reprezentowały dwie osoby przygotowywane przez panią Renatę Motykę: Milena Jankowska i Michał Sawa z klasy VI d. W kategorii wierszy w języku angielskim Milenka zajęła II miejsce. Recytowała wiersz W. Shakespeara "Age and youth". Michał otrzymał dyplom uznania za udział w konkursie.


  Liczby i natura

  17 MARCA 2006

  dyplomNagroda

  II edycja konkursu dla szkół podstawowych "Liczby i natura" zorganizowana przez Gimnazjum nr 8 w Lublinie. Konkurs składał się z 3 części: "Kto pierwszy ten lepszy", Va Bank i zgadywanki przyrodnicze. Udział wzięły 4 szkoły podstawowe - my zajęliśmy II miejsce.

   

   


  "Wiem, bo czytam"

  6 MARCA 2006

  Panie Małgorzata Jasińska i Elżbieta Żywicka przeprowadziły konkurs "Wiem, bo czytam". Jednym z jego celów było sprawdzenie ogólnej kultury czytelniczej uczniów (poruszanie się w świecie książek) oraz znajomości i umiejętności posługiwania się warsztatem informacyjnym biblioteki.

  W konkursie wzięły udział 23 osoby. Maksymalną ilość punktów - 19 uzyskał Michał Adamski z klasy VI c. Zwycięzca otrzymał nagrodę książkową. Dyplomy - wyróżnienia trafiły do Michała Kamieńskiego z klasy VI d oraz Tomka Spryszaka z klasy VI d (obaj uzyskali po 17 punktów).


  "Poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w oczach dzieci"

  MARZEC 2006

  Wyniki Szkolnego Konkurs Plastycznego "Poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w oczach dzieci" w klasach 0 -III. Prace oceniała komisja w składzie: pani Anna Baran i pani Mariola Wójcik.


  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - "Tęcza"

  LUTY 2006

  Wzięło w nim udział piętnastu uczniów z naszej szkoły. Jego organizatorem była ASP w Warszawie. Do celów konkursu należało: rozwijanie wrażliwości estetycznej, aktywizacja miłośników sztuk pięknych wśród młodzieży. Lista wyróżnionych prac indywidualnych: Beata Surma - 5 b, Aleksander Korfanty - 5 b, Marta Mirosław - 5 a, Dominik Warowny - 5 a, Anna Boryga - 5 b. Laureatów do konkursu przygotowała pani Ewa Szewczyk.

  Prace można obejrzeć w galerii


  Dni Otwarte

  24 LUTEGO 2006

  Z przyjemnością powitaliśmy w naszej szkole zaproszonych gości: przyszłych uczniów oraz ich rodziców. W czasie Dnia Otwartego poznawali oni warunki, jakimi dysponuje szkoła, jak również mieli możliwość wysłuchania utworów w wykonaniu chóru szkolnego. Obejrzeli występ uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej, wystawiających baśń "Kopciuszek" oraz prezentację programu zespołu aerobikowego. Zapoznawali się z informacjami na temat historii i osiągnięć szkoły z kroniki oraz wyeksponowanych prac uczniowskich.

  Obserwowali też pracę kół zainteresowań: informatycznego, plastycznego oraz muzycznego. Mali goście otrzymali informator prezentujący szkołę i to, co może zaoferować przyszłym uczniom.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć


  Omnibus

  24 LUTEGO 2006

  DyplomSzkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie po raz kolejny zorganizowała konkurs wiedzy ogólnej "Omnibus". W konkursie wzięło udział 40 drużyn.

  Drużyna w składzie: Nina Hetmańska (kl.6c), Katarzyna Ząbek (kl.6d) i Michał Adamski (kl.6c) zajęła III miejsce.

   

   

   

   

   


  23 LUTEGO 2006

  Klasa VI c i VI d wybrały się nad Zalew Zemborzycki, gdzie odbył się kulig po okolicznych lasach. Na miejscu, właściciele restauracji "Marina", przywitali nas gorącą herbatą i bigosem. Po ciepłym posiłku wyszliśmy na plac zabaw, gdzie milo spędzaliśmy czas oczekując na przejazd sańmi. W tym czasie nasi wychowawcy rozpalili ognisko, nad którym piekliśmy kiełbaski.

