K
 

KONKURSY - uczniowie SP 42 wielokrotnie uczestniczyli w różnorodnych konkursach zarówno międzyszkolnych, jak i => wewnątrzszkolnych.

Co roku brali udział w Turnieju Poezji Dziecięcej i Konkursie Recytatorskim im. Józefa Czechowicza. W r. szk. 1979/80 zajęli II m. w konkursie "Znamy i przestrzegamy zasady ruchu drogowego". Chór szkolny otrzymał wyróżnienie w Przeglądzie Piosenki Dziecięcej - 1985 r. Za organizowanie "Lodowiska na medal" szkoła otrzymała wyróżnienie - 1985 r. i 1986 r. Odnosiła też sukcesy w zawodach sportowych 3xR. Uczennica SP 42 zajęła II m. w konkursie na plakat ukazujący działalność PCK - 1986 r. Reprezentacja szkoły zdobyła dyplom za II m. w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego - 1986 r. , I m. w konkursie na gazetkę ścienną organizowanym przez Terenową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną - 1986 r. Uczennica szkoły została laureatką konkursu "Lublin ma już 670 lat" - 1987 r. SP 42 zdobyła I m. w konkursie historycznym organizowanym przez Dom Kultury LSM - 1988 r. Adrianna Zimnicka uzyskała wyróżnienie w konkursie muzyczno-literackim "Ignacy Paderewski - muzyk, polityk, pedagog i wielki patriota" - 1991 r. Karolina Torres i Magdalena Wilkołazka zostały wyróżnione w ogólnopolskim finale Europejskiego Konkursu "Europa w szkole" - 1993 r.

Magdalena Wilkołazka i Izabela Wnuczek - laureatkami konkursu "Razem w Europie" - 1994 r. Monika Grudzień, Izabela Domańska i Edyta Orgasińska zostały laureatkami Konkursu Recytatorskiego Poezji J.Czechowicza i J.Lechonia - 1994 r. Dagmara Nakonieczna i  Ewa Iskra - laureatkami Turnieju Poezji Dziecięcej - 1995 r. SP 42 uzyskała I m. w Ogólnomiejskim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego" - 1995 r. Ewa Iskra zdobyła "Papierową Koronę" w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim im. J.Czechowicza - 1996 r.  I miejsce w konkursie wiedzy ekologicznej "Zmieniamy otoczenie naszych szkół". W r. 1996 Jacek Pawelec uzyskał I m. w Polskim Finale Mistrzostw Świata w budowaniu z klocków Lego. W tym samym roku 10 uczniów zostało finalistami etapu centralnego konkursu  "Europa w szkole". Karolina Torres zdobyła wyróżnienie za kreację aktorską w II Konkursie Teatrzyków Ekologicznych - 1997 r. Marek Gągola - I miejsce w konkursie na logo V Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - 1997 r. Reprezentacja szkoły zdobyła dyplom za zwycięstwo w Międzyszkolnym Konkursie Poprawnej Polszczyzny - 1998 r.  W tym samym roku otrzymała dyplom za II m. w konkursie "Bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym". W 1999 r. i w 2000 r. drużyna z SP 42 uzyskała II m. w Międzyszkolnym Konkursie im. J.Słowackiego. Dorota Kropornicka dostała wyróżnienie za projekt znaczka pocztowego "Mój ulubiony bohater bajkowy" - 1999 r. Wyróżnienie dla Doroty Lacko w V Konkursie Poezji Religijnej oraz w II Jesiennym Konkursie Recytatorskim "Sonety" - 1999 r. Wyróżnienie za inscenizację "Zielonej Gęsi" w Ogólnopolskich Spotkaniach Placówek im. K.I.Gałczyńskiego w Krakowie - "Ildefonsjada 99". Wyróżnienie w III Konkursie Teatrzyków Ekologicznych za przedstawienie "Zaczarowany las". Zwycięstwo szkolnej drużyny w programie telewizyjnym "Ziarno" na temat "Prorocy zapowiadający Mesjasza". W ramach obchodów Roku Juliusza Słowackiego uczennice SP 42 przygotowały słuchowisko, które uzyskało III m. W r. 2000 Tomasz Stróżak osiągnął sukces w eliminacjach do XIV Międzynarodowych Mistrzostw Francji w Grach Matematycznych i Logicznych. Edyta Trapska i Marta Zgierska zdobyły II m. w ogólnopolskim konkursie "Poznaj swój mózg". Anna Grąciak - laureatką Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji J.Czechowicza i J.Lechonia -2000 r. Karolina Pełczyńska zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Turnieju Literatury Tworzonej na Obczyźnie.

