Doradztwo zawodowe

W naszej szkole realizowany jest program doradztwa zawodowego. Program ten realizowany jest w trzech etapach: w klasach I-III, IV-VI oraz VII-VIII.

Celami tego programu są:
- pomoc uczniom w rozwijaniu zainteresowań,
- uświadomienie uczniom ich mocnych stron i wykształcenie umiejętności korzystania z nich w przyszłości,
- przybliżenie oferty szkolnictwa ponadpodstawowego,
- pomoc w świadomym wyborze przyszłej szkoły zgodnie z zainteresowaniami i zdolnościami uczniów,
- poszerzenie wiedzy o obecnym rynku pracy i możliwościach wyboru zawodu.

Zapraszamy Rodziców do współpracy ze szkołą w realizacji tego programu. Zachęcamy, Państwa, po uzgodnieniu z wychowawcami oddziałów, do spotkań z uczniami, prezentacji swoich zawodów na zajęciach szkolnych, informacji o drodze do tych zawodów, niezbędnych kwalifikacjach, a także blaskach i cieniach Waszej pracy.

Prosimy również o rozważenie możliwości wizyty naszych uczniów w Waszych zakładach pracy by mogli skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością.

Koordynator Doradztwa Zawodowego
Ewa Kudła

Publikacje Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie

Kuratorium Oświaty "Wybór szkoły ponadpodstawowej - ważne informacje dla rodziców i uczniów"