Z życia szkoły


2004 / 2005


WAKACJE Z BOGIEM - 2005

wakacje z Bogiem

Od 16 do 27 sierpnia w grupie 30 uczniów naszej szkoły spędzaliśmy wakacyjny czas w Krynicy Górskiej. Mieszkaliśmy w małym domku "OSTOJA" ze śliczną kaplicą i ogrodem. Naszą grupą opiekowali się: brat Grzegorz, brat Maciej, siostra Marzenka, siostra Patrycja i Mateusz. Codziennie rano mieliśmy poranną modlitwę w domowej kaplicy - bez modlitwy w nowy dzień ani rusz. Następnie jedliśmy śniadanie - oczywiście, dziękując Bogu za posiłek. Msza św. była co drugi dzień, przewodniczył jej nasz brat Grzegorz. Z porządkami nie było łatwo. Surowa komisja, w której skład wchodzili brat Maciej i Mateusz, zaglądała nawet do szafy, gdzie o zgrozo, chowaliśmy rzeczy, które nie wzbudzały entuzjazmu podczas kontroli. W pokojach nie mogło zabraknąć kwiatów w wazonie, bo im więcej roślin - tym lepiej.

wakacje z Bogiem

Skoro byliśmy w górach, nie obyło się bez chodzenia po nich. Na pierwszy ogień poszła Góra Parkowa. Panoramę miasta widzieliśmy z Góry Krzyżowej, a ciężką wędrówkę na Jaworzynę osłodzić nam mógł tylko chłodny wiaterek na szczycie. Każdego dnia czekały nas atrakcje: wyjścia do miasta, do pijalni wód mineralnych, na pizzę, do kina, na koncert ... . Byliśmy też na basenie, gdzie mogliśmy utopić wszystkie smutki, pograć w siatkówkę i w koszykówkę. Zwiedziliśmy też Muzeum Pszczelarstwa w Kamiannej, Stary i Nowy Sącz oraz Krościenko. Mieszkańcy i turyści Krynicy mieli możliwość wysłuchania jedynego w swoim rodzaju koncertu w naszym wykonaniu. Odbył się on na deptaku miejskim. Śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitar, tamburyna, bębnów i skrzypiec. Zebraliśmy ogromne brawa. Na koniec odbyliśmy wycieczkę na Słowację. Wspólną wyprawę pilotował pan Piotr Czaban. Zabawiliśmy się w Aqua City: pływaliśmy, zjeżdżaliśmy na zakręconych zjeżdżalniach i relaksowaliśmy się w jacuzzi.

Nie zapomnę tych WAKACJI Z BOGIEM do końca życia, było świetnie!
To najlepsze kolonie, jakie przeżyłam.

Milena Jankowska - kl. 6 d

wakacje z Bogiemwakacje z Bogiem

Pożegnanie uczniów klas szóstych

24 CZERWCA 2005

 

W amfiteatrze kościoła na Poczekajce odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas szóstych. W czasie ostatniego spotkania z wychowawcami absolwenci naszej szkoły odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Rodzice wyróżniających się uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Spośród szóstoklasistów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki, dwie uczennice: Paulina Szeplewicz z klasy 6 d i Agnieszka Gawda z 6 c - otrzymały tytuł "Najlepszy z najlepszych".

Zgromadzeni w amfiteatrze uczniowie, nauczyciele i rodzice mieli również możliwość obejrzenia programu artystycznego. Jego wykonawcami byli, przygotowani przez panią Iwonę Gładkowską-Skrobas, uczniowie klasy 6 d.


Dyplom od Prezydenta Miasta Lublina

20 CZERWCA 2005

Makiety

Uczniowie klas czwartych wykonali makiety przedstawiające AKADEMIĘ PANA KLEKSA - BOHATERA OMAWIANEJ LEKTURY. Pracowali pod kierunkiem pani Barbary Pietrasiewicz.

Akademia Pana KleksaAkademia Pana KleksaAkademia Pana Kleksa

"Chcę pisać bezbłędnie"

Na terenie naszej szkoły po raz kolejny odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Chcę pisać bezbłędnie" dla uczniów klas II i III. Został on zorganizowany przez zespół metodyków kształcenia zintegrowanego. Za przebieg i organizację konkursu odpowiedzialna była pani Anna Czajka.