1 września 2001 r. Tomasz Stróżak zajął 19 miejsce w finałach Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych, które odbyły się w Paryżu.

W  2003 roku

-  Agnieszka Gawda - III m. w Wielkim Bożonarodzeniowym Konkursie Jednego Wiersza

- Kaja Marzec - I m., Paulina Dąbrowska - III m, Sylwia Wąsik - IV m. w konkursie plastycznym "Bystrzyca - moja rzeka"

- III m. - nagroda Brązowego Fafika w Ogólnopolskiech Spotkaniach Placówek im. K.I.Gałczyńskiego

- Katarzyna Stawinoga - III m. w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji K.I.Gałczyńskiego

- Paulina Nowicka, Piotr Wróblewski - I m. w konkursie "Wybitni Polacy i ich związki z Lublinem"

- Katarzyna Krucikowska, Michał Żukowski, Paweł Jaruga - III m. w konkursie "Łamigłówki matematyczne"

- Elżbieta Ziemba - I m., Katarzyna Ząbek, Milena Jankowska, Marlena Staniak - II m. w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Chcę pisać bezbłędnie"

W 2004 roku:

- Marcin Mokrosiński - wyróżnienie za pracę literacką w konkursie "Europa w szkole"

- Sylwia Łomott - III m. w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem "Strażak - ratownik w akcji"

- Kamil Nóżka - II m. w X Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji K.I.Gałczyńskiego.

- II i III m. reprezentacji naszej szkoły w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Ogólnej "Omnibus".

- II i III m. uczniów naszej szkoły w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas II i III - "Chcę pisać bezbłędnie".

- Mateusz Sadura i Przemysław Zięba - wyróżnienie w konkursie "Wybitni Polacy i ich związki z Lublinem" za album poświęcony Wincentemu Polowi.

- Katarzyna Ząbek - laureatką Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur 2004".

- Anna Boryga oraz Magdalena Krzyżanowska - II miejsce w kategorii prozy, zaś Bartek Wojtaszko - III m. miejsce - w kategorii poezji w XIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim "Moje Boże Narodzenie".

W 2005 roku:

- Magdalena Jurek - wynik celujący, a Agnieszka Gawda, Hanna Homrowska i Magdalena Włodarczyk - wyniki bardzo dobre w I Międzyszkolnym Konkursie "Matematyczne asy".

- Magdalena Krzyżanowska i Mateusz Niedziela - wyróżnienie w konkursie "Cała Polska czyta dzieciom - my czytamy sami"

- II miejsce: Katarzyna Ząbek, Magdalena Jurek, Paulina Szeplewicz, Katarzyna Kędzierska, Marcin Barszczewski, Krzysztof Ziemba, Michał Kosikowski, Ewa Bączyńska i III miejsce: Agnieszka Żurowska i Piotr Pańczyk w Konkursie Matematycznym "Kangur"

- Anna Chomik - laureatką I Międzyszkolnego Konkursu Literacko - Plastycznego "O pióro Henryka Sienkiewicza"

- Anna Chomik - II miejsce w konkursie plastycznym "Witraże okienne"

 

KÓŁKA - formy działalności pozalekcyjnej działające w SP 42 od początków jej istnienia. Umożliwiają one uczniom przygotowanie się do różnorodnych konkursów i zawodów. Jednymi z pierwszych były Koło Miłośników Książek i  Kółko Żywego Słowa, które nawiązało kontakt z żoną patrona szkoły. W pracy SP 42 szczególnie wyróżniło się koło =>recytatorskie. Do => sukcesów sportowych uczniów przyczynili się nauczyciele prowadzący  SKS. Działania Szkolnego Koła => LOP trwale wpisały się w historię szkoły. Kółka przedmiotowe przygotowywały uczniów do olimpiad. Wiedzę o zdrowym trybie życia propagowało Szkolne Koło PCK. Obecnie działają w SP 42 kółka: polonistyczne, języka angielskiego, języka rosyjskiego, matematyczne, ekologiczne, przyrodnicze, krajoznawcze, informatyczne, plastyczne, chór szkolny, Szkolny Klub Sportowy.