Stołówka szkolna

Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 42 w Lublinie w sprawie opłat za zgubione lub zniszczone karty stołówkowe

Karta zgłoszenia dziecka do stołówki (*.pdf)

Zgłoszenie rezygnacji z żywienia w stołówce (*.pdf)

Wniosek o zwrot nadpłaty za korzystanie z żywienia w stołówce

Regulamin stołówkiRegulamin stołówki

Dane kontaktowe do intendentaDane kontaktowe do intendenta

Opłaty za obiadyOpłaty za obiady

Lista alergenĂłwLista alergenów

Harmonogram wydawania posiłkĂłwHarmonogram wydawania posiłków

Jadłspis tygodniowyJadłospis tygodniowy

Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 42 w Lublinie z dnia 4 stycznia 2021 r. w sprawie rozliczeń za obiady od 1 stycznia 2021 r.

Program dla szkół w roku szkolnym 2020/2021

"Program dla szkół" to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych.

Strona programu: http://www.programdlaszkol.org/ lub https://www.facebook.com/programdlaszkol/

Zapraszamy na stronę Ekipy Chrumasa

Centrum Dietetyczne Online (CDO), czyli bezpłatna internetowa poradnia dietetyczna, do której dostęp jest możliwy poprzez stronę internetową
Za pośrednictwem CDO każda osoba może skorzystać z profesjonalnej konsultacji dietetycznej. W konsultacjach mogą brać udział rodzice, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom prawidłowy sposób odżywiania, zmienić niewłaściwe nawyki żywieniowe czy zastosować dietoterapię w przypadku nadwagi i otyłości.

Na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej zamieszczone są materiały na temat żywienia dzieci i młodzieży (np. zbilansowane jadłospisy) oraz informacje o aktualnych wydarzeniach i kampaniach edukacyjnych kierowanych do rodzin i szkół.

Regulamin stołówki

Regulamin stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 42 w Lublinie

Dane kontaktowe do intendenta

Karolina Wojtasik - pok. 28, tel. 81 5360119, od godz. 7:00 -15:00

Opłaty za obiady

Nowe stawki żywieniowe od 2 stycznia 2024 r.

Obiad dla ucznia - 5,00zł

Całodzienne wyżywienie w oddziale przedszkolnym - 10,00zł
(śniadanie - 3,00zł, obiad - 5,00zł, podwieczorek - 2,00zł)

Obiad dla pracownika - 11,00zł

Opłata za obiady - MARZEC 2024

Klasy I - VIII

95,00 zł         (19 DNI X 5,00ZŁ)

uwaga!

Nie ma obiadu w niżej wymienione dni: 28 - 29 marca br. - wiosenna przerwa świąteczna

Opłata za obiady - LUTY 2024

Klasy I - VIII

70,00 zł         (14 DNI X 5,00ZŁ)

Nie ma obiadu w niżej wymienione dni: 1 - 9 luty br. - ferie zimowe

Opłata za obiady - STYCZEŃ 2024

Klasy I - VIII

95,00 zł         (19 DNI X 5,00ZŁ)

Nie ma obiadu w niżej wymienione dni: 29 - 31 stycznia br. - ferie zimowe

Opłata za obiady - GRUDZIEŃ 2023

Klasy I - VIII

72,00 zł         (16 DNI X 4,50ZŁ)

uwaga!

Nie ma obiadu w niżej wymienione dni: 23 - 31 grudnia br. - zimowa przerwa świąteczna

Opłata za obiady - LISTOPAD 2023

Klasy I - VIII

85,50 zł         (19 DNI X 4,50ZŁ)

uwaga!

Nie ma obiadu w niżej wymienione dni: 1 listopada br.- Dzień Wszystkich Świętych
                                                               2 - 3 listopada br.- dodatkowy dzień wolny od zajęć

Opłata za obiady - PAŹDZIERNIK 2023

Klasy I - VIII

99,00 zł         (22 DNI X 4,50ZŁ)

Opłata za obiady - WRZESIEŃ 2023

Klasy I - VIII

85,50 zł         (19 DNI X 4,50ZŁ)

uwaga!

Nie ma obiadu w niżej wymienione dni: 4 września br.- rozpoczęcie roku szkolnego

Uczniowie chętni do korzystania z obiadów w szkole w roku szkolnym 2023/2024 proszeni są o dokonanie zapisu. Dotyczy to również uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym korzystali ze stołówki.

Przypominamy o możliwości korzystania z dofinansowania posiłków z MOPR, który udziela wszelkich informacji w tej sprawie.

Karty obiadowe rozdane będą 4 i 5 września przez Intendentkę lub do odbioru w pokoju nr. 27.

Sprawy związane z korzystaniem z żywienia w stołówce szkolnej prowadzi intendent, pani mgr inż. Karolina Wojtasik.

Należy pamiętać, że operacja bankowa (przesłanie pieniędzy) może trwać kilka dni.

Informację o numerze konta i wysokości opłaty można znaleźć w dzienniku elektronicznym, w zakładce "Opłaty".

ODPISY USTALA PRACOWNIK SZKOŁY (intendent) - nie rodzic.

Wynieść ze szkoły można jedynie produkty wydane w zamkniętym opakowaniu fabrycznym.

Lista alergenów

OZNACZENIE ALERGENÓW WYSTĘPUJĄCYCH W ŻYWNOŚCI
Wszystkie produkty spożywcze potencjalnie mogą spowodować uczulenie pokarmowe, jednak uważa się, że w Europie ryzyko alergii odnosi się przede wszystkim do 14 alergenów pokarmowych i dlatego te alergeny podlegają obowiązkowi znakowania.
  1.Ziarna zbóż zawierające gluten, tzn. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, jak również produkty przygotowane na ich bazie.  8.Orzechy z drzew orzechowych tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzechy pekan, orzechy brazylijskie, orzechy pistacjowe, orzechy akademia oraz orzechy Queensland oraz produkty przygotowane na ich bazie.
  2.Skorupki oraz produkty przygotowane na ich bazie.  9.Seler oraz produkty przygotowane na ich bazie.
  3.Jaja oraz produkty przygotowane na ich bazie. 10.Gorczyca oraz produkty przygotowane na ich bazie.
  4.Ryby oraz produkty przygotowane na ich bazie. 11.Ziarno sezamowe oraz produkty przygotowane na ich bazie.
  5.Orzeszki ziemne oraz produkty przygotowane na ich bazie. 12.Dwutlenek siarki oraz siarczyny w stężeniach wyższych niż 10mg/kg lub 10 ml/l w przeliczeniu na całkowitą zawartość SO2 dla produktów w postaci gotowej bezpośrednio do spożycia lub w postaci przygotowanej do spożycia zgodnie z instrukcjami przetwórców.
  6.Ziarno sojowe oraz produkty przygotowane na ich bazie. 13.Łubiny oraz produkty przygotowane na ich bazie.
  7.Mleko oraz produkty przygotowane na ich bazie. 14.Mięczaki oraz produkty przygotowane na ich bazie.

Harmonogram wydawania posiłków

Jadłospis tygodniowy

Jadłospis:    18 - 22 marca 2024 r.