Panie Mariola Wójcik, Anna Baran, Ewa Woźniak i Bożena Igras brały udział w międzyszkolnej komisji sprawdzającej prace uczniów. Wszyscy nauczyciele klas I-III aktywnie włączyli się do prac związanych z przygotowaniem konkursu, zaś opieką nad całością przebiegu w naszej szkole zajęła się pani dyrektor Genowefa Kalitka.

Wyniki konkursu
Uczniowie klas II
KlasaWychowawcaImię i nazwisko uczniaMiejsce
II aG. MączkaMichał GórskiI
II bH. AdamczykMałgorzata ZąbekIII

 

Uczniowie klas III
KlasaWychowawcaImię i nazwisko uczniaMiejsce
III aA. Czajka Agnieszka Gziut
Martyna Urbańska
I
II
III bB. IgrasMagdalena SobieckaIII
III cA. BaranMateusz LichmanII

 

Mistrz Ortografii

Już po raz kolejny odbył się Szkolny konkurs Ortograficzny klas IV-VI. Składał się on z dwu części. Najlepsi wyłonieni w pierwszym etapie zmagali się o tytuł Mistrza Ortografii. Poza umiejętnością poprawnego pisania uczniowie mieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych. Zadania konkursowe przygotowały nauczycielki języka polskiego: dla klas czwartych - Barbara Pietrasiewicz, piątych - Janina Zwolanek, szóstych - Iwona Gładkowska - Skrobas.

Wyniki konkursu:
 Klasa czwarta Klasa piątaKlasa szósta
Mistrz OrtografiiMichał Kosikowski - IV cKatarzyna Ząbek - V dKatarzyna Kędzierska - VI d
I miejsceSebastian Dudek - IV a Elżbieta Ziemba - V dPaulina Szeplewicz - VI d
II miejsceAnna Chomik - IV b Marta Czaban - V c
Tomasz Spryszak - V d
Mateusz Niedziela - VI a
III miejsceAnna Boryga - IV bMałgorzata Kosińska - V bRoland Rosowski - VI d

"Jestem bezpieczny"

Uczniowie pani Anny Czajki w bieżącym roku szkolnym brali udział w akcji "Jestem bezpieczny" prowadzonej przez Wydział Prewencji Wojewódzkiej Komendy Policji w Lublinie oraz Radio Lublin. W ramach akcji uczniowie nagrali audycję, która następnie emitowana była na antenie radiowej.

Uczestniczyli też w spotkaniu na temat Telefony ratujące życie. W czasie jego trwania uczniowie uczyli się, jak wzywać pomoc łącząc się bezpośrednio z pogotowiem, strażą pożarną i policją. Poznali również pracę dyspozytorów oraz spotkali się z ekipą karetki pogotowia. Lekarze pogotowia zapoznali uczniów ze specyfiką ich pracy oraz pokazali dzieciom, jak wyposażona jest karetka pogotowia i jakie zabiegi mogą być w niej wykonywane.


21 CZERWCA

W czasie apelu podsumowującego rok szkolny, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski i panią Marzenę Ziółkowską, dyrektor szkoły - pan Jerzy Kolowca wręczył dyplomy i nagrody uczestnikom konkursów: Szkolnego Konkursu Ortograficznego, konkursu na ilustrację do wiersza K.I.Gałczyńskiego, konkursu na kostium, quizu dotyczącego życia i twórczości patrona szkoły, konkursu na najlepsze wykonanie wiersza i piosenki w języku angielskim oraz najlepszym uczestnikom Konkursu Matematycznego "Kangur", którym nasi uczniowie zajęli II i III miejsce.

Podczas tego apelu przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali swoje najważniejsze osiągnięcia z całego roku szkolnego.


20 CZERWCA

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w podsumowującym mijający rok szkolny apelu. Został on przygotowany i przeprowadzony przez panią Bożenę Igras. W czasie trwania uroczystości wręczono nagrody laureatom konkursu "Poezja K.I.Gałczyńskiego w oczach dzieci" oraz konkursów organizowanych przez szkolną bibliotekę: "Pamiętnik moich książek" oraz "Czy znasz lektury?".

Klasa I a zaprezentowała, przygotowaną pod kierunkiem pani Ewy Woźniak, inscenizację bajki pt. "Kopciuszek", a klasa III b przedstawienie o tematyce wakacyjnej pt. " Niech żyją wakacje". Uczniów klasy III c do występu przygotowała wychowawczyni pani Bożena Igras.


Dzień sportu

1 CZERWCA

W Dniu Sportu nasi uczniowie zebrali się na stadionie "Budowlanych", gdzie prowadzący uroczystość, pan Jacek Ignasiak, przywitał zebranych uczniów i nauczycieli. Następnie zabrał głos dyrektor Jerzy Kolowca. Później nastąpiło wciągnięcie na maszt flagi Szkolnego Związku Sportowego oraz odczytanie apelu olimpijskiego. Pani Grażyna Grudzień przedstawiła zgromadzonym osiągnięcia sportowe naszych uczniów, po czym rozpoczęły się zawody. Składały się na nie różnorodne konkurencje. Oto wyniki poszczególnych klas:

 Klasy pierwszeklasy drugieKlasy trzecieKlasy czwarteKlasy szóste
I miejsce1a2a3c4c6c
II miejsce1b2b3b4a6d
III miejsce  3a4b6a
IV miejsce    6b

Zespół aerobikowy zaprezentował również program, który wraz z uczennicami przygotowała pani Grażyna Grudzień.


Koncert Laureatów

6 MAJA

Jak co roku, kolejnym etapem Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.I.Gałczyńskiego, był Koncert Laureatów. Wystąpiło w nim dziesięciu recytatorów. Komisja w składzie: pani Kira Gałczyńska, pani Wioletta Kozak, pani Bożena Serewko oraz pan Mieczysław Wojtas oceniała występy uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz pierwszych klas gimnazjum. Recytującym towarzyszyli przygotowujący ich nauczyciele oraz rodzice. Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.


5 MAJA

Jak co roku wielkim wydarzeniem w murach naszej szkoły jest przyjazd córki patrona - pani Kiry Gałczyńskiej. Spotkanie z nią jest dla uczniów wielkim przeżyciem. Mogą wtedy poznać wiele faktów z życia wielkiego poety, o których nie przeczytają w żadnym podręczniku. Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele klas I-III z dużym zainteresowaniem wysłuchali barwnych opowieści o ojcu - poecie

W czasie uroczystości uczniowie klasy VI d, przygotowani przez panią Iwonę Gładkowską-Skrobas, zaprezentowali scenki z Teatrzyku "Zielona Gęś". Na zakończenie złożono symboliczną wiązankę kwiatów pod tablicą patrona szkoły.

Za organizację i przebieg spotkania odpowiadała pani Ewa Zielińska.


"POEZJA K.I.GAŁCZYŃSKIEGO W OCZACH DZIECI"

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO "POEZJA K.I.GAŁCZYŃSKIEGO W OCZACH DZIECI"
  Na poziomie klas pierwszych: Na poziomie klas trzecich: Na poziomie klas drugich:
I miejsce Wojtek Słapek - kl. 1b Jędrzej Kukiełka - kl. 2a Dorota Mirosław - 3b
II miejsce Jędrzej Kukiełka - kl. 2a Kasia Kłyś - kl. 2
Wojtek Wójcik - kl. 2a
Marek Krzyżanowski - 3c
III miejsce Ilona Turowska - kl. 1a Iwona Mirosław - kl. 2b
Patryk Pędzia - kl. 2b
Maciej Rozwałka - kl. 3a
Marcin Zawirski - kl. 3c
Organizatorkami konkursu były panie Bożena Igras i Mariola Wójcik.

 • I miejsce - Magdalena Proć - kl. VI c - "Zaczarowana dorożka"
 • II miejsce - Sylwia Łomott - kl. V c - "Klient wymarzony"
 • III miejsce - Damian Skiba - kl. IV a - "W leśniczówce"

 • "Wspomnijcie mnie czasem pięknie"

  5 MAJA

  Klasy V c i V d zaprezentowały uczniom klas piątych i szóstych program "Wspomnijcie mnie czasem pięknie", a klasa VI d wybrane scenki z "Teatrzyku Zielona Gęś". Uczniów do występu przygotowały panie Janina Zwolanek i Iwona Skrobas. Klasom I-IV postać patrona szkoły przybliżył program "Gałczyński - dzieciom". Wybrane utwory autora "Snu psa" przedstawili uczniowie klas czwartych uczęszczających na kółko polonistyczne. Do występu przygotowała ich pani Barbara Pietrasiewicz.


  Szkolny Konkurs na Kostium

  4 MAJA

  Uczniowie klas I-V wzięli udział w Szkolnym Konkursie na Kostium inspirowanym twórczością K.I.Gałczyńskiego. Przebrani w różnorodne stroje stworzyli korowód prowadzony przez panią Agnieszkę Adamczyk. Przemaszerował on korytarzami szkolnymi. Komisja w składzie: Agnieszka Żuławska, Marianna Szymańska, Grażyna Głowacka, Maria Wielgus i Elżbieta Żywicka stanęła przed trudnym zadaniem, gdyż musiała wybrać zwycięzców spośród 55 uczestników. Najciekawsze kostiumy zaprezentowali:

  Klasa IKlasa IIKlasa III
  I m. - Agata Gancarz - 1b
  II m. - Karolina Drzewicka - 1b
  III m. - Magdalena Postawska - 1a
  I m. - Paulina Kudła - 2b
  II m. - Aleksandra Glegoła - 2b
  III m. - Jędrzej Kukiełka - 2a
  I m. - Rebeka Czaban - 3b
  II m. - Sylwia Ferańska - 3b
  III m. - Aleksandra Kośmiej - 3b
  III m. - Patryk Kędzierski - 3b
  Klasa IVKlasa V
  I m. - Ewa Bączyńska - 4c
  I m. - Angelika Story - 4b
  II m. - Agnieszka Stosio - 4b
  III m. - Natalia Gryglicka - 4b
  I m. - Milena Jankowska - 5d
  II m. - Elżbieta Ziemba - 5d
  III m. - Joanna Ferańska - 5d
  korowódkorowódkorowód
  Organizacją konkursu zajęły się panie Genowefa Kalitka i Barbara Pietrasiewicz.

  Dni Patrona Szkoły

  28 KWIETNIA
  nagrodzeni

  Obchody Dni Patrona rozpoczął konkurs - "Życie i twórczość K.I.Gałczyńskiego". Trzyosobowe reprezentacje klas IV-VI rozwiązywały test wymagający od nich znajomości poezji oraz faktów z życia autora "Zielonej Gęsi".

  Oto wyniki konkursu przygotowanego przez panie: H.Adamczyk, A.Baran i J.Zwolanek:
  Klasy IVKlasy VKlasy VI
  I miejsce - IV a
  II miejsce - IV b
  III miejsce - IV c
  I miejsce - V a
  II miejsce - V d
  III miejsce - V b i V c
  I miejsce - VI a
  II miejsce - VI c i VI d
  III miejsce - VI b

  Klasy, które osiągnęły najlepsze wyniki, reprezentowali: IV a: Dawid Berbeć, Sebastian Dudek, Krzysztof Królikowski, V a: Agata Malesa, Jakub Woch, Michalina Kwiatek, VI a: Madgalena Jurek, Hanna Homrowska, Mateusz Niedziela.


  "Matematyczne asy" i "Matematyka dla wszystkich"

  27 KWIETNIA

  W I Międzyszkolnym Konkursie "MATEMATYCZNE ASY" organizowanym przez Gimnazjum nr 7 wynik celujący uzyskała Magdalena Jurek, zaś wyniki bardzo dobre: Agnieszka Gawda, Hanna Homrowska i Magdalena Włodarczyk. Uczennice do konkursu przygotowała pani Ewa Pawlak. Bardzo dobry wynik osiągnęła też Paulina Szeplewicz - uczennica pani Marzeny Ziółkowskiej.

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Matematyka dla wszystkich". Przebiegał on w trzech etapach:

  I etap - szkolny
  II etap - 17.02.05 r. - Lublin
  III etap - 28.04.05 r. - Puławy

  Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się trzy uczennice: Katarzyna Ząbek - kl. 5 d Elżbieta Ziemba - kl. 5 d - uczennice pani Genowefy Kalitki oraz Katarzyna Kędzierska - kl. 6 d - uczennica pani Marzeny Ziółkowskiej.
  19 KWIETNIA
  Magda Krzyżanowska - LAUREAT KONKURSU HUMANISTYCZNEGO

  W Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom konkursów przedmiotowych. Wśród nagrodzonych znalazły się nasze uczennice. Laureatką konkursu matematycznego została Katarzyna Ząbek z klasy V d - uczennica pani Genowefy Kalitki, a konkursu humanistycznego - Magdalena Krzyżanowska z klasy VI d - uczennica pani Iwony Gładkowskiej-Skrobas i pani Ewy Zielińskiej.

   

  W tym roku nasza szkoła, obok trzech innych, znalazła się w gronie tych szkół podstawowych, które miały największą liczbę laureatów w województwie lubelskim. Ten sukces został potwierdzony dyplomem odebranym przez dyrektora.

   

   


  "Mój dom"

  15 KWIETNIA

  Uczniowie klas IV-VI obejrzeli spektakl "Mój dom" w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Zaprezentowali oni fabularny zapis losów nastolatków i ich nauczycieli zachęcając tym widzów do kształtowania wrażliwości moralnej, pobudzając do rozważań o czystym sumieniu, szlachetności i tolerancji.


  eliminacje do Konkursu Recytatorskiego Poezji K.I.Gałczyńskiego

  15 KWIETNIA

  Po raz jedenasty odbyły się eliminacje do Konkursu Recytatorskiego Poezji K.I.Gałczyńskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena Jurek z klasy VI a i Katarzyna Kędzierska z klasy VI d. Komisja w składzie: Wioletta Kozak, Jolanta Winiarczyk i Bożena Serewko wyłoniła dziesięciu najlepszych recytatorów, którzy wezmą udział w Koncercie Laureatów.


  CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - MY CZYTAMY SAMI

  31 MARCA

  MAGDALENA KRZYŻANOWSKA z klasy VI D - uczennica pani Iwony Gładkowskiej-Skrobas i MATEUSZ NIEDZIELA z klasy VI A - uczeń pani Janiny Królikowskiej-Zwolanek zostali wyróżnieni w konkursie CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIM - MY CZYTAMY SAMI organizowanym przez Gimnazjum 19.


  Pierwszy dzień wiosny

  21 MARCA

  Pierwszy dzień wiosny nasi uczniowie powitali uczestnicząc we wspólnej zabawie. W tym dniu odbyły się organizowane przez Samorząd Szkolny Konkurs Piosenki Różnej oraz Turniej Matematyczny - "Jeden z Dziesięciu". Jego laureatami zostali:

 • Konkurs Piosenki Różnej:
 • KLASY VI
  I miejsce - Katarzyna Bielak - 6 b
  II miejsce - Monika Gąsior - 6 d
  III miejsce - Aleksandra Mulawa - 6 d
  wyróżnienia:
  Agnieszka Wasilik,  Karolina Czuryło,  Katarzyna Domańska -6 c  oraz  Paulina Szeplewicz - 6 d
  nagroda publiczności-Adrian Głos - 6 a
  KLASY  V
  I miejsce - Marta Czaban,   Sylwia Łomott,   Andżelika Tylus   i   Maja Gołkiewicz - 5 c
  II miejsce - Damian Piekarz - 5 b
  III miejsce -Róża Nitecka  i  Małgorzata Kosińska - 5 b
  KLASY IV
  I miejsce - Anna Chomik - 4 b
  II miejsce - Agnieszka Stosio i Iza Koczy - 4 b
  III miejsce - Katarzyna Pawłowska, Aneta Próchno, Paulina Krupa - 4 a

  Damiannagrodzeni i wyróżnieni - klasy 5nagrodzeni - klasy 6Turniej matematyczny

 • Turniej Matematyczny:

 • Katarzyna Filipowska - 6 c
  Elżbieta Ziemba - 5 d
  Michał Kosikowski - 4 c
  Organizacją konkursów zajęły się panie Marzena Ziółkowska, Ewa Pawlak oraz Ewa Szewczyk. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody

  21 MARCA 2005
  powitanie wiosnypowitanie wiosny
  Dzieci z klas I a, I b, III a i III b, uczęszczające do świetlicy, przygotowały inscenizację "Powitanie Wiosny". Mali aktorzy prezentowali przedstawienie kolegom z klas I, II i III. Uczniowie zostali przygotowani przez wychowawczynię - panią Beatę Kołodziej.

  dyplom

  Aerobik

  14 MARCA 2005

  W II Przeglądzie Zespołów Aerobikowych miasta Lublin naszą szkołę reprezentowały:

  Do występu grupę przygotowała pani Grażyna Grudzień.


  Drzwi Otwarte

  4 MARCA 2005

  W czasie Dnia Otwartego Szkoły zaprosiliśmy wszystkich chętnych do złożenia nam wizyty, szczególnie naszych przyszłych uczniów oraz ich rodziców. Goście powitani przez dyrektora - Jerzego Kolowcę mogli wysłuchać wystąpienia przedstawicieli Samorządu Szkolnego, obejrzeć występ chóru szkolnego oraz uczniów II b prezentujących baśń "Jaś i Małgosia", jak również program zespołu aerobikowego. Mieli możliwość zapoznania się z informacjami na temat historii i osiągnięć szkoły z kroniki i programów filmowych. Uczniowie zaprezentowali też pracę kół zainteresowań: informatycznego, plastycznego oraz muzycznego. Mali goście otrzymali pamiątkową zakładkę oraz informator. Całość prezentacji szkoły w tym dniu koordynowała pani dyrektor Ewa Kalitka.

    
    
    
    


  Wróżki

  28 LUTEGO 2005
  Dzieci z klasy II a i IV b, uczestniczące w zajęciach świetlicy szkolnej, zaprezentowały pięciokrotnie inscenizację baśni Ch.Perraulta pt. "Wróżki". Widzami byli uczniowie klas I-IV. Do występu przygotowały je wychowawczynie: Agnieszka Żuławska, Alina Górczyńska i Beata Kołodziej.


  5 stycznia 2005
  - już po raz kolejny gościliśmy w murach naszej szkoły zaprzyjaźnionych rycerzy z Bractwa Rycerskiego Zamku w Gniewie. Tym razem rycerze Jacek, Arek i Maciek przybliżyli uczniom klas IV-VI okres późnego średniowiecza. Lekcja historii "Od pazia do rycerza" poświęcona została trudnej drodze po pas rycerski oraz etykiecie życia dworskiego. Dużo miejsca poświęcono także stosunkom polsko - krzyżackim. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz pojedynku dwóch wrogich rycerzy.

   


  List z Watykanu

  W grudniu, w okresie, kiedy wszyscy składamy sobie Bożonarodzeniowe życzenia, uczniowie klas: III c wraz z wychowawczynią - panią Anną Baran, II b z wychowawczynią - Hanną Adamczyk oraz uczniowie klas IV-VI z siostrą Patrycją, wysłali życzenia do największego z żyjących Polaków - Jana Pawła II. Wspólnie redagowano tekst i zapisywano go na własnoręcznie wykonanych kartkach świątecznych. Miesiąc później uczniowie otrzymali list z Watykanu. Była w nim kartka z błogosławieństwem i podpisem samego papieża oraz podziękowanie za nadesłane życzenia. Radość i wzruszenie dzieci były ogromne.


  Jasełka

  22 GRUDNIA 2004
  "NIE BYŁO MIEJSCA DLA CIEBIE"

  To tytuł misterium Bożonarodzeniowego, które przygotowali i przedstawili pod opieką siostry Patrycji i pana Piotra Czabana uczniowie naszej szkoły. Jasełka grane były wielokrotnie: dla przedszkolaków, rodziców, uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 42. W rolę aktorów wcielili się uczniowie klas: II a, III b, IV a, IV b, V c i V d.


  MOJE BOŻE NARODZENIE

  17 GRUDNIA 2004
  Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w XIII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM I LITERACKIM organizowanym pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty MOJE BOŻE NARODZENIE


  Ślubowanie na czytelnika

  10 GRUDNIA 2004
  Dzień 10 grudnia był dniem niezwykłym dla pierwszoklasistów. Składając ślubowanie stały się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Część artystyczna przygotowana przez panią Elżbietę Żywicką z uczniami kl. VI d uświetniła ten ważny moment. Każde dziecko otrzymało drobny upominek - zakładkę do książki. Mamy nadzieję, iż biblioteka stanie się dla nich miejscem, z którego wyruszą w świat nowych przeżyć i doznań.

  Halowe zawody

  4 GRUDNIA 2004
  - w zawodach lekkoatletycznych uczestniczyły dwie drużyny:
  DziewczętaChłopcy
  Agnieszka GawdaPatryk Krasucki
  Aleksandra MulawaDaniel Janczara
  Aneta MłynarczykMateusz Zagozdon
  Dagmara BarańskaDamian Rasiński
  Katarzyna ZąbekMateusz Nitkiewicz
  Agata LizinkiewiczRafał Cichacz
  Do zawodów uczniów przygotowywała pani Grażyna Grudzień.

  Dyplom za zajęcie V miejsca w punktacji drużynowej


  Góra grosza

  LISTOPAD 2004 Podziękowanie

  Adopcja Serca

  10 LISTOPADA 2004
  Uczniowie spotkali się z misjonarzem - księdzem Stanisławem Goliszkiem. Opowiedział on dzieciom o Adopcji Serca - akcji polegającej na pomocy małym Afrykańczykom - najuboższym sierotom lub półsierotom, pozbawionym rodziny po wojnie, jaka miała miejsce w Rwandzie. Poznaje się ich poprzez wymianę listów i zdjęć. Adopcja polega na pokryciu kosztów utrzymania wybranego dziecka oraz objęciu go codzienną modlitwą. Zostaje ono przyjęte przez polskie rodziny, mimo że nadal pozostaje w swojej ojczyźnie. Środki przekazywane przez rodziny adopcyjne przeznaczane są na skromne utrzymanie i wykształcenie dziecka w zakresie szkoły podstawowej, a po jej ukończeniu nauki zawodu. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca misjonarzy oraz jak wygląda życie ich rówieśników w Afryce. Mogli ich poznać oglądając film. Misjonarz zaprezentował również przedmioty związane z kulturą afrykańską, jak również prace wykonane przez małych Afrykańczyków.


  Święto Niepodległości

  8 LISTOPADA 2004
  Tego dnia odbył się apel upamiętniający Święto Niepodległości. Został on przygotowany przez klasy 6 a i 6 b pracujących pod kierunkiem pani Ewy Szewczyk. W programie uczestniczył również chór szkolny kierowany przez pana Piotra Bauma. Na apelu wykorzystano montaż słowno - muzyczny "Na stos rzuciliśmy nasz życia los...". Zawierał on informacje o znaczących wydarzeniach z naszej historii: latach kolejnych rozbiorów, powstaniach narodowych, I wojnie światowej, momencie odzyskania niepodległości. Dekorację uzupełniającą przedstawienie przygotowały panie Renata Motyka i Ewa Szewczyk.


  Jesienne biegi przełajowe

  6 października 2004
  - uczniowie naszej szkoły przygotowywani przez panią Grażynę Grudzień zdobyli I miejsce i puchar w Jesiennych Biegach Przełajowych. W skład poszczególnych reprezentacji wchodzili:
  DziewczętaChłopcy
  Agnieszka Gawda - 6 cDamian Rasiński - 6 a
  Agata Lizinkiewicz - 6 cMateusz Nitkiewicz - 5 b
  Katarzyna Ząbek - 5 dPatryk Krasucki - 6 c
  Aleksandra Mulawa - 6 dMateusz Smyk - 6 c
  Agnieszka Żurowska - 6 dCezary Adamczyk - 5 c
   Mateusz Szymański - 5 c
   Daniel Kasperek - 6a

  Puchar za I miejsce w kategorii szkół podstawowych


  "Naprzeciw radości życia"

  25 września
  - na podsumowanie realizowanych przez cały ubiegły rok szkolny zadań w ramach "Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w Lublinie" odbył się festyn, w którego organizację poza naszą szkołą - głównym organizatorem - włączyło się Międzynarodowe Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży "Uśmiech Życia", Radio "Lublin" oraz Klub Osiedlowy "Błonie". W imprezie, której towarzyszyła piękna, jesienna pogoda i dobry nastrój, uczestniczyli uczniowie naszej szkoły i ich rodzice. W organizację festynu włączyli się wszyscy pracownicy szkoły.


  1 września

  Uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście powitani w naszej szkole oraz złożyli ślubowanie. Mogli obejrzeć występy starszych kolegów z klasy IV c, przygotowanych przez panią Ewę Woźniak. Poznali też swoje wychowawczynie: panią Woźniak - kl. I a i Mariolę Wójcik - kl. I b. Oprawę plastyczną uroczystości, którą prowadził pan Jacek Ignasiak, przygotowały panie: Mariola Wójcik oraz Bożena Igras, a muzyczną - pan Piotr Baum.

   

  Początek strony


  Strona główna