  Przejazd sańmi trwał godzinę. Podczas przejażdżki wszyscy bawili się znakomicie i śpiewali wiele piosenek. Pod koniec wycieczki byliśmy zmartwieni, że kulig dobiega końca, a zarazem byliśmy szczęśliwi, że tak miło spędziliśmy czas.

  Apel podsumowujący pracę w I semestrze

  16 LUTEGO 2006

  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką - panią Marzeną Ziółkowską - zorganizował apel podsumowujący pracę w I semestrze bieżącego roku szkolnego. Pani dyrektor Genowefa Kalitka przedstawiła wyniki, jakie osiągnęli w tym okresie uczniowie klas IV-VI.

  Reprezentanci klas czwartych, piątych i szóstych odczytali krótkie prezentacje, w których przybliżyli to, co działo się w ich zespołach klasowych. Rozdano również nagrody i dyplomy dla zwycięzców w konkursach:

 • "Radość w kolorze soku owocowego",
 • "Wiem, że to szkodzi"
 • na ekslibris biblioteki naszej szkoły.
 • Apel ubarwił występ zespołów aerobikowych przygotowanych przez panią Grażynę Grudzień.

  przedstawiciele klas 4 i 5przedstawiciele klas 6
  zespół aerobikowyzespół aerobikowy
  nagrodzeni w quizie profilaktycznym nagrodzeni w konkursie


  Konkurs Poezji i Piosenki Angielskiej

  26 STYCZNIA 2006

  W konkursie poezji uczniowie prezentowali wiersze zawarte w podręcznikach do języka angielskiego lub wiersze zasugerowane przez nauczycieli przedmiotu, większość jednak znalazła przykłady poezji samodzielnie.
  W konkursie piosenki uczniowie popisali się nie tylko muzykalnością, lecz także tańcem, pomysłowością w doborze kostiumów. Repertuar przygotowali samodzielnie. Jak co roku, podczas tego konkursu słychać nas było w całej szkole.

  W kategorii klas młodszych zwyciężyli:
  PoezjaPiosenka
  I miejsceMałgorzata ZąbekJędrzej Kukiełka
  Wojtek Wójcik
  Kasia Radomska
  Gabrysia Taczała
  II miejscePaulina KudłaMichalina Sobol
  Karolina Kosińska
  Alicja Michałek
  III miejsceMelania NowickaIgor Krasnopolski
  Karol Adamowicz

   

  W kategorii klas IV - VI zwyciężyli:
  PoezjaPiosenka
  I miejsceMilena JankowskaAnna Chomik
  Agnieszka Stosio
  II miejsceMichał SawaMichał Kosikowski
  Karolina Ćwikła
  III miejsceKatarzyna ZąbekBartek Mitura
  Bartek Seweryn
  Kasia Ząbek
  Ela Ziemba
  Karolina Biszczad

  Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki książkowe ufundowane przez wydawnictwo Longan.


  EKSLIBRIS

  22 STYCZNIA 2006

  Anna ChomikBibliotekarze SP 42: Małgorzata Jasińska i Elżbieta Żywicka, przy współpracy Barbary Pietrasiewicz, Anny Czajki i Ewy Szewczyk przeprowadzili konkurs na ekslibris biblioteki naszej szkoły. Odbył się on w dwu edycjach. W pierwszej wpłynęły 104 projekty. Nie uzyskały one jednak akceptacji komisji. Druga edycja konkursu przyniosła jego rozstrzygnięcie.
  Spośród 31 projektów największe uznanie jurorów zyskała praca Ani Chomik - uczennicy klasy V b. Zaprojektowany przez nią ekslibris będzie zdobił księgozbiór biblioteki oraz nagrody przyznawane uczniom. Laureatce przyznano nagrodę książkową.

  Sylwia ŁomottJacek Kochaniec
  Ewa BączyńskaMagda SobieckaDamian Skiba


  Forum Młodzieży

  20 STYCZNIA 2006

  Klasa V a uczestniczyła wraz z panią Grażyną Grudzień i panem Jackiem Ignasiakiem w Forum Młodzieży organizowanym przez Gimnazjum nr 8 w Lublinie. Jego celem była promocja sportu i związanego z nim zdrowego stylu życia oraz sukcesu. W spotkaniu uczestniczyły piłkarki ręczne oraz Grzegorz Sposób - skaczący wzwyż i jego trener. Goście prezentowali swoje osiągnięcia sportowe oraz opisywali drogę, jaką pokonali, aby osiągnąć sukces. Mówili też o tym, kto inspirował ich do podjęcia treningów i poświęcenia się sportowi.

  W dalszej części spotkania zawodniczki, które grały w piłkę ręczną, pokazały kilka sposobów rzutów. Następnie odbyła się dyskusja o roli zdrowego stylu życia. Uczestnicy Forum Młodzieży mieli możliwość zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z zaproszonymi sportowcami oraz otrzymania od nich autografu.

  Forum MłodzieżyForum MłodzieżyForum Młodzieży


  JASEŁKA

  12 STYCZNIA 2006

  W nastroju Bożego Narodzenia - czasie kolęd i jasełek, odbył się występ uczniów klasy "0 a" przygotowanych przez panią Annę Baran. Inscenizację obejrzeli rodzice oraz szczególni widzowie - dziadkowie, którym ją dedykowano, aby uczcić zbliżające się święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka. Sala gimnastyczna pękała w szwach. Na twarzach aktorów i przybyłych gości widać było wiele emocji. Każdy uczeń grał jakąś rolę. Na scenie pojawili się pasterze, królowie, aniołki, a także Murzynek, Chinki oraz krakowiacy. Wszyscy aktorzy ubrani byli w piękne, kolorowe stroje.

  Występujące dzieci wspaniale zagrały swoje role, a swoim tańcem i śpiewem rozbawiły cała publiczność, za co zostały nagrodzona wielkimi brawami. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia prezentacja ich młodych talentów.


  Rycerze

  3 STYCZNIA 2006

  Tego dnia gościli w naszej szkole rycerze przybyli z Zamku w Gniewie. Pokaz odbył się na sali gimnastycznej, gdzie zgromadzeni uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na inną niż zwykle lekcję historii. Po chwili z ukrycia wyszedł rycerz i gromkim krzykiem przywitał się z nami. Opowiadał o funkcjonowaniu średniowiecznego zamku. Przybliżył nam też zadania pazia i giermka. Po chwili poprosił na środek ucznia klasy trzeciej i ubrał go w strój giermka. Opisał również różne rodzaje dawnych broni: halabardy, topory, miecze.. Następnie zaprosił przed publiczność ucznia klasy piątej. Założył mu zbroję średniowiecznego rycerza. Dowiedzieliśmy się, że była ona bardzo droga, gdyż za jej wartość można było kupić nawet całą wioskę. Następnie nasz gość zaprezentował nam uderzenia w zbroję rycerską. Potem mieliśmy okazję zobaczyć, jak wyglądało pasowanie na rycerza. Później okazało się, że nasz gość to nie tylko miłośnik sztuki rycerskiej, ale też aktor, który grał w "Wiedźminie i "Starej baśni". Spotkanie z rycerzem okazało się wspaniałą lekcją historii. Pomogło nam przenieść się w odległe czasy średniowiecza

  .
  Sebastian Dudek - kl. V a

  JASEŁKA

  22 GRUDNIA 2005

  Po staropolsku "jasła", "jasełka" to zbity z desek żłób, w którym podawano zwierzętom karmę. W późniejszym okresie nazwę "jasełka" zaczęto przypisywać przedstawieniu obrazującemu narodziny Jezusa Chrystusa w betlejemskiej stajence. Obowiązkowym elementem jasełkowego przedstawienia jest żłóbek wypełniony sianem i leżący w nim Jezus. Wokół żłóbka zgromadzeni są Maryja i Józef, aniołowie, Trzej Królowie, pastuszkowie, a czasem i żywe zwierzęta. Czasem nad betlejemską stajenką pokazana jest gwiazda.

  W tym roku z okazji świąt Bożego Narodzenia i w naszej szkole przygotowano takie przedstawienie. Brali w nim udział uczniowie klas od pierwszej do szóstej. Jasełka oglądali nasi szkolni koledzy i rodzice.
  Do jasełek przygotowano stosowne , chociaż skromne dekoracje, a uczestniczący w nich koledzy mieli kostiumy i niezbędne rekwizyty. Wszyscy biorący udział w jasełkach byli mocno stremowani, ale starali się grać swoje role jak najlepiej.
  Według powszechnej opinii tegoroczna prezentacja jasełek była udana. Chcielibyśmy, żeby podobne przedstawienia na różne ważne tematy odbywały się częściej.

  Elżbieta i Krzysztof Ziemba

   


  "KOLĘDY I PASTORAŁKI Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA"

  16 GRUDNIA 2005

  Odbyły się kolejne warsztaty edukacji muzycznej prowadzone przez pracowników filharmonii. Ich temat - "KOLĘDY I PASTORAŁKI Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA" - nawiązywał do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Kontakt z "żywą" muzyką stał się wyjątkową okazja poznania brzmienia i budowy instrumentów oraz procesu ich powstawania.


  "WITRAŻE OKIENNE"

  11 GRUDNIA 2005

  Anna Chomik - II miejsceKlub Osiedlowy "Błonie" organizował konkurs plastyczny pt. "WITRAŻE OKIENNE". Jego celem było rozpowszechnianie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. W kategorii wiekowej 10-12 lat uczennica V b - ANNA CHOMIK zajęła II miejsce.

  Rozdanie nagród odbyło się 11 grudnia w siedzibie Klubu.


  Anna Chomik - wyróżnienie"O pióro Henryka Sienkiewicza"

  8 GRUDNIA 2005

  Uczennica klasy V b - Anna Chomik została laureatką I Międzyszkolnego Konkursu Literacko - Plastycznego "O pióro Henryka Sienkiewicza", organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 38 w związku z rocznicą nadania pisarzowi Nagrody Nobla.

  Tematem wyróżnionej pracy plastycznej był portret wybranego bohatera utworu Henryka Sienkiewicza - Heleny Kurcewiczówny.Podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się 8 grudnia w Domu Kultury przy ul. Wallenroda.


  MIKOŁAJ

  6 GRUDNIA 2005

  Szóstego grudnia to szczególny dzień w roku. Czekają na niego wszystkie dzieci, bo wiedzą, że tego dnia wiele niespodzianek sprawia święty Mikołaj. Tak też było. Do najmłodszych dzieci w naszej szkole, uczęszczających do klasy "O" a, przyszedł święty Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Każde dziecko otrzymało oczekiwany upominek. Były lalki, maskotki, samochody, słodycze. Obdarowani odwdzięczyli się miłemu gościowi piosenkami i wierszykami.

  Spotkanie sprawiło wszystkim wiele radości. Dzieci żegnając Mikołaja zaprosiły go znowu za rok.


  "Wiem, że to szkodzi"

  23 LISTOPADA 2005

  W quizie "Wiem, że to szkodzi" poświeconym tematyce uzależnień i ich profilaktyce, organizowanym przez Komisję Wychowawczo - Opiekuńczą, brały udział trzyosobowe reprezentacje klas IV - VI. Konkurs zakończyła degustacja owoców i jogurtów.
  Testy oceniało jury w składzie: Kazimiera Sitarz, Anna Baran, Agata Stworowska, Luiza Jurak oraz Hanna Adamczyk.

  Wyniki quizu
  klasy IVklasy Vklasy VI
   I miejsce - 4b
  II miejsce - 4a
    I miejsce - 5a
   II miejsce - 5c
  III miejsce - 5b
    I miejsce - 6c
   II miejsce - 6d
  III miejsce - 6a
  IV miejsce - 6b


  "WSTAŃ POLSKO, MOJA..."

  11 LISTOPADA 2005

  Uczniowie klasy V c - przygotowani przez panią Ewę Zielińską oraz chór szkolny, kierowany przez pana Piotra Bauma, zaprezentowali program upamiętniający osiemdziesiątą siódmą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

   

   


  Finał akcji "Tesco dla szkół" 2005

  28 PAŹDZIERNIKA 2005
  Szanowni Państwo
  Z przyjemnością informujemy, że w ostatniej edycji akcji "Tesco dla szkół" nasza szkoła zajęła III miejsce. Nagrodą za zajęcie tego miejsca jest sprzęt sportowy (piłki nożne, piłki do siatkówki plażowej, piłki do koszykówki, 2 kosze do koszykówki).
  Bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie z Państwa strony. Mamy również nadzieję, że w przyszłości możemy liczyć na równie skuteczną pomoc.
  Dyrektor szkoły

   


  "Zapasy na zimę"

  25 PAŹDZIERNIKA 2005

  Uczniowie uczęszczający do świetlicy przedstawili obrazek sceniczny zatytułowany "Zapasy na zimę". Jego tematyka nawiązywała bezpośrednio do zainteresowań dzieci i dotyczyła życia zwierząt.

  W rolę aktorów wcielili się uczniowie z klasy II a:
  Patrycja Baran - WiewiórkaKatarzyna Drozdek - Zajączek
  Sylwia Tarka - PszczółkaIlona Turowska - Dziecko I
  Julia Glowacka - MyszkaWiktoria Orzeł - Dziecko II
   
  z klasy III a:
  Jędrzej Kukiełka - Dziecko IIIOskar Malinowski - Dziecko IV
   
  z klasy III b
  Emil Janiak - Narrator.

  Do występu przygotowały je panie: Anna Paderewska i Agata Stworowska. Nad scenografią i kostiumami pracowały wraz z dziećmi wszystkie panie pracujące w świetlicy. Przedstawienie obejrzeli uczniowie z klas "0" i z klas pierwszych.


  SZLAKIEM JANA PAWŁA II

  21 - 23 PAŹDZIERNIKA 2005

  Dzieci z naszej szkoły wraz z opiekunami: panią Anną Baran, bratem Maciejem, siostrą Patrycją i siostrą Ancillą wzięły udział w pielgrzymce szlakiem Jana Pawła II. Zwiedziły zamek na Wawelu i Starówkę w Krakowie oraz Wadowice - miasto Karola Wojtyły, a w nim Jego dom rodzinny, kościół parafialny oraz salę z pamiątkami ofiarowanymi przez Papieża księżom Pallotynom.

  Dzieci w czasie pielgrzymki modliły się o beatyfikację Jana Pawła II, który - jak same mówiły - inspirował je do odkrywania w sobie licznych talentów artystycznych.

  "Radość w kolorze soku owocowego"

  21 PAŹDZIERNIKA 2005

  Komisja Wychowawczo - Opiekuńcza popularyzując zagadnienia profilaktyczne oraz promując zdrowy tryb życia i aktywność twórczą dzieci zorganizowała dla uczniów klas 0 - III konkurs "Radość w kolorze soku owocowego". Komisja w składzie: Kazimiera Sitarz, Alina Górczyńska oraz Ewa Szewczyk, dokonując analizy złożonych prac wyłoniła zwycięzców i przyznała wyróżnienia.

  Prace wyeksponowano w Małej Galerii Dziecięcej na I piętrze.

  Wyniki
  Klasa 0Klasy I
      I miejsce - Aleksandra Siczek
     II miejsce - Agnieszka Spryszak
     II miejsce - Agnieszka Spryszak
    III miejsce - Mikołaj Uchman
      I miejsce - Maciej Hołowiecki - Ia
     II miejsce - Mateusz Suchodół - Ia
    III miejsce - Małgosia Baran - Ib
  Wyróżnienie - Agata Kawalec - Ia

  Klasy IIKlasy III
     I miejsce - Zuzia Malec - IIa
    II miejsce - Wiktoria Orzeł - IIa
   III miejsce - Sylwia Tarka - IIa
                        i Ewelina Story - IIa
  Wyróżnienie - Noemi Dębowczyk - IIb
     I miejsce - Kasia Kłyś - IIIa
    II miejsce - Iza Kośmiej - IIIb
   III miejsce - Martyna Babiniec - IIIa
                        i Edyta Chodorek - IIIa
  Wyróżnienie - Aleksander Kostka - IIIa

  12 PAŹDZIERNIKA 2005
  Nasza klasa - IV b wybrała się na wystawę znajdującą się w bibliotece UMSC. Na początku zwiedzania przewodnik opowiedział o wyeksponowanych na niej urządzeniach. Mieliśmy okazję zobaczyć różne eksperymenty. Widzieliśmy, jak powstaje prąd. Działo się to, gdy dotykaliśmy kuli. Inne doświadczenie pokazywało jeden duży zbiornik z kilkoma mniejszymi, napełnionym wodą pojemnikami w środku. Kiedy się zakręciło większym, zmieniał się kolor wody w małych. Na wystawie znajdował się także komputer, dzięki któremu można było sprawdzić, jaki będzie lub był układ gwiazd danego dnia. Ujrzeliśmy także różne dziwne liczydła i urządzenia związane z astronomią. Wszystkim podobała się ta wycieczka, bo mogliśmy zobaczyć na żywo atrakcyjne eksperymenty.
  Marek Krzyżanowski - IV b

  "Poznajemy dziedzictwo kulturowe regionu"

  27 WRZEŚNIA 2005

   

  Klasy IVa, IVb, Va i Vc wraz z wychowawczyniami: Janiną Zwolanek, Iwoną Gładkowską-Skrobas, Barbarą Pietrasiewicz i Ewą Zielińską skorzystały z zaproszenia Muzeum Wsi Lubelskiej i wzięły udział w programie edukacyjnym w formie warsztatów. Jego temat brzmiał: "Poznajemy dziedzictwo kulturowe regionu".

  Uczniowie uczestniczyli w zajęciach rzemieślniczych, gospodarskich lub obrzędowych, jakie odbywały się w zagrodzie wiejskiej. Klasy IVa, IVb i Va brali udział w trasie tematycznej - "Przygotowanie tradycyjnego, wiejskiego pożywienia". Mogli się zapoznać ze sposobem wypieku podpłomyków, przemiałem ziarna na żarnach, wyrobem kaszy jaglanej w stępie, rodzajami miar używanymi w życiu codziennym, wyposażeniem wiejskiego sklepiku, sposobem wyrabiania drewnianych łyżek,. Klasy V c obserwowała życie wsi odświętnej: wykonywanie równianek, handel obnośny z dodatkami do stroju świątecznego, powstawanie rzeźby ludowej, tworzenie obrazów na szkle, występ teatru amatorskiego.

  Sposób prezentacji tradycyjnych narzędzi oraz sposobu ich wytwarzania, spotkanie z twórcami ludowymi umożliwił uczniom zapoznanie się z życiem codziennym i sposobami świętowania przez mieszkańców dawnej wsi.

   

   

   

   


  Ślubowanie uczniów klas pierwszych

  19 WRZEŚNIA 2005

  Tego dnia odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych, w której uczestniczyła klasa I a z wychowawczynią panią - Anną Czajką oraz klasa I b z wychowawczynią panią - Haliną Mirosław.

  W obecności rodziców i nauczycieli najmłodsi uczniowie naszej szkoły złożyli przyrzeczenie. Przyjęcie pierwszoklasistów w szeregi uczniowskie poświadczył dyrektor szkoły pan Jerzy Kolowca, pasując ich wiecznym piórem. W dalszej części uroczystości uczniowie klas pierwszych zaprezentowali przygotowany pod kierunkiem wychowawców program artystyczny. Nad przebiegiem uroczystości czuwał prowadzący ją - pan Jacek Ignasiak. Wystrój sali i dekoracje przygotowały pani Ewa Szewczyk, pani Mariola Wójcik i pani Renata Motyka.

  ślubowanie - klasa 1aślubowanie - klasa 1b

  ślubowanie klas 1ślubowanie klas 1ślubowanie klas 1

   

  Początek strony


  Strona